سلطان یاقوت

ترخیص موس یا موشواره از گمرک

ترخیص موس یا موشواره از گمرک

کلمه موس یا ماوس در انگلیسی (Mouse) و موشواره در فارسی یکی از لوزام اصلی کامپیوترهاست. علت انتخاب این کلمه شباهت این وسیله به موش است. کشور ما سابقه‌ای در زمینه تولید تجهیزات کامپیوتری و لوازم جانبی آن‌ها نداشته و تمامی نیاز کشورمان به این قبیل تجهیزات از طریق خرید و واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. به همین دلیل می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص موس از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد و از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. کاربرد موس در کامپیوتر، لب تاب و نوت بوک، به عنوان رابط بین انسان و صفحه نمایش است. موس در زیر دست کاربرد قرار گرفته و به عنوان یکی از تجهیزات ورودی در نقش اشاره‌گر عمل می‌کند. تمامی موس‌ها از دو کلید و یک قسمت رول مانند در وسط آن‌ها تشکیل می‌شوند و موس‌های قدیمی به کمک کابل رابط به سیستم متصل می‌شدند. البته موس‌های امروزی در انواع بلوتوثی و بی‌سیم (وایرلس) در بازار مصرفی رواج دارند که کار با آن‌ها را راحت‌تر کرده است. موس مانند کیبورد یا صفحه کلید، یک واسط کاربر سخت‌افزاری است. از موس برای ورود اطلاعات در سیستم عامل‌های مبتنی بر نمایش گرافیکی مثل ویندوز استفاده می‌شود و به کمک آن، کاربر می‌تواند دستورات لازم را به واحد کنترل ارسال کند. با وجود پیشرفت تکنولوژی و بروز تغییرات در سیستم‌های کامپیوتری، موس‌ها همچنان جزو مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش‌های یک سیستم به شمار می‌روند. امروزه شاهد انواع موس‌های کامپیوتری از برندهای مختلف در بازار مصرفی کشورمان هستیم. برای کسب آگاهی بیشتر در مورد نحوه تجارت و ترخیص موس از گمرک ایران، ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات موس یا موشواره در ایران

همانطورکه در قسمت ابتدایی مقاله اشاره کردیم، شرکتی در کشورمان برای تولید تجهیزات کامپیوتری تاسیس نشده است و از ابتدا تا کنون نیاز بازار مصرفی به این قبیل تجهیزات از طریق واردات تامین شده است. هر ساله مقادیر زیادی از ارز کشورمان برای واردات تجهیزات کامپیوتری و لوزام و قطعات آن‌ها از کشور خارج می‌شود. فعالیت در زمینه خرید و واردات موس در ایران، از سود بالا و مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

طبق آمار ارائه شده از اداره گمرک، بیشترین میزن واردات موس و یا موشواره از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، هنگ کنگ، سنگاپور، ترکیه و … صورت گرفته است. مدرن‌ترین و معتبرترین برندهای تولید تجهیزات کامپیوتری از قبیل موس و کیبورد در کشورهای اروپایی و امریکایی واقع شده‌اند؛ ولی متاسفانه به علت تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، امکان واردات مستقیم این محصولات وجود ندارد و تاجران و بازرگانان مجبورند نیاز بازار مصرفی کشور ما را از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین کنند.

مجوزات لازم برای ترخیص موس یا موشواره از گمرک

کالاهای وارداتی به کشورمان باید از مرز عبور کرده و به عبارتی ترخیص شوند. مسئولیت صدور مجوز ترخیص کالا برعهده اداره گمرک است و وظیفه ترخیص کالاهای تاجران و بازرگانان از این اداره بر دوش شخصی به نام ترخیص کار رسمی اداره گمرک خواهد بود. ترخیص کار با دانش و مهارت کافی در امور و تشریفات گمرکی، می‌تواند یار و راهنمای فعالان تجاری در مسیر سخت و پیچیده ترخیص کالا باشد. به کلیه مراحل در ترخیص کالا، تشریفات گمرکی گفته می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص موس یا موشواره از گمرک را دارد باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم اعم از جی پی اس، وای فای، بلوتوث، سیم کارت و یا هر نوع دیگر
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص موش یا موشواره

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص موس یا موشواره برابر 84716020 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص موش یا موشواره از گمرک

شرکت سلطان یاقوت سال‌های زیادی است که در زمینه امور تجاری و بازرگانی و ترخیص کالا فعالیت دارد و در این سال‌ها توانسته است نظر بسیاری از فعالان تجاری خوب کشورمان را جلب نماید. یکی از اهداف اصلی شرکت سلطان یاقوت، ارائه خدمات خود به بهترین شکل ممکن به شما تجار عزیز می‌باشد تا در حداقل زمان و با کمترین هزینه ممکن امور بازرگانی و تشریفات گمرکی شما انجام شود. از خدمات این شرکت می توان به: ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از تمامی گمرک ها و …. اشاره کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص موس از گمرک با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034