سلطان یاقوت

ترخیص محافظ صفحه (گلس) از گمرک

ترخیص محافظ صفحه (گلس) از گمرک

امروزه استفاده از محصولات محافظتی برای کالاهای لوکس، باارزش و گران قیمت رواج پیدا کرده است. یکی از این محصولات پرطرفدار، محافظ صفحه نمایش یا گلس نام دارد. نیاز بازار مصرفی کشور ما به انواع گلس، عمدتا از طریق واردات تامین می‌شود و به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص گلس از گمرک بپردازیم که در دایره فعالیت‌های ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. تلفن همراه، تبلت و سایر لوازم الکترونیکی دارای صفحه نمایش، همواره در خطر آسیب صفحه نمایش هستند. ال سی دی یا همان صفحه نمایش این لوازم، حدود 40 تا 70 درصد از قیمت و ارزش آن‌ها را شامل شده و جزو حساس‌ترین بخش‌های این لوازم به شمار می‌رود. صفحه نمایش گوشی همراه شما می‌تواند در مجاورت با اشیاء تیز یا فلزی مثل کلید، ناخن، انگشتر، زیپ و … خراش برداشته و یا در اثر افتادن از بلندی و حتی ضربه دیدن، بشکند. به همین دلیل، نوعی محصول محافظتی به عنوان لوازم جانبی تلفن‌های همراه و دستگاه‌های مشابه طراحی شده است که محافظ صفحه نمایش یا گلس نامیده می‌شود. امروزه شاهد انواع گلس با جنس و مدل‌های متنوع در بازار مصرفی هستیم. می‌توان گفت مهم ترین لوازم جانبی موبایل که هر فرد باید پس از خرید این دستگاه، جهت خرید و نصب آن نیز اقدام کند، محافظ صفحه نمایش یا گلس است.  برخی از رایج ترین مدل‌های گلس عبارتند از: گلس پلاستیکی، گلس شیشه‌ای، گلس نانو مایع، گلس سرامیکی، گلس مات، گلس پرایوسی و … . با نصب گلس باکیفیت و متناسب با دستگاه خود، می‌توانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی از آسیب به صفحه، از آن استفاده نمایید. هر کدام از انواع گلس‌ها، ویژگی‌های مثبت و منفی دارند که کاربر می‌تواند باتوجه به نیاز خود دست به انتخاب بزند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص محافظ صفحه نمایش از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات محافظ صفحه (گلس) در ایران

لوازم جانبی موبایل جزو محصولاتی هستند که هر ساله به کشور ما وارد شده و نیاز بازار مصرفی را تامین می‌نمایند. همانطورکه می‌دانید، عمده گوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و سایر لوازم مشابه در کشور ما وارداتی و از برندهای خارجی می‌باشند. از این رو لوازم جانبی این لوازم همچون گلس، قاب و … نیز از طریق واردات تامین می‌گردند. فعالیت در زمینه واردات و عرضه لوازم جانبی موبایل از جمله گلس، از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است و به همین دلیل افراد زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت می‌باشند.

واردات گلس در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی و سایر کشورها صورت می‌گیرد. در حال حاضر، عمده واردات محصولات مختلف در ایران، از کشورهای چین و امارات متحده عربی انجام می‌شود. فعالیت تجاری تجار ایرانی با کشورهای اروپایی و آمریکایی به دلیل تحریم‌های گسترده علیه کشور، محدود شده است.

مجوزهای لازم برای ترخیص گلس از گمرک

تاجران و بازرگانان برای آنکه بتوانند کالای خود را از اداره گمرک ترخیص نمایند، نیاز به راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک دارند. جمعی از معتبرترین و ماهرترین متخصصین ترخیص کالا در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند تا راهنمای تاجران و بازرگانان در انجام امور گمرکی و ترخیص کالا باشند.

ترخیص کالا شامل مراحل گوناکون بوده و پیچ و هم‌های فراوانی دارند. یکی از مراحل مهم و اساسی در فرآیند ترخیص کالا، اخذ مجوزهای مربوط به کالا از سازمان‌ها و مراکز به‌خصوص می‌باشد. ترخیص کار، موظف است پس از تشخیص شماره تعرفه کالای مورد نظر خود، نسبت به دریافت و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به آن، اقدام نماید.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص محافظ صفحه از گمرک را دارد، باید مجوزات ذکر شده در زیر را اخذ نموده و تحویل اداره گمرک نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ترخیص کالاهای دارای نان، نوشتار یا طرح چاپ شده
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص گلس

کد تعرفه گمرکی 8 رقمی که برای ترخیص محافظ صفحه یا گلس از گمرک اختصاص یافته است برابر 39269099 می‌باشد که شامل حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 24 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گلس از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با داشتن سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص محافظ صفحه نمایش از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

 

بیشتر بخوانید :