سلطان یاقوت

ترخیص رینوسکوپ از گمرک

ترخیص رینوسکوپ از گمرک

در صنعت پزشکی، وسایل و تجهیزات مختلف و گوناگونی برای معاینه، تشخیص و درمان بیماری‌ها طراحی و تولید شده‌اند. این محصولات در کشور ما عمدتا از طریق واردات تامین می‌شوند و کمبودهای صنعت پزشکی بدین ترتیب جبران می‌گردد. یکی از وسایل معاینه پرکاربرد، رینوسکوپ نام دارد که واردات آن در ایران رواج دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص رینوسکوپ از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. رینوسکوپ عبارت است از یک چراغ قوه پزشکی که پزشک به کمک آن می‌تواند مجاری بینی را از طریق سوراخ بینی مشاهده و معاینه کند. از این روش به طور گسترده برای پیدا کردن پولیپ‌ها استفاده می‌شود. رینوسکوپی یا معاینه بینی به کمک رینوسکوپ، به دو روش صورت می‌گیرد که عبارتند از رینوسکوپی قدامی و رینوسکوپی خلفی. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص رینوسکوپ از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات رینوسکوپ در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

واردات رینوسکوپ در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، هلند، ایتالیا، ژاپن، آمریکا، چین و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد. بدون شک برترین تولیدکنندگان وسایل و تجهیزات پزشکی در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

قوانین مربوط به واردات رینوسکوپ در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات رینوسکوپ در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص رینوسکوپ از گمرک

صادرکنندگان و واردکنندگان کشور ما که قصد تبادلات تجاری در زمینه رینوسکوپ را دارند، باید جهت قانونی تلقی شدن فعالیت خود، محموله را از زیر ذره بین اداره گمرک رد نمایند. این اداره از زیر مجموعه‌هایی در استان‌های مختلف کشور تشکیل شده و وظیفه دارد کالاهای ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی نماید. به همین منظور، فعالان تجاری به کمک و همکاری با ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا راهنمای ایشان در مراحل ترخیص کالا باشد. از وظایف ترخیص کار می‌توان به اخذ مجوزهایی اشاره کرد که برای هر کالا بطور خاص مشخص شده‌اند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص رینوسکوپ از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص رینوسکوپ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص رینوسکوپ از گمرک برابر 90181990 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رینوسکوپ از گمرک

ترخیص رینوسکوپ از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و مهم در کشور ما محسوب می‌شود که جز با بهره‌مندی از دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت کادری از نیروهای ترخیص کار دانا و معتبر را جهت رسیدگی به امور مشتریان عزیز به کار گرفته است. از جمله خدماتی که این شرکت برای امور تجاری و بازرگانی ارائه می کند شامل: ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه، مشاوره بازرگانی و … می باشد. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف مناسب‌ترین هزینه اشاره کرد. در صورتی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034