سلطان یاقوت

ترخیص آژیر از گمرک

ترخیص آژیر از گمرک

انسان‌ها از زمان‌های گذشته تاکنون برای برقراری امنیت از وسایل و تجهیزات گوناگونی استفاده می‌کنند. دزدگیرها، یکی از سیستم‌های امنیتی رایج و کاربردی هستند که در دنیای مدرن امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر دزدگیر از اجزاء و قطعات مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن‌ها، آژیر نام دارد. انواع آژیر در کشور ما هدف صادرات قرار می‌گیرند و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص آژیر از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. استفاده از آژیرها در مناطق مسکونی، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، ادارات و سایر مکان‌ها رواج دارد. این سیستم، قادر است با تولید صدا، گزارش خطر را به افراد ساکن در محل برساند. استفاده از آژیر در خودروهای امدادی، انتظامی، آتش نشانی و آمبولانس نیز رواج دارد. راننده این خودروها با فعال کردن آژیر، حرکت سریع‌تر خودرو را در حین ماموریت ممکن می‌سازد. به کمک آژیر، می‌توان افراد را از بروز حوادث ناگوار مثل آتش‌سوزی، دزدی و … آگاه کرد. ساختار آژیرها به‌طورکلی از سه بخش تشکیل شده است که عبارتند از: اسیلاتور (منبع تولید فرکانس)، آمپی فایر (وسیله‌ای برای تقویت سیگنال‌های الکترونیکی) و بلندگو (وسیله‌ای برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی صوتی و پخش صوت). برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آژیر از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات آژیر در ایران

همانطورکه در مقدمه مقاله اشاره شد، آژیرها جزو کالاهای وارداتی در کشور ما هستند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برخوردار است در نتیجه فعالان تجاری به کسب درآمد و سودآوری از این طریق می‌پردازند.

واردات آژیر در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیری ارز به سبب خرید این محصول از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

درست است که برترین تولیدکنندگان این محصولات در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. از این رو در حال حاضر عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص آژیر از گمرک

محصولات تجاری، پیش از ورود یا خروج از کشور ما باید مورد بررسی و کنترل قرار بگیرند. مسئولیت این امور را اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران برعهده دارد و شامل شعبه‌های متعددی در اکثر شهرهای مهم کشورمان می‌باشد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، به شخصی گفته می‌شود که در ابتدا توسط اداره گمرک تعیین صلاحیت شده و سپس با گرفتن وکالت از فعالان تجاری، امور گمرکی را از جانب ایشان به انجام می‌رساند. گواهی‌نامه‌ای به نام کارت بازرگانی در دنیای تجارت مطرح است که حکم شناسنامه ترخیص کار را دارد و این شخص بدون داشتن این مدرک، مجاز به فعالیت نمی‌باشد. اعطا کارت بازرگانی از سمت اداره گمرک و تنها به قبول‌شدگان در آزمون حق‌العمل‌کاری صورت می‌گیرد.

ترخیص کالا شامل مراحل گوناگونی است و یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در هنگام ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه است. ترخیص کاری که قصد ترخیص آژیر از گمرک را دارد، لازم است نسبت به اخذ و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم اعم از جی پی اس، وای فای، بلوتوث، سیم کارت و …
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص آژیر

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص آژیر برابر 85311000 است که شامل حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 24 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آژیر از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحل پر پیچ و خمی که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. تنها ترخیص کار دارای مهارت و تجربه بالا بر این مراحل و دستورالعمل‌های آن تسلط داشته و می‌تواند بدون ایجاد مشکلات کوچک و بزرگ، مجوز خروج کالا از گمرک را اخذ نماید. به همین دلیل برگزیدن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین امور مربوط به فعالان تجاری است. شما عزیزان پس از درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی با خاطری آسوده به کارشناسان ترخیص کار این شرکت سپرده و از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری نمائید. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص آژیر از گمرک، کافیست با شماره‌های ذکر شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آژیر از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص مدل اعلام حریق از گمرک
 • ترخیص آژیر اعلام سرقت از گمرک
 • ترخیص آژیر پیزو (piezo) از گمرک
 • ترخیص آژیر سیرن (siren) از گمرک
 • ترخیص آژیر بلندگو (speaker) از گمرک
 • ترخیص آژیر درون ساختمان از گمرک
 • ترخیص آژیر بیرون از ساختمان از گمرک