سلطان یاقوت

ترخیص هواپز از گمرک

ترخیص هواپز از گمرک

هواپز جزو کالاهای وارداتی در کشور ماست و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص هواپز از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. یکی از مدرن‌ترین و به‌روزترین دستگاه‌های مرتبط با آشپزی و پخت و پز، هواپز نام دارد که به دلیل مزایای بی‌شمار خود بسیار محبوب شده است. هواپز برای طبغ مواد غذایی از قبیل سیب‌زمینی، مرغ، ماهی، گوشت و مواردی از این قبیل بدون روغن و آبپز کردن است. درون این دستگاه یک لامپ هالوژنی نصب شده و با تولید امواج نوری و ایجاد حرارت سبب طبخ غذا می‌گردد. علاوه بر آن، یک فن نیز درون دستگاه تعبیه شده که سبب گردش هوا و گرما می‌شود تا تمام قسمت‌های غذا بطور یک‌نواخت پخته شوند. هواپز مشابه بخارپز است؛ ولی طرز کار و نحوه ایجاد حرارت در آن متفاوت است. به دلیل یک‌نواختی پخت مواد غذایی و عدم نیاز به روغن، طرفداران زیادی پیدا کرده است. سرعت پخت غذا در هواپز از دستگاه‌های مشابه بیشتر است. یکی دیگر از مزایای دستگاه هواپز، قابلیت خشک کردن میوه درون آن است. از آن‌جا که این دستگاه مواد غذایی را بدون نیاز به روغن طبخ می‌کند، بسیار کم کالری بوده و برای افرادی که رژیم غذایی و سالم‌خوری را رعایت می‌کنند بسیار مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص دستگاه هواپز از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت هواپز در ایران

انواع لوازم خانه و آشپزخانه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی هستند. تاجران و بازرگانان این محصولات را از بهترین و پیشرفته‌ترین برندهای روز دنیا تهیه کرده و به بازار مصرفی تزریق می‌کنند. دلیل سیل صعودی واردات در این زمینه را می‌توان عدم وجود دانش و تکنولوژی لازم برای راه‌اندازی خطوط تولید این محصولات در کشورمان دانست. از سال 1397 به بعد در کشور ما محدودیت‌هایی در زمینه واردات لوزام خانگی و برقی اعمال شد و تمرکز کشور به سمت تولید این محصولات در داخل مرزهای کشور رفت. برخی تولیدکنندگان ایرانی در این زمینه موفق به صادرات محصولات تولیدی خود به کشورهای همسایه شده‌اند و این خود مقدمه پیشرفت اقتصادی کشورمان است.

مطابق آمار اداره گمرک در سال‌های اخیر بیشترین میزان واردات لوازم خانگی از جمله هواپز در کشور ما از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، ایتالیا، آلمان و … صورت گرفته است و مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج شده است. به دلیل استقبال این محصولات در ایران، فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است.

مجوزهای لازم برای ترخیص هواپز از گمرک

سازمان گمرک در ایران، به منظور ترخیص هر کالای تجاری از گمرکات تخصصی آن، یک مجموعه قوانین و مقرراتی وضع کرده است که طی کردن این مراحل شرط اصلی خروج کالا از گمرک به حساب می‌آیند. طرف حساب اداره گمرک در امر ترخیص کالا، در آزمون حق العمل کاری گمرک مشخص شده و به وی گواهی نامه‌ای به نام کارت بازرگانی اعطاء می‌شود تا ترخیص کار به وسیله این کارت بتواند در حیطه امور بازرگانی و تجاری مشغول به فعالیت شود. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با اخذ وکالت از تاجران، به صورت قانونی مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک گردد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالایی تعریف شده‌اند و سازمان‌های کشورمان مسئول اعطاء این مجوزها هستند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص هواپز از گمرک را دارد موظف است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت
 • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص هواپز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص هواپز از گمرک برابر 85166000 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 55  برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص هواپز از گمرک

ترخیص هواپز از گمرک، دارای پیچیدگی‌های زیادی بوده و نیازمند تیم ماهر و حرفه‌ای از ترخیص کاران رسمی گمرک می‌باشد. شرکت سلطان یاقوت در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، چندین سال سابقه درخشان داشته و قادر به ارائه خدمات ویژه‌ای در این زمینه به فعالان تجاری گرامی می‌باشد. از نقاط مثبت همکاری با شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ارائه مشاوره رایگان، سودآوری بالا برای تاجران و ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان و با صرف کم‌ترین هزینه ممکن اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص هواپز از گمرک می‌توانید با متخصصان ترخیص کار گمرک معتبر و کاربلد این شرکت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص هواپز از گمرک عبارتند از:

 •  هواپز مباشی از گمرک
 •  هواپز آریته از گمرک
 • هواپز ساپر از گمرک
 • هواپز مکسی از گمرک
 • هواپز رومانتیک هوم از گمرک
 • هواپز فیلیپس از گمرک
 • هواپز سارینا از گمرک
 • هواپز عرشیا از گمرک
 • هواپز تفال از گمرک
 • هواپز دلونگی از گمرک

 

حتما بخوانید » تخلفات گمرکی و هرآنچه راجب به آن باید بدانید

حتما بخوانید »کالایابی و سورسینگ کالا در چین چگونه امکان پذیر است؟

حتما بخوانید » ترخیص کار بندرعباس چه وظایف و خدماتی بر عهده دارد؟

حتما بخوانید » ترخیص میخک از گمرک