سلطان یاقوت

ترخیص صدا خفه‌کن اگزوز خودرو از گمرک

ترخیص صدا خفه‌کن اگزوز خودرو از گمرک

خودروها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که هر یک دارای وظیفه مشخص بوده و در کنار یکدیگر، سبب عملکرد صحیح آن می‌گردند. صدا خفه کن اگزوز یا Muffler در تمامی خودروها وجود دارد و در کشور ما نیز جزو قطعات وارداتی به شما می‌رود. به همین دلیل قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص صدا خفهکن اگزوز از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. همانطورکه اشاره شد، صدا خفه‌کن بخشی از اگزوز است که محل قرارگیری آن در قسمت عقب خودرو و بین و بدنه و زمین می‌باشد. وظایف کلی صدا خفه‌کن در اگزوز، کاهش صدای خروجی از اگزوز و موتور و همچنین کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است. به عبارت دیگر، صدا خفه‌کن یا مافلر در اگزوز نوعی وسیله صوتی است که به‌کمک سوکت‌های صوتی، به کاهش صدای درون موتور خودرو می‌پردازد. این قطعه شامل مجموعه‌ای از اتاق‌ها و لوله‌ها است که سوراخ‌هایی در آن تعبیه شده‌اند. از انواع صدا خفه‌کن اگزوز می‌توان به صدا خفه‌کن اگزوز واکنشی، صدا خفه‌کن اگزوز جذبی و صدا خفه‌کن اگزوز ترکیبی اشاره کرد. صدا خفه‌کن اگزوز می‌تواند به دلایلی همچون زنگ زدن و یا سوراخ شدن و یا شل بودن قطعات، خراب شود و علائمی را از خود بروز دهد که عبارتند از: تولید صدای بلندتر از حد معمول، افت بازده سوخت، خروج بوی بد و دود ناخوشایند از اگزوز و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص مافلر اگزوز خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

واردات صدا خفهکن اگزوز خودرو در ایران

هر خودرو از قطعات و اجزاء بسیار زیادی تشکیل شده است که هر کدام در یک قسمت خاص و جهت انجام وظایف مشخص به کار می‌روند. صدا خفه‌کن خودرو یکی از اجزاء مهم اگزوزها است. صنعت خودروسازی در کشور ما جزو صنایع استراتژیک و مهم محسوب می‌شود و تامین نیاز این صنعت به اجزاء و قطعات خودروها، در اولویت واردکنندگان قرار دارد. فعالیت در زمینه واردات قطعات خودروها و عرضه آن‌ها در صنایع و بازار مصرفی داخلی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات صدا خفه‌کن خودروها در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ژاپن، ترکیه، آلمان ،هند، کره و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور ما خارج می‌گردد. بدون شک برترین تولیدکنندگان اجزاء و قطعات خودرو در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص صدا خفهکن اگزوز خودرو از گمرک

تاجران و بازرگانان فعال در زمینه صادرات و واردات، همیشه به دنبال ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان می‌گردند تا با دادن وکالت به ایشان، انجام تشریفات گمرکی را با خیالی راحت به نماینده خود بسپارند. این تشریفات گمرکی در واقع مراحل ترخیص کالا هستند که از سمت اداره گمرک برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. از مهم‌ترین این مراحل می‌توان به اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه اشاره کرد که نقش اساسی در ترخیص کالا دارد. ترخیص کار باتجربه و ماهر مانند ترخیص‌کاران شرکت سلطان یاقوت، با استفاده از دانش خود در این زمینه می‌توانند یاور تجار کشورمان باشند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص صدا خفه‌کن اگزوز خودرو از گمرک را دارد باید جهت اخذ و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص صدا خفهکن اگزوز خودرو

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص صدا خفه‌کن‌ها (منبع اگزوز) برای خودروهای سواری و وانت برابر 87089211 است که شامل حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص صدا خفه‌کن (منبع اگزوز) سایر خودروها برابر 87089219 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص صدا خفهکن اگزوز از گمرک

واردات و ترخیص لوازم یدکی و قطعات خودرو از گمرک سالانه توجه تاجران زیادی را جهت تامین نیاز تولیدکنندگان داخلی به خود جلب می‌کند. موفقیت در امر ترخیص قطعات خودرو از جمله صدا خفه‌کن اگزوز، در گرو بهره‌مندی از تجربه و دانش ترخیص کار یا حق العمل کار گمرک است. شرکت سلطان یاقوت با کادر مجرب متخصصین ترخیص کار قادر است شما تاجران گرامی را در تحقق اهداف تجاری خود همیاری نماید. جهت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع کالا از جمله ترخیص صدا خفهکن خودرو از گمرک با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406  – 02128111034