سلطان یاقوت

ترخیص رینگ خودرو از گمرک

ترخیص رینگ خودرو از گمرک

صنعت خودروسازی در کشور ما، اولین صنعت استراتژیک به شمار رفته و به همین دلیل تامین نیاز این صنعت به قطعات و لوازم یدکی در اولویت واردکنندگان قرار می‌گیرد. خرید قطعات و لوازم یدکی خودروها از جمله انواع رینگ خودرو و عرضه به بازار مصرفی، در کشور ما رایج بوده و به همین دلیل قصد داریم به موضوع مهم ترخیص رینگ خودرو از گمرک، که جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد، بپردازیم. اگر به ساختار چرخ خودروها دقت کنید، متوجه خواهید شد که از دو بخش اصلی شامل بخش لاستیکی و فلزی تشکیل شده است. رینگ در واقع اسکلت فولادی یا آلمینیومی است که تایر لاستیکی روی آن سوار شده و از بخش‌های گوناگونی تشکیل می‌شود. از مزایای رینگ خودرو، علاوه بر جلوه بخشیدن به ظاهر ماشین، می‌توان به افزایش عکس‌العمل فرمان، بهبود کنترل در جاده‌های خشک و افزایش قابلیت فرمان‌پذیری در سرپیچ‌ها اشاره کرد. هر رینگ، از چندین جزء تشکیل شده است که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: پره های رینگ، آفست، درپوش وسط، لبه، الگوی پیچ، دهانه وسط و دریچه والو. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه تجارت رینگ خودرو در ایران و همچنین ترخیص رینگ خودرو از گمرک، بیشتر آشنا کنیم.

صادرات و واردات رینگ خودرو در ایران

تولیدات رینگ خودرو در کشور ما رواج داشته و کارخانه‌های زیادی در داخل کشور به ساخت و عرضه این قطعه یدکی خودروها مشغول هستند. از طرفی ناکافی بودن تولیدات باکیفیت برای پوشش نیاز بازار مصرفی و از طرفی دیگر عدم تناسب این قطعات با خودروهای وارداتی منجر شده تا سالانه حجم زیادی از انواع رینگ برای خودروهای گوناگون به کشور ما وارد شود. بیشترین میزان واردات قطعات یدکی خودروها از جمله رینگ به کشور ایران، از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی و ترکیه صورت گرفته و مورد مصرف صنعت خودروسازی قرار می‌گیرد.

شرکت‌های رینگ‌سازی ایران، در طول سالیان گذشته موفق به صادرات بخشی از محصولات خود به کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان شده‌اند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص رینگ خودرو از گمرک

ترخیص رینگ خودرو از گمرک، امری تخصصی و پیچیده است که نیاز به تخصص و مهارت ترخیص کار رسمی اداره گمرک دارد. این شخص از کارت بازرگانی معتبر برخوردار بوده که به منزله گواهی‌نامه برای فعالیت قانونی ترخیص کار به نمایندگی از تاجران و بازرگانان کشورمان می‌باشد. وظیفه این شخص، گذراندن مراحل گوناگون تشریفات گمرکی است که در نهایت منجر به صدور اجازه خروج کالا از گمرک می‌شود. مرحله جمع‌آوری مجوزها از سازمان‌های مربوطه، از حساس‌ترین مراحل تشریفات گمرکی است.

مجوزهای مورد نیاز جهت ترخیص رینگ خودرو از گمرک عبارتند از:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع خودرو بدون انتقال ارز با شرط محل تامین ارز

شامل: از محل بند 9 ماده 38 آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات – واردات قطعات یدکی برای ارائه خددمات پس از فروش شرکت‌های تولیدی وسایل حمل و نقل؛

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز؛
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم؛
  • نیاز به شناسه کالا؛
  • نیاز به نمایندگی برای تایرهای غیر TBR و OTR.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص رینگ خودرو از گمرک

بطورکلی کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص چرخ های جاده ای (Road wheels) و قطعات و ملحقات مربوطه ذیل ردیف 870870 قرار می‌گیرد و واحد اندازه‌گیری تعرفه ورودی آن‌ها برحسب کیلوگرم است.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص رینگ فولادی برای خودروهای سواری و وانت برابر 87087011 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص رینگ فولادی برای سایر خودروها برابر 87087019 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص رینگ آلومینیومی برای خودروهای سواری و وانت برابر 87087021 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص رینگ آلومینیومی برای سایر خودروها برابر 87087029 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص اجزاء و قطعات و متفرعات رینگ‌ خودروهای سواری و وانت برابر 87087031 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص اجزاء و قطعات و متفرعات رینگ سایر خودروها برابر 87087039 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص چرخ (رینگ) به صورت سوار شده با لاستیک (تایر) برابر 87087040 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 26 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رینگ خودرو از گمرک

کسب رضایت مشتری، در شرکت سلطان یاقوت تنها یک شعار نیست بلکه جزو کلیدی‌ترین اهداف آن بوده و در طول سالیان فعالیت مستمر خود موفق به تحقق این هدف شده است. نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه این شرکت، آماده ارائه خدمات از جمله مشاوره رایگان به تاجران و بازرگانان کشورمان در زمینه ترخیص رینگ خودرو از گمرک می‌باشند. برای برقراری ارتباط با این شرکت، تلفن‌های درج شده رد زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)