سلطان یاقوت

ترخیص مداد از گمرک

ترخیص مداد از گمرک

مداد، یکی از مهم‌ترین ابزارها برای نوشتن، طراحی و نقاشی است که در انواع گوناگون وجود دارد. ترخیص مداد از گمرک، جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت و موضوع اصلی مقاله‌ی ماست و قصد داریم اطلاعات مفیدی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. مداد‌ها معمولا از دو بخش غلاف خارجی و مغزی داخلی تشکیل شده‌اند. بخش خارجی تمامی مدادها معمولا از چوب یا کاغذ ساخته می‌شود و مغزی درونی آن نیز ساختار استوانه‌ای، باریک و شکننده‌ای دارد. مغزی در مدادهای سیاه از جنس گرافیت و خاک رس است؛ درحالیکه مغزی مداد رنگی متشکل از رنگدانه، موم و سایر مواد می‌باشد و در انواع پایه روغن و محلول در آب موجود است. کیفیت مدادها، اساسا به جنس مغزی به کار رفته در آن‌ها بستگی دارد و مداد رنگی مناسب آن است که مغزی ان، اثری نرم و روان بر روی کاغذ برجای بگذارد. مغزی مدادهای سیاه و رنگی معمولی یا اتود، در کشور ما جزو کالاهای وارداتی دسته‌بندی می‌شود و سودآوری بالایی برای واردکنندگان فعال در این زمینه به همراه دارد. در ادامه مقاله به جنبه تجارت و بازرگانی انواع مداد و مغزی مداد خواهیم پرداخت.

واردات مداد در ایران

واردات مداد سیاه و مداد رنگی در سال 1397، به دلیل حمایت از تولیدات داخلی ممنوع اعلام شد؛ اما همچنان واردات مغز مداد معمولی و اتود در کشور ما به علت عدم توانایی تولید این محصولات توسط کارخانجات داخلی، رواج دارد. همچنین انواع دیگر لوازم تحریر از جمله مداد شمعی و ذغال و گچ مخصوص نوشتن در دسته کالاهای وارداتی قرار می گیرند و سالانه مقدار ارز بالایی از این طریق از کشور خارج می‌شود.

واردات مغزی مداد سیاه یا رنگی به ایران، از مبدا 6 کشور چین، آلمان، امارات متحده عربی، ترکیه، ژاپن و فرانسه صورت می‌گیرد که از میان آن‌ها، چین در اولویت واردکنندگان است. این کشور بزرگ‌ترین صادرکننده کالاهای عمده و ارزان در دنیا به حساب می‌آید و به دلیل بی‌توجهی به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران، بزرگ‌ترین شریک تجاری ما محسوب می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص مداد از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، یک مقوله پیچیده و سخت است که قوانین و مقررات زیادی از سمت اداره گمرک در این زمینه تعریف شده‌اند. ترخیص کار رسمی اداره گمرک شخصی است که بر این قوانین تسلط کامل داشته و به طور تخصصی به انجام تشریفات گمرکی به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان می‌پردازد. از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه اشاره کرد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص مداد سیاه و رنگی، مغزی مداد معمولی و اتود، مداد شمعی، گچ تحریر و گچ خیاطی از گمرک را دارد، لازم است جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار را دریافت نماید و همچنین نیاز به مجوز شناسه کالا نیز دارد.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص مداد

بطورکلی، شماره تعرفه گمرکی جهت ترخیص مداد‌،‌ مدادرنگی، مغزمداد، مداد شمعی، زغال‌رسامی، گچ برای نوشتن یا رسامی و گچ خیاطی ذیل ردیف 9609 قرار می‌گیرد.

کد تعرفه جهت ترخیص مداد و مدادرنگی، با مغزی دارای غلاف سخت از گمرک برابر 96091000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص مغزی مداد اتود (سیاه یا رنگی) از گمرک برابر 96092010 است که دارای حقوق ورودی5%  و اولویت کالایی 22 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص سایر مغزی‌های مداد سیاه یا رنگی از گمرک برابر 96092090 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

کد تعرفه جهت ترخیص مداد شمعی، زغال‌رسامی، گچ برای نوشتن یا رسامی و گچ خیاطی از گمرک برابر 96099000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 27 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مداد از گمرک

تجربه و مهارت دو مزیت مهم برای تشخیص میزان اعتبار و اطمینان‌پذیری یک ترخیص کار به شمار می‌رود. شرکت سلطان یاقوت، بیش از دو دهه سابقه مفید در امور گمرکی از جمله ترخیص کالا داشته و با بهره‌گیری از نیروهای متخصص ترخیص کار ماهر و کاربلد سعی در کسب رضایت فعالان تجاری کشورمان دارد. شما عزیزان می‌توانید تمام امور گمرکی خود از جمله ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … را با خاطری آسوده به ما بسپارید. جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا همکاری با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مداد از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مداد از گمرک، عبارتند از:

 • ترخیص مداد سیاه از گمرک
 • ترخیص مداد رنگی از گمرک
 • ترخیص مغزی مداد سیاه از گمرک
 • ترخیص مغزی مداد رنگی از گمرک
 • ترخیص مغزی اتود از گمرک
 • ترخیص مداد شمعی از گمرک
 • ترخیص زغال رسامی از گمرک
 • ترخیص گچ برای نوشتن از گمرک
 • ترخیص گچ خیاطی از گمرک
 • ترخیص گچ تخته سیاه از گمرک
 • ترخیص گچ تحریر از گمرک
 • ترخیص مداد رنگی کودک از گمرک
 • ترخیص مداد رنگی حرفه‌ای از گمرک
5/5 - (1 امتیاز)