سلطان یاقوت

ترخیص درب فلاسک از گمرک

ترخیص درب فلاسک از گمرک

چای و قهوه، جزو نوشیدنی‌های مورد علاقه مردم در کشورهای جهان و به‌ویژه ایران به شمار می‌روند که باید به صورت داغ مصرف شوند. به همین منظور، وسیله‌ای اختراع شد تا به کمک آن بتوان انواع نوشیدنی‌ها را برای مدت طولانی گرم نگه داشت. فلاسک نام این وسیله پرکاربرد است که شامل اجزاء و قطعات گوناگونی است. درب فلاسک از مهم‌ترین قطعات آن به شمار می‌آید و نقش بسزایی در مدت و میزان گرم نگه داشتن محتویات داخل آن ایفا می‌کند. تجارت در زمینه درب فلاسک در کشور ما رواج دارد و به همین منظور قصد داریم این مقاله‌ی بازرگانی را به موضوع ترخیص درب فلاسک از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. درب فلاسک انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد و ویژگی‌های خاص خود را دارند. مهم‌ترین ویژگی درب فلاسک خوب، محکم بودن و جلوگیری از انتقال حرارت و تبادل گرما با محیط بیرونی است. برخی مدل‌های این درپوش‌ها، شامل لوله‌های کوچکی هستند که فرآیند نوشیدن را سهولت می‌بخشند. انواع درب فلاسک عبارتند از: درب فشاری فلاسک، درب پیچی فلاسک، درب سوپاپی فلاسک، درب پمپی فلاسک و درب لیوانی فلاسک. از میان این مدل‌ها، از درب پیچی می‌توان به عنوان بهترین مدل درب فلاسک یاد کرد؛ زیرا کمترین میزان نشتی را داشته و دارای عملکرد بهتری در حفظ گرمای نوشیدنی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تجارت و ترخیص درب فلاسک از گمرک، با ما همراه باشید.

واردات درب فلاسک از گمرک

در کشور ما، از سال 1397 به بعد تاکید ویژه‌ای بر روی حمایت از تولیدات داخلی صورت گرفته است و به همین منظور واردات کالاهایی که ظرفیت تولید آن‌ها در شرکت‌ها و کارخانجات داخلی وجود دارد ولی به دلیل واردات، از این ظرفیت استفاده نمی‌شود، ممنوع اعلام شد. انواع فلاسک نیز جزو این گروه‌های کالایی محسوب می‌شوند.

پیش از آن، واردات فلاسک و قطعات آن از جمله درب سالانه با آمار بالایی به کشور ما صورت گرفته و در بازار مصرفی به عرضه می‌رسید. واردات این محصولات عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی و ژاپن بوده و مقدار زیادی ارز از این طریق از کشور خارج شده است.

تولیدکنندگان داخلی در ایران، هم‌اکنون در تامین نیاز بازار مصرفی ایران به مشکل خورده‌اند؛ زیرا به علت تحریم‌های گسترده‌ای که علیه کشور اعمال شده است، امکان واردات تجهیزات و مواد اولیه برای تولید بسیاری کالاها از جمله فلاسک و درب آن وجود ندارد. با این‌حال، سالانه مقادیر کمی از این تولیدات به کشورهای همسایه نظیر عراق، تاجیکستان، افغانستان و … صادر می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص درب فلاسک از گمرک

محموله‌های تجاری، قبل از ورود یا خروج از کشور ما باید مورد بررسی و کنترل قرار بگیرند. وظیفه این امور را اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران برعهده دارد و شامل شعبه‌های زیادی در اکثر شهرهای مهم کشورمان می‌باشد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، به شخصی اطلاق می‌شود که در ابتدا توسط اداره گمرک تعیین صلاحیت شده و سپس با گرفتن وکالت از فعالان اقتصادی، امور گمرکی را از جانب ایشان به انجام می‌رساند. گواهی‌نامه‌ای به نام کارت بازرگانی در دنیای تجارت مطرح است که حکم شناسنامه ترخیص کار را دارد و این شخص بدون داشتن این مدرک، مجاز به فعالیت نمی‌باشد. اعطا کارت بازرگانی از سمت اداره گمرک و تنها به قبول‌شدگان در آزمون حق‌العمل‌کاری صورت می‌گیرد.

یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در هنگام ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است. ترخیص کاری که قصد ترخیص درب فلاسک از گمرک را دارد، موظف است برای گرفتن مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات با عنوان مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان اقدام نماید.

همچنین جهت تخصیص ارز در این زمینه، اخذ مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی ضرورت دارد.

ترخیص کالاهای مستعمل به شرط عدم تولید کالا در داخل کشور و یا عدم کفاف تولیدات داخلی برای تامین نیاز بازار مصرفی، نیاز به اخذ مجوز و گرفتن تاییدیه از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت دارد.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص درب فلاسک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص درب فلاسک برابر 96170000 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و واحد اندازه‌گیری تعرفه آن، kg است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص درب فلاسک از گمرک

دلیل سخت‌گیری‌های گمرکی در هنگام ترخیص کالا را می‌توان پیچیدگی و دشواری‌های مراحل امور گمرکی و ترخیص کالا، عنوان کرد که بدون داشتن دانش و تخصص ترخیص‌کاری امکان‌پذیر نخواهد بود. سالانه تعداد بی‌شماری محموله به کشور وارد و از آن خارج می‌گردد و برای همین به نفع اداره گمرک است که با افراد متخصص و کاربلد طرف باشد. از مشکلات رایج در هنگام ترخیص کالا، می‌توان به پرداخت هزینه‌های مازاد و تاخیر و طولانی شدن خروج کالا اشاره کرد. متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت متعهد می‌شوند که امور گمرکی از جمله ترخیص کالا را بدون بروز مشکلات نام‌برده و با راهنمایی‌ها و همیاری‌های تمام وقت به انجام برسانند. شرکت سلطان یاقوت با سابقه مفید و به‌کارگیری نیروهای متعهد و قابل اطمیانان، توانسته است نظر بسیاری از تاجران و بازرگانان فعال کشورمان را به خود جلب کرده و به یکی از معتبرترین شرکت‌های تجاری-بازرگانی مبدل شود. در صورتی‌که قصد ترخیص درب فلاسک از گمرک را دارید، می توانید با گرفتن شماره‌های درج شده در انتهای مقاله، با کارشناسان این شرکت ارتباط برقرار نمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034