سلطان یاقوت

ترخیص موکاپات از گمرک

ترخیص موکاپات از گمرک

موکاپات نام اولین اسپرسوساز اجاقی و روگازی است که خیلی زود به یکی از بهترین روش‌های دم کردن قهوه در بین کشورهای مختلف مبدل شده و در حال حاضر به عنوان عضو ثابت آشپزخانه ها در کشورهای ایتالیا، پرتقال، اسپانیا، آمریکای لاتین و … شناخته شده است. موکاپات‌ها در کشور ما جزو کالاهای وارداتی شناخته می‌شوند که بستر فعالیت مناسب و سودآوری برای تاجران و بازرگانان ایرانی هستند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله به موضوع ترخیص موکوپات از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. موکوپات (Moka pot) از یک دیگ بخار کوچک که محل قرار گیری آب است و یک عدد سبد قهوه که محل ریختن قهوه است تشکیل می‌شود. آب در دیگ بخار به جوش آمده و با فشار از میان دانه‌های قهوه موجود در سبد قهوه عبور می‌کند تا در نهایت به بخش سوم و بالایی این وسیله که محل قرارگیری اسپرسو یا قهوه آماده است انتقال پیدا کند. بهترین برند موکاپات‌های جهان، بیالتی است که قدمت 80 ساله داشته و ساخت ایتالیا است. موکوپات‌ها از نظر اندازه، رنگ، جنس و فاکتورهای مختلف به انواع گوناگون تقسیم شده و در بازار مصرفی در سراسر جهان موجود هستند. کیفیت قهوه تولید شده توسط موکاپات پایین‌تر از دستگاه اسپرسوساز است زیرا فشار آب آن کم‌تر است. از موکاپات میتوان برای ساختن انواع قهوه از جمله اسپرسو، ماکیاتو، ریستریتو، آمریکانو، لته، کاپوچینو، شیر قهوه و … استفاده کرد. مزایای موکاپات‌ها عبارتند از: قیمت مناسب، قابل حمل بودن، عدم نیاز به برق و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص قهوه‌ساز موکوپات از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت موکاپات در ایران

انواع قهوه از جمله اسپرسو، جزو نوشیدنی‌های گرمی هستند که امروزه مصرف آن‌ها بصورت روزمره در میان مردم کشور ما رواج پیدا کرده و علاوه بر کافی شاپ‌ها، درون منازل نیز می‌توان انواع تجهیزات و دستگاه‌های قهوه‌ساز از جمله موکوپات‌ها را مشاهده کرد. تامین نیاز بازار مصرفی کشور ما به دستگاه‌های قهوه‌ساز برقی و یا دستی از طریق واردات صورت گرفته و تاجران و بازرگانان ایرانی به خرید این قبیل محصولات از کشورهای خارجی و عرضه آن‌ها به بازار مصرفی داخلی مشغول بوده و از این طریق به سودآوری می‌پردازند.

سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات موکوپات‌ها از کشورهای ایتالیا، امارات متحده عربی، ترکیه، چین، آلمان و … صرف می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص موکاپات از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحلی که باید مطابق دستورالعمل‌های اداره گمرک گذرانده شوند و از طرفی موفقیت در این امر به دانش و تجربه بالا نیاز دارد. زیرا عدم آگاهی درست از پیچ و خم‌های این مسیر ممکن است مشکلات غیرقابل جبران به همراه داشته باشد. در نتیجه فعالان تجاری همواره در پی یافتن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان و بهره‌مندی از خدمات ایشان می‌باشند. توصیه ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت است که با سال‌ها فعالیت در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا، اکنون به یار و راهنمای بسیاری از تاجران و بازرگانان فعال کشورمان مبدل شده‌اند. یکی از مراحل ترخیص کالا، مرحله دریافت مجوزات مربوط به کالا از سازمان‌های داخلی است که جمع‌آوری و ارائه آن‌ها جزو اقدامات موثر در تعیین زمان خروج کالا از گمرک است.

ترخیص‌کاری که قصد ترخیص قهوه‌ساز موکاپات از گمرک را دارد، باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص موکاپات

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص موکاپات برابر 84198100 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 25 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص موکاپات از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه انواع امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، چندین سال تجربه مفید و درخشان داشته و در حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. صادرکنندگان و واردکنندگان محترم کشورمان که برای انجام امور گمرکی خود نیازمند بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان هستند، می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ماهر و باتجربه شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرند. از مزایای همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص قهوه‌ساز موکوپات از گمرک، می‌توان به مشاوره کاملا رایگان، ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع موکوپات از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص موکوپات آلومینیومی از گمرک
 • ترخیص موکوپات استیل از گمرک
 • ترخیص موکوپات چدنی از گمرک
 • ترخیص موکوپات روگازی از گمرک
 • ترخیص موکوپات برقی از گمرک
 • ترخیص موکوپات القایی (اینداکشن) از گمرک
 • ترخیص موکاپات بیالتی از گمرک
 • ترخیص موکاپات رومکس از گمرک
 • ترخیص موکاپات رومانتیک هوم از گمرک
 • ترخیص موکاپات امپراتور از گمرک
 • ترخیص موکاپات آریته از گمرک
 • ترخیص موکاپات تیرا از گمرک