سلطان یاقوت

ترخیص شیر آلات صنعتی چگونه است؟

و ترخیص شیر آلات صنعتی

واردات و ترخیص شیر آلات صنعتی یکی از حوزه های مهم در تجارت و بازرگانی برای تجار ایرانی به حساب می آید. اگر می خواهید در خصوص چرایی این مهم اطلاعات کسب کنید باید بگویم که می توانید ادامه این مطلب را بخوانید تا هم در مورد چرایی مهم بودن واردات شیرآلات صنعتی به ایران اطلاعات کسب کنید و هم با فوت و فن های واردات این کالا به ایران آشنا شوید؛ با ما همراه باشید.

شیرآلات صنعتی چه نوع شیر آلاتی هستند؟

شیر آلات صنعتی یکی از محصولات مهمی است که بسیاری از مجموعه های بزرگ تولیدی صنعتی برای شروع به کار خود به آنها احتیاج خواهند داشت. شایدربرای شما عزیزانی که تاکنون در حوزه های صنعتی فعالیت نکرده اید و حوزه های کاری متفاوتی غیر از صنعت تجربه داشته اید توضیحات کمی گنگ به نظر برسد اما ما در این مقاله قصد داریم در خصوص حوزه های مصرف این شیر های صنعتی توضیحاتی را ارائه دهیم.

واردات و ترخیص شیر آلات صنعتی چگونه است

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

اهمیت شیرهای صنعتی در کارخانجات

همانطور که گفته شد بسیاری از کارخانجات برای شروع فعالیت نیاز به داشتن شیر های صنعتی خواهند داشت و حتی ممکن است در صورت بروز مشکل در فعالیت یکی از شیرهای صنعتی کارخانجات تولیدی فعالیت کارخانه با مشکل مواجه شود. از شیر های صنعتی در کارخانجات در مسیر مواد سیال استفاده می کنند. و به همین دلیل در هرکارخانه ای اگر مسیرسیالی وجود داشته باشد به احتمال خیلی زیاد تعداد زیادی از شیر آلات صنعتی وجود دارد.

 

انواع شیر آلات  صنعتی مورد استفاده در کارخانجات

شیرآلاتی که در صنعت مورد استفاده هستند دارای انواع مختلفی هستند که به valve معروف می باشند. از انواع مختلف شیرها می توان به: شیرهای یک طرفه، شرهای توپکی، شیرهای اطمینان، gate valve و ….. اشاره کرد. تمام این شیر های دارای عملکردهای متقاوتی هستند و ودر موقعیت های مختلف در مسیر سیالات کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند.

موارد استفاده از شیر آلات صنعتی

با توجه به مواردی که در پراگراف های قبلی به آن اشاره شد از شیرآلات صنعتی در کارخانجاتی که مسیر سیالات وجود دارد استفاده می کنند. به عنوان مثال می توان به کارخانجات روغن، کارخانجات تولید نوشیدنی ها، صنایع پتروشیمی مانند نفت و گاز و ….. اگر کمی در این زمینه تیز بین باشیم میبینم که اکثر کارخانجات به شیرآلات صنعتی احتیاج خواهند داشت به همین دلیل است که تجارت و بازرگانی شیر آلات صعنی در ایران یکی از مهمترین تجارت ها و همچنین پرسود ترین تجارت ها می باشد که تاجران زیادی را به خود جذب کرده است.

ترخیص و واردات شیر آلات صنعتی

چگونگی واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی

برای واردات و ترخیص شیر آلات صنعتی به کشور دوراه پیش رو دارید.یکی اینکه خود به عنوان تارج و بازرگان با استفاده از کارت بازرگانی و تجربه ای که دارید اقدام به واردات و ترخیص نمایید و یا اگر خودتان اطلاعات در این خصوص ندارید از ترخیص کار، حق العمل کار و یا شرکت های ها ترخیص کاری در این خصوص آشنایی و اطلاعات کامل دارند کمک بگیرید. زیرا ترخیص شیر آلات صنعتی از گمرک دارای پیچیدگی هایی است که در صورتی که نسب به آنها آگاهی نداشته باشید برای ترخیص به مشکل خورده و مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر خواهید شد.

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای ترخیص کالای خود از ترخیص کاری  مطمئن و زبده کمک بگیرید و یا با شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند همکاری کنید تا ترخیصی سریع و کم هزینه را تجربه نمایید. اما اگر قصد دارید که خود به عنوان تاجر به ترخیص کالای خود بپردازید در ادامه توضیحاتی در خصوص نحوه ترخیص شیرآلات صنعتی خواهیم داد.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای واردات و ترخیص شیرآلات صنعتی

مراحل واردات و ترخیص کالاها در ذات با یکد دیگر فرقی ندارد اما بر اساس بخشنامه هایی که برای کالاهای مختلف صادر می شود باید به نحوه ترخیص آن توجه کرد.یکی از مدارک مهم و مورد نیاز برای ترخیص کالا کارت بازرگانی است. کارت بازرگانی یکی از مهمترین مدارک در ترخیص کالاها می باسد و بدون آن امکان ترخیص کالا وجود نداهد داشت. در مرحله بعدی باید نسبت به تنظیم اظهار نامه اقدام نمایید. در تنظیم اظهارنامه یکسری از مدارک به گمرک ارائه می شود از سری مدارک که برای تنظیم اظهارنامه از آنها بهره می گیرند می توان به بارنامه، بیمه نامه، پروفروما، اینویس، فاکتور خرید و فروش کالا، لیست عدل بندی کالا، ترخیصیه و …. اشاره کرد. نظیم اظهارنامه نیز به صورت آنلاین در سامانه epl  صورت می گیرد که در صورت ارائه تمام مدارک خواسته شده به شما شماره سریال و کد رهگیری برای پیگیری ها بعدی کالا تعلق خواهد گرفت.

ترخیص شیر آلات

هزینه های ترخیص شیر آلات صنعتی

هزینه های ترخیص هر نوع گالایی از گمرک نیز بر اساس لیستی که قبلا تهیه شده صورت می گیرد و تقریبا برای تمامی کالا ها یک فرمول محاسباتی وجود دارد و فقط در تعداد و نوع بسته بندی و …. کالا ها متفاوت است. به عنوان مثال تعرفه های گمرکی و هزینه های انبار داری که بر اساس نوع کالا، نوع بسته بندی کالا، حجم کالا و … محاسبه می شود و همچنین یکسری دیگر از هزینه های حقوق گمرکی و سود بازرگانی و عوارض گمرکی وجود دارد که توسط گمرک دریافت می شود.

تعرفه های گمرکی برای ترخیص انواع شیرآلات صنعتی

همانطور که متوجه شدید شیر آلات صنعتی دارای انواع مختلفی است و بر همین اساس نیز انواع آن داری کد تعرفه گمرکی متفاوت است که برای دسترسی راحتتر شما عزیزان به کد های تعرفه گمرکی انواع شیر آلات صنعتی عنوان خواهیم کرد:

  • کد تعرفه گمرکی برای شیر آلات صنعتی خودرکار ذیل ردیف 8481 قرار می گیرد.
  • کد تعرفه گمرکی برای شیرآلات صنعتی هیدرولیک خودرکار در ردیف 84812000 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای شیر آلات صنعتی پنو ماتیک خودرکار در ردیف 84812000 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای شیر آلات سوزنی در ردیف 84818090 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای شیر آلات توپی در ردیف 84818020 می باشد
  • کد تعرفه گمرکی برای شیر آلات دروازه ای در ردیف 84818015 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای شیر آلات ایمنی در ردیف 84814000 می باشد.
  • کد تعرفه گمرکی برای شیر آلات یک طرفه در ردیف 84813000 می باشد.

هزینه ترخیص شیر آلات

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)