سلطان یاقوت

ترخیص ماگنترون‌ها از گمرک

ترخیص ماگنترون‌ها از گمرک

مگنترون (Magnetron tube) که در زبان فارسی به معنای لامپ اشعه است، نام یک قطعه ضروری در لوازم برقی از قبیل مایکروفر، سولاردوم، رادار و دستگاه‌های مشابه است. نیاز صنایع و بازار مصرفی کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله امروز به شرح فرایند ترخیص مگنترون‌ها از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرند. وظیفه اصلی مگنترون در دستگاه‌های برقی، دریافت انرژی الکتریکی و تبدیل آن به امواج نامرئی و ریزموج‌هاست. این قطعه از یک سیستم نسبتا پیچیده تشکیل شده و قطعات گوناگونی را دربرمی‌گیرد. همانطورکه اشاره شد، مگنترون جزو اصلی‌ترین قطعات مایکروفر و سولاردوم است؛ زیرا مسئولیت ایجاد گرما و امواج رادیویی پرقدرت برای گرم کردن غذا را برعهده دارد. محل قرارگیری این قطعه در مایکروفرها و سولاردوم‌ها، در پشت پنل کنترل است که معمولا در سمت راست این وسیله قرار می‌گیرد. مگنترون‌ها در صورت خرابی، اغلب قابل تعمیر نبوده و باید بطورکلی تعویض شوند؛ به همین دلیل باید به نکاتی که در دفترچه راهنمای مایکروفر یا سولاردوم برای افزایش طول عمر این قطعه ذکر شده‌اند، توجه داشت. کاربرد مگنترون‌ها تنها منحصر به وسیله‌های ذکر شده نمی‌شود و در سیستم‌های نورپردازی و رادارها نیز کاربرد دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ماگنترون‌ها از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات ماگنترون‌ها در ایران

واردات یکی از دو ستون اصلی تجارت برای هر کشور به شمار رفته و امری واجب است. بدین ترتیب که نیازهای بازار مصرفی و صنایع یک کشور، در صورت تامین نشدن از سمت تولیدات داخلی، با واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردند.

واردات ماگنترون‌ها در کشور ما رواج دارد و سالانه مقادیری ارز بدین منظور از کشور خارج می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات ماگنترون به کشور و عرضه آن به صنایع و بازار مصرفی، از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است. بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده ماگنترون به کشور ما شامل جمهوری کره، چین، امارات متحده عربی، ترکیه و … می‌باشند.

در دو دهه اخیر به دلیل افزایش تحریم‌ها علیه کشورمان، مبادلات تجاری ایران با کشورهای آمریکایی و اروپایی ممنوع شده و به همین دلیل دو کشور چین و امارات متحده عربی به دو مبداء بزرگ برای واردات کالاهای گوناگون در کشور ما مبدل شده‌اند و سالیانه ارز زیادی برای خرید محصولات این دو کشور و وارد کردن آن به بازار مصرفی، صرف می‌گردد. همین امر سبب شده تا این دو کشور هم‌اکنون بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران محسوب شوند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص ماگنترون‌ها از گمرک

پس از آن‌که یک کالا بنابر نیاز بازار مصرفی و صنایع داخلی و توسط تاجران و بازرگانان از یک کشور خارجی وارد شده و به مرز کشور رسید، نوبت به مرحله ترخیص آن کالا از اداره گمرک می‌رسد. اداره گمرک شامل ادارات گسترده‌ای در مرزهای کشور است که وظیفه بررسی و کنترل محموله‌های ورودی و خروجی در کشور را برعهده دارند. برای آن‌که یک ترخیص کار موفق به اخذ مجوز ترخیص کالای خود از گمرک گردد، باید مراحل ترخیص کالا که بطورکلی تشریفات گمرکی نامیده می‌شوند را پشت سر بگذارد. از سرنوشت‌سازترین و حساس‌ترین مراحل ترخیص یک کالا، می‌توان به مرحله دریافت و جمع‌آوری مجوزات مربوط به کالا از سازمان‌ها و مراکز مربوطه اشاره کرد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشور قصد ترخیص ماگنترون از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از سازمان انرژی اتمی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ماگنترون‌ها

کلیه کالاهای بازرگانی، در سیستم اداره گمرک مشمول یک کد 8 رقمی هستند و اطلاعات دیگر همچون حقوق ورودی و اولویت کالایی آن از روی این کد مشخص خواهد شد. همچنین ترخیص کار می‌تواند با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی، به لیست مجوزهای لازم برای ترخیص کالای مورد نظر خود دست پیدا کند.

کد یا شماره تعرفه 8 رقمی که برای ترخیص ماگنترون‌ها از گمرک اختصاص یافته است برابر است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماگنترون‌ها از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با بیش از دودهه ارائه خدمت به واردکنندگان و صادرکنندگان کشورمان توانسته است اعتبار زیادی در این زمینه به دست آورد و به یکی از معتمدترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌های بازرگانی مبدل شود. این شرکت قصد دارد با ارائه خدمات خود به نحو احسن قدمی در جهت سهولت و سرعت در تجارت تجار عزیز بردارد. از خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش، ترخیص کالا از گمرک، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز های قانونی و … اشاره کرد. با اعتماد به متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید تجارتی ایمن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کم‌ترین هزینه تجربه کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و یا هرگونه همکاری در زمینه ترخیص ماگنترون از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406  – 02128111034

بیشتر بخوانید :