سلطان یاقوت

ترخیص کاغذ کاربن لس (خودکپی) از گمرک

ترخیص کاغذ کاربن لس (خودکپی) از گمرک

نیاز بازار مصرفی ایران به کاغذ کاربن‌ لس یا خودکپی، عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. از این رو می‌خواهیم در ادامه این مقاله بازرگانی، به موضوع ترخیص کاغذ کاربن لس یا خودکپی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. کاغذ خودکپی به گونه‌ای طراحی شده است که مطالبی که از طریق فشردن نوک قلم یا تایپ بر روی صفحه اول اعمال می‌گردد را به صفحات زیرین خود نیز منتقل نموده و عمل کپی کردن نوشته‌ها را با این روش به انجام می‌رساند. کاغذ خودکپی شامل یک صفحه اصلی و دو صفحه فرعی در زیر خود است که با استفاده از این کاغذ، می‌توان دو نسخه از نسخه اصلی مطالب کپی کرد. از آن‌جا که در این روش کپی، به کاغذ واسطه‌ای به نام کاغذ کاربن جهت انتقال مطالب نیاز نیست، به آن کاغذ کاربن لس نیز می‌گویند. صفحه اصلی کاغذ کاربن لس معمولا به رنگ سفید بوده و نسخه‌های کپی آن‌ها جهت افزایش کاربرد در تفکیک اسناد تولید و افزایش سرعت گردش امور اداری در رنگ بندی‌ آبی، صورتی و زرد به بازار مصرفی عرضه می‌گردند. از کاغذ خودکپی بیشتر در مواردی چون، فاکتورها، قبوض، فرم‌ها و قراردادهای چند نسخه‌ای در بانک‌ها و شرکت‌ها، مراکز اداری و خرید و فروش محصولات مختلف استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کاغذ خودکپی یا کاربن لس از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

مزایا و معایب کاغذ کاربن لس یا خودکپی چیست؟

مزایا:

  • عدم کثیف شدن نسخه‌های کپی و همچنین دست‌ها هنگام کار با کاغذ خودکپی برخلاف کاغذ‌های کاربن
  • صرفه‌جویی در کاغذ و در نتیجه قطع کمتر درختان
  • قیمت ارزان و مقرون به صرفه
  • افزایش سرعت و سهولت کپی کردن نوشته‌های دستی
  • کیفیت و خلوص بالا و آسیب کمتر به محیط زیست

معایب:

  • نازک بودن و آسیب‌پذیری کاغذ کاربن لس به علت گرماژ پایین
  • یک رو بودن کاغذ کاربن لس
  • داشتن تاریخ مصرف و محدودیت زمانی در استفاده
  • امکان کپی تنها روی کاغذ NCR و نه کاغذهای معمولی

واردات کاغذ کاربن لس یا خودکپی در ایران

کاغذ یکی از محصولاتی است که برای تولید به چوب درختان به عنوان مواد اولیه نیاز دارد. در کشور ما با وجود جنگل‌های سرسبز در نواحی شمالی، همچنان برای تامین نیاز صنایع داخلی از جمله صنعت کاغذسازی، به واردات انواع چوب وابسته هستیم. سازمان محافظت از محیط زیست ایران، قطع درختان برای تولید مصنوعات چوبی را بسیار محدود کرده و سعی در حفظ این منابع طبیعی دارد. واردات کاغذ کاربن لس یا کاغذ خودکپی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، اندونزی، هند، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان و … صورت گرفته و سالیانه مقادیر بالایی ارز برای خرید انواع چوب و کاغذ از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم برای واردات کاغذ کاربن لس یا خودکپی از گمرک

برای ترخیص کاغذ کاربن لس یا خودکپی از گمرک، باید مراحل تشریفات گمرکی مربوطه طی شود. اداره گمرک تنها افراد دارای کارت بازرگانی معتبر را مجاز به انجام این فعالیت‌ها دانسته و به همین دلیل، صادرکنندگان و واردکنندگان باید از خدمات ترخیص کار استفاده نمایند. کارگزار گمرکی پس از گرفتن وکالت از فعالان تجاری، به عنوان نماینده قانونی ایشان موظف است مراحل ترخیص کالا از جمله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه را به انجام برساند. مرحله جمع آوری مجوزها، از مراحل مهم ترخیص کالا بوده و نقش کلیدی در زمان خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کاغذ خودکپی یا Self-copy paper از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار اقدام نماید.

تعرفه گمرکی برای ترخیص کاغذ کاربن لس یا خودکپی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کاغذ خودکپی با شرح تعرفه: کاغذ کاربن، کاغذ خودکپی (Self-copy paper) و سایر‌کاغذها برای کپی یا انتقال (از جمله کاغذهای قشرزده، اندوده یا آغشته شده برای استنسیل یا صفحات افست)، حتی چاپ شده، به صورت رول یا ورق، برابر 48092000 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کاغذ خودکپی با شرح تعرفه: کاغذ کاربن،‌کاغذ خودکپی و سایر کاغذها برای کپی یا انتقال (غیر از آنهایی که مشمول شماره 09 48 می‌شوند)، کاغذ استنسیل و صفحات افست، از کاغذ، حتی بسته‌بندی شده در جعبه برابر 48162000 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کاغذ کاربن لس یا خودکپی از گمرک

ترخیص کاغذ خودکپی از گمرک، فعالیت تجاری تخصصی و حساس در کشور ماست که اگر در طی مراحل آن اشتباهی از سمت ترخیص کار صورت بگیرد، پیامدهایی همچون تاخیر در زمان ترخیص کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های اضافی در پی خواهد داشت. به همین دلیل همکاری با ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان، اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان دارد. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت در زمینه امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا، آماده ارائه خدمات به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و توانای این شرکت در زمینه ترخیص کاغذ کاربن لس از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)