سلطان یاقوت

ترخیص دفیبریلاتور کاشتنی قلبی یا (ICD) ازگمرک

ترخیص دفیبریلاتور کاشتنی قلبی یا (ICD) ازگمرک

دفیبریلاتور کاشتنی قلبی یک تجهیز پزشکی است که به صورت دائمی در داخل قفسه سینه کار می کند و برای کاهش خطر بروز فیبریلاسیون پیشرفته قلب و درمان آن استفاده می شود. فیبریلاسیون پیشرفته قلب یک حالت نامطلوب است که باعث افت فشار خون و شوک قلبی می شود و در برخی موارد ممکن است منجر به مرگ ناگهانی قلبی شود. دفیبریلاتور کاشتنی قلبی می تواند با شناسایی سریع و درمان موثر این حالت، احتمال بروز مشکلات جدی قلبی را کاهش دهد.

دفیبریلاتور کاشتنی قلبی شامل یک الکترود (سیم) است که به قلب وصل می شود و یک دستگاه کوچک در داخل قفسه سینه که شامل باتری و یک مدار الکترونیکی است. در صورتی که دستگاه فیبریلاسیون قلب را شناسایی کند، یک شوک الکتریکی به قلب ارسال می کند تا ضربان قلب را به حالت نرمال بازگرداند. برخلاف دفیبریلاتورهای خارجی که توسط پزشکان در زمان نیاز به دستیابی به دستگاه و اجرای شوک الکتریکی استفاده می‌شوند، دفیبریلاتور کاشتنی قلبی به طور خودکار فیبریلاسیون قلب را شناسایی کرده و در صورت لزوم، شوک الکتریکی را ارسال می کند.

دفیبریلاتور کاشتنی قلبی برای بیماران با اختلالات ریتم قلبی جدی مانند فیبریلاسیون پیشرفته قلب، تشنج ریتمی، تاکی کاردی، بلوک قلبی و سایر اختلالات ریتم قلبی توصیه می شود.

تجارت و بازرگانی دفیبریلاتور قلبی

دفیبریلاتورهای قلبی توسط شرکت هایی در سراسر جهان تولید می شوند. برخی از کشورهایی که شرکت های برتر تولید کننده دفیبریلاتورهای قلبی را در بر می گیرند عبارتند از:

– ایالات متحده آمریکا: شرکت های برتری مانند Medtronic, Boston Scientific و Abbott در این کشور محصولات دفیبریلاتور قلبی تولید می کنند.

– کانادا: شرکت های برتری مانند Medtronic, Boston Scientific و Abbott در این کشور نیز تولید دفیبریلاتور قلبی دارند.

– ژاپن: شرکت های برتری مانند Nihon Kohden و Fukuda Denshi در این کشور دفیبریلاتورهای قلبی تولید می کنند.

– فرانسه: شرکت Sorin Group در این کشور دفیبریلاتورهای قلبی تولید می کند.

– آلمان: شرکت Biotronik در این کشور در زمینه تولید دفیبریلاتورهای قلبی فعالیت دارد.

– کره جنوبی: شرکت های برتری مانند Medtronic و LivaNova در این کشور دفیبریلاتور قلبی تولید می کنند.

– چین: شرکت های برتری مانند Beijing Carejoy Technology و Shanghai MicroPort Medical در این کشور در زمینه تولید دفیبریلاتورهای قلبی فعالیت می کنند.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دفیبریلاتور کاشتنی قلبی یا (ICD)

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دفیبریلاتور کاشتنی قلبی یا (ICD) برابر 90219040 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دفیبریلاتور کاشتنی قلبی یا (ICD) از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دفیبریلاتور کاشتنی قلبی یا (ICD) از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی
  1. مجوز وزارت بهداشت: برای واردات دفیبریلاتور قلبی به ایران، نیاز به دریافت مجوز وزارت بهداشت از سازمان غذا و دارو دارید. این مجوز به منظور تأیید کیفیت و ایمنی محصول و مطمئن شدن از عدم داشتن مشکلات بهداشتی و ایمنی در محصول صادر می‌شود.
  2. گواهی اصالت و سازگاری با استانداردهای بین‌المللی: به منظور تأیید اصالت و سازگاری دفیبریلاتور قلبی با استانداردهای بین‌المللی، نیاز به دریافت گواهی از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران دارید.
  3. پروانه واردات: پس از دریافت مجوز وزارت بهداشت و گواهی استاندارد، برای واردات دفیبریلاتور قلبی به ایران، نیاز به دریافت پروانه واردات از سازمان بازرگانی کشور دارید.

و ….

لازم به ذکر است که مجوزات مورد نیاز برای ترخیص دفیبریلاتور قلبی از گمرک ایران ممکن است با توجه به قوانین و مقررات جاری در هر زمان تغییر کند و برای دقیق‌ترین اطلاعات، بهتر است با متخصصان ترخیص کاراین مجموعه تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

تلفن تماس:09121995406 – 02128111034