سلطان یاقوت

ترخیص پستانک بچه از گمرک

ترخیص پستانک بچه از گمرک

پستانک نام نوعی سرپستان مصنوعی لاستیک یا سیلیکونی است که جهت مکیدن نوزاد یا کودک طراحی و تولید شده است. در حال حاضر پستانک در تمامی کشورها مورد استفاده واقع شده و مزایای خاص خود را دارد. در ادامه مقاله به موضوع ترخیص پستانک بچه از گمرک خواهیم پرداخت که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. اجزاء تشکیل‌دهنده پستانک شامل: سرپستان، سپر دهان و دسته می‌باشند. سپر دهان و دسته پستانک به شکل و اندازه‌ای طراحی می‌شوند که از خطر خفگی یا بلعیده شدن سرپستان توسط کودک جلوگیری نمایند. در زبان عامیانه به این وسیله، پستونک نیز گفته می‌شود. واردات و صادرات انواع پستانک در کشور ما رواج دارد و فعالان تجاری بدین طریق به کسب درآمد و سودآوری می‌پردازند. همان‌طورکه می دانید، جنین در رحم مادر نیز انگشت خود را می‌مکد و مکیدن سبب تزریق احساس آرامش و امنیت به کودکان می‌گردد. البته باید توجه داشت که طولانی شدن عادت مکیدن در کودکان می تواند سبب آسیب به دندان‌ها و فک او گردد. یکی از نکات مثبت در رابطه با پستانک این است که اگر عادت مکیدن آن توسط کودک طولانی شود، می‌توان به راحتی آن را از دسترس کودک دور کرد؛ ولی در عادت مکیدن انگشت، شرایط متفاوت خواهد بود. البته والدین موظف هستند در انتخاب و نگهداری پستانک مناسب برای فرزند دلبند خود، نهایت دقت و توجه را به خرج دهند. برای مثال، پستانک باید به‌طور مرتب تمیز شود و برای استفاده آن توسط کودکان زیر 6 ماه، جوشاندن پستانک ضروری است. در بسیاری از پستانک‌ها، برای جلوگیری از افتادن آن به روی زمین و ایجاد آلودگی، زنجیری نصب گردیده که باید در انداخختن آن به دور گردن کودک دقت کرد؛ زیرا ممکن است موجب خفگی گردد. بهترین پستانک، آن است که بر روی سرپستان، دارای سوراخ‌های ریز تهویه هوا باشد. هم‌چنین از شیرین کردن پستانک با موادی همچون قند، شکر و عسل، اکیدا خودداری نمایید. نوع پستانک که به تازگی به بازار مصرفی راه پیدا کرده و نسبتا مدرن می‌باشد، پستانک ارتودنتیک نامیده می‌شود. این پستانک‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که کمترین آسیب را به سامانه دندانی کودک وارد نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پستانک کودک از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تجارت پستانک بچه در ایران

پستانک یک وسیله کاربردی است که تقریبا همه نوزادان و کودکان از آن استفاده می‌کنند. واردات و صادرات این محصول در ایران انجام می‌شود و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورهای جهان به گردش درمی‌آید.

واردا پستانک در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، کره، آلمان، امارات متحده عربی، فرانسه، ترکیه و … صورت می‌گیرد. از طرفی تولیدکنندگان ایرانی این محصول، تولیدات خود را به مقصد کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، اذربایجان و … صادر نموده و سود خوبی از این طریق کسب می‌کنند.

مجوزهای لازم برای ترخیص پستانک بچه از گمرک

ترخیص کالا به معنای انجام مراحل و امور گمرکی در چهارچوب قوانین تعیین شده از سمت اداره گمرک می‌باشد که در نهایت منجر به صدور مجوز خروج کالا از انبارهای گمرک می‌شود. به همین دلیل برای موفقیت در امر ترخیص کالا، باید از راهنمایی و همیاری‌های شخصی که به این مراحل و قوانین تسلط دارد بهره برد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون نیروهای ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با دانش و مهارت بالای خود، آماده ارائه خدمات به فعالان تجاری عزیز کشورمان می‌باشند. این شخص پس از تشخیص کد تعرفه گمرکی صحیح کالای مورد نظر، به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص آن کالا از گمرک دست پیدا می‌کند. اخذ و جمع‌آوری این مجوزها جزو مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌باشند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پستانک بچه از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پستانک بچه

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص پستانک بچه برابر 40149000 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 23 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پستانک بچه از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با کادری از نیروهای کارشناس و کاربلد ترخیص کار، سال‌هاست جهت همیاری با تاجران و بازرگانان کشورمان می‌کوشد؛ هدف این شرکت، کسب رضایت مشتری است. اکنون شرکت سلطان یاقوت از معتبرترین شرکت‌های تجاری و بازرگانی می‌باشد که امور گمرکی از جمله ترخیص کالا را بدون بروز مشکلات مرسوم، به انجام می‌رساند. در صورتی که قصد کسب مشاوره رایگان و همکاری در زمینه ترخیص پستانک بچه از گمرک را دارید، می توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034