سلطان یاقوت

ترخیص فندک از گمرک

ترخیص فندک از گمرک

از گذشته تا به امروز، انسان برای تولید آتش جهت انجام اهداف گوناگون، ابزارهای مختلفی اختراع کرده است. ساختار این ابزارها روز به روز در حال پیشرفت بوده و پرمصرف‌ترین ابزار تولید آتش در حال حاضر فندک‌ها هستند که مورد استفاده گسترده مردم واقع شده‌اند. ترخیص فندک از گمرک، به سبب رواج واردات این محصول در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در حوزه خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. از انواع فندک‌ها برای روشن کردن سیگار و پیپ، شعله اجاق یا زغال کباب‌پز و … در محیط‌های مختلف استفاده می‌شود. مهم‌ترین مزیت فندک را می‌توان سبک و قابل حمل بودن آن و سهولت استفاده دانست. ساختار فندک‌ها عمدتا شامل یک محفظه از جنس پلاستیک یا فلز است که درون آن، مایع آتش‌زنه قرار می‌گیرد. هرچه جنس بدنه این محصول بهتر باشد، قیمت آن گرانتر و از کیفیت و طول عمر بالاتری برخوردار است. مایع اتش‌زنه در فندک‌ها می‌تواند از جنس نفت، بنزین و یا گاز مخصوص این ابزار باشد. از دیگر مزایای فندک‌ها می‌توان به قابلیت شارژ مجدد در صورت تمام شدن مایع آتش‌زنه اشاره کرد. قسمت‌های تشکیل دهنده فندک‌ها بطورکلی شامل بدنه فندک، مخزن سوخت فندک، سیستم احتراق فندک، جرقه زن فندک و بخش خاموش‌کننده فندک می‌باشند. همچنین انواع فندک را از نظر نوع سوخت یا انرژی اولیه به فندک بنزینی، فندک نفتی، فندک گازی، فندک اتمی و فندک المنتی تقسیم می‌کنند. در ادامه این مقاله به جنبه تجاری و بازرگانی انواع فندک‌ها و همچنین ظرح نکات مفید درخصوص ترخیص فندک از گمرک خواهیم پرداخت.

واردات فندک در ایران

کشور چین بزرگ ترین صادرکننده محصولات گوناگون به ایران و جهان است که این موفقیت نتیجه حمایت از تولیدکنندگان و تمرکز بر روی تولید عمده محصولات باکیفیت و ارزان قیمت است. در این کشور، کارخانه‌های زیادی برای تولید کالاهای پرکاربرد وجود دارند که در آن‌ها از مواد اولیه فراوان و نیروی کار متخصص بهره می‌برند. در چین، تولیدات انواع فندک‌های با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب نیز رواج داشته و به همین دلیل نه تنها واردکنندگان ایرانی، بلکه تمامی کشورهای اطراف و منطقه نیز، فندک‌های مورد نیاز کشور خود را از این کشور خریداری می‌کنند.

امکان واردات خط تولید فندک و دانش لازم برای راه‌اندازی کارخانه‌های مخصوص به این کار در کشور ما به دلایلی همچون تحریم‌ها، وجود ندارد. با وجود اینکه این محصول از جمله کالاهایی است که امروزه در تمام منازل وجود داشته و کاربردهای گسترده‌ای دارد، میزان تقاضای بالایی در کشور ما دارد. در نتیجه واردات و توزیع فندک در ایران از سود بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار بوده و عمدتا از مبدا کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مطابق آمار اداره گمرک ایران در سال‌های اخیر، سالانه حجم بالایی فندک از کشورهای مختلف به خصوص چین به ایران وارد شده و ارز بالایی از این طریق از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص فندک از گمرک

واردات و ترخیص کالا، به دلیل سخت‌گیری‌های و قوانین و مقررات فراوان اداره گمرک در ایران، جزو امور پیچیده و تخصصی تلقی می‌شوند. به همین دلیل واردکنندگان با مشکلات رایج در این زمینه مواجه شده و به یاری نیاز دارند. به شخصی که با دانش و مهارت بالای خود در امور تجاری، قادر به انجام مراحل ترخیص کالا به نمایندگی از تاجران و بازرگانان می‌باشد، ترخیص کار می‌گویند. یکی از وظایف برعهده ترخیص کار، اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است که جهت صدور مجوز خروج کالا از گمرک ضرورت دارد. این مجوزها برای هر گروه کالایی متفاوت بوده و از روی کد تعرفه گمرکی محصول مورد نظر، قابل مشاهده می‌باشند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص فندک از گمرک را دارد، باید جهت تخصیص ارز، مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری دریافت نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص فندک

بطورکلی، شماره تعرفه جهت ترخیص فندک سیگار و سایر فندک‌ها، حتی مکانیکی یا الکتریکی، و اجزاء و قطعات آنها غیر از سنگ و فتیله از گمرک، ذیل ردیف 9613 قرار می‌گیرند.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص فندک جیبی، گازی، غیر قابل پرکردن برابر 96131000 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص فندک جیبی، گازی، قابل پرکردن برابر 96132000 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سایر فندک‌ها برابر 96138000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص اجزاء و قطعات فندک‌ها برابر 96139000 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فندک از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود به عنوان ترخیص کار، موفق به کسب رضایت مشتریان خود بوده و هم‌اکنون به یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین کشورها در زمینه امور تجاری و بازرگانی مبدل شده است. در این شرکت، از نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه کمک گرفته شده است تا همگی در راستای انجام امور تجاری تاجران و بازرگانان کشورمان در سریع‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب تلاش کنند. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص فندک از گمرک دارید، می‌توانید با شماره‌گیری تلفن‌های زیر، از مشاوره رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فندک از گمرک، عبارتند از:

  • ترخیص فندک گازی
  • ترخیص فندک بنزینی
  • ترخیص فندک برقی
  • ترخیص فندک اتمی
  • ترخیص فندک اشپزخانه
  • ترخیص فندک زیپو
  • ترخیص فندک زورو
  • ترخیص فندک هانست
  • ترخیص فندک چیف