سلطان یاقوت

ترخیص صندلی تابی از گمرک

ترخیص صندلی تابی از گمرک

حس تاب خوردن می‌تواند تاثیر مثبتی بر روحیه افراد از کودکان گرفته تا سالمندان گذاشته و حس خوشایندی ایجاد کند. در بازار مصرفی امروزی شاهد رواج انواع صندلی‌های راحتی تک‌نفره یا دونفره هستیم که یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین آن‌ها صندلی تابی است که با نام‌های دیگر از جمله صندلی معلق، صندلی راحتی، صندلی ریلکسی، صندلی آویزی، تاب آویز و … شناخته شده است. این کالا در کشور ما هدف صادرات و واردات واقع شده و فعالان تجاری به کسب درآمد از این طریق مشغول هستند و سبب به چرخش درآمدن چرخ اقتصاد کشور می‌شوند. از همین بابت می‌خواهیم ادامه مقاله را به موضوع ترخیص صندلی تابی از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. صندلی‌های تاپی از یک پایه فلزی، یک نشیمن‌گاه و یک کوسن یا پارچه داخلی تشکیل می‌شود که قسمت پایه و نشیمن‌گاه به کمک قلاب به یکدیگر متصل می‌شوند. از آن‌جا که پایه این نوع صندلی باید وزن کلی را متحمل شده و سبب حفظ تعادل شود، در ساخت آن از فلزات سنگین همچون آهن با روکش رنگ استفاده می‌شود. بدنه یا نشیمن‌گاه صندلی تابی نیز از مواد اولیه سبک و بادوام همچون پلی‌اتلین تولید می‌شود. امروزه صندلی‌های تابی در کشور ما در قسمت نشیمن، اتاق خواب، اتاق کودک، بالکن و تراس منازل، پاگرد، باغ‌ها، آتلیه، تالار، رستوران، روف گاردن، لابی هتل و … مورد استفاده قرار گرفته و نوعی دکوراسیون داخلی شیک و مفرح به شمار می‌رود. صندلی معلق در اندازه، طرح، رنگ، متریال و قیمت‌های متنوع قابل ساخت بوده و از مدل‌های کلاسیک تا لاکچری و مدرن در بازار مصرفی موجود است. تاب ریلکسی تک‌‌نفره قادر به تحمل وزن تا 135 کیلوگرم بوده و صندلی ریلکسی دو نفره تا وزن 250 کیلوگرم را تحمل می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص صندلی ریلکسی از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت صندلی تابی در ایران

برخی از انواع صندلی تابی در کشور ما تولید شده و حتی هدف صادرات نیز قرار می‌گیرد. اما همچنان واردکنندگان برای تامین نیاز بازار مصرفی داخلی به برخی از انواع این وسیله که تولیدات داخلی نداشته و یا تولیدات داخلی آن کمتر از تقاضای بازار است، به ثبت سفارش و واردات صندلی تابی از کشورهای خارجی می‌پردازند.

واردات صندلی معلق عمدتا از مبداء کشورهای چین، ترکیه، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، فرانسه و … صورت گرفته و همچنین تولیدکنندگان داخلی این محصول موفق به فروش و عرضه تولیدات خود به کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان، ترکیه و … بوده‌اند.

پس از آن‌که تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بر تجارت بین‌المللی ایران با سایر کشورها سایه انداخت، دو کشور چین و امارات متحده عربی به دلیل بی‌توجهی به این محدودیت‌ها به اولویت واردکنندگان ایرانی و شرکای تجاری بزرگ ایران مبدل شدند.

مجوزهای لازم برای ترخیص صندلی تابی از گمرک

ترخیص کار یا کارگزار گمرک، با داشتن کارت بازرگانی و به نمایندگی از واردکنندگان و صادرکنندگان اقدام به انجام مراحل ترخیص کالا می‌کند که به تشریفات گمرکی شناخته شده‌اند. یکی از مراحل مهم در ترخیص کالا، دریافت مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالای تجاری تعریف شده‌اند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص صندلی آویزی از گمرک را دارد، باید جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه داخلی اقدام نموده و پس از جمع‌آوری کامل این مجوزها، جهت تسلیم آن‌ها به اداره گمرک قدم بردارد:

 • مجوز ارزی از دفتر لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم
 • نیاز به شناسه کالا

 

تعرفه گمرکی برای ترخیص صندلی تابی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص صندلی تابی فلزی برابر 94032090 است که از حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

شرح تعرفه: سایر مبل‌های فلزی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص صندلی تابی از گمرک

امور گمرکی و ترخیص کالا، دنیایی با پیچیدگی‌ها و پیچ و خم‌های بخصوص است که وارد شدن در این حوزه، نیازمند مهارت و تجربه بالا است. اگر به دنبال شرکت ترخیص کالای معتبر و مورد اطمینان هستید، پیشنهاد ما به شما بهره‌مندی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت است. در این شرکت کادری از نیروهای متخصص و ماهر ترخیص کار برگزیده شده‌اند تا مشاوره و خدمات در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا را به بهترین نحو ممکن به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان ارائه دهند. با شماره‌گیری تلفن‌های زیر می‌توانید به طور مستقیم با کارشناسان این شرکت ارتباط برقرار کرده و سوالات و یا درخواست همکاری خود در زمینه ترخیص صندلی آویزی از گمرک را در میان بگذارید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص صندلی تابی از گمرک، عبارتند از:

 • ترخیص صندلی تابی گرد
 • ترخیص صندلی تابی چوبی
 • ترخیص صندلی تابی مدل ریلکسی
 • ترخیص صندلی تابی مدرن
 • ترخیص صندلی تابی حصیری
 • ترخیص صندلی تابی باغی
 • ترخیص صندلی تابی تراس
 • ترخیص صندلی تابی سقفی
 • ترخیص صندلی تابی توری
 • ترخیص صندلی تابی عنکبوتی
 • ترخیص صندلی تابی شیشه‌ای
5/5 - (1 امتیاز)