سلطان یاقوت

ترخیص کالسکه بچه از گمرک

ترخیص کالسکه بچه از گمرک

کالسکه یا Carriage نوعی وسیله نقلیه بدون موتور است که با کمک نیروی مکانیکی خارجی به حرکت درآمده و عمدتا دارای چهار چرخ (دو چرخ در قسمت جلو و دو چرخ در قسمت پشتی) می‌باشد. کالسکه کودک به اندازه کوچک کالسکه‌ها گفته می‌شود که متناسب با ساختار بدن کودکان از نوزادی تا 3 سالگی طراحی شده و توسط دستگیره‌ای که در قسمت پشتی تعبیه شده توسط والدین به حرکت درمی‌آید. سالانه میزان ارز زیادی برای واردات کالسکه از کشور ما خارج می‌شود و به همین دلیل پرداختن به موضوع ترخیص کالسکه کودک از گمرک برای تاجران و بازرگانان فعال در کشور ما از اهمیت بسزایی برخوردار است. یکی از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل که در سال‌های ابتدایی زندگی کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، کالسکه است. ساختار بدن نوزادان در ماه‌های اول پس از تولد بسیار ضعیف و حساس بوده و در نتیجه به آغوش گرفتن او در طولانی مدت موجب اذیت و آسیب به بدن نرم و حساس او می‌شود. استفاده از کالسکه برای والدین نیز بسیار کاربردی بوده که سبب سهولت و امنیت حمل کودک در محیط بیرون از خانه می‌شود. کالسکه‌ها انواع مختلفی داشته و هر یک از آن‌ها از اجزاء و قطعات خاصی تشکیل شده‌اند. در ادامه مقاله قصد داریم به شرح توضیحات بیشتر در خصوص کالسکه کودک و همچنین تجارت و ترخیص کالسکه بچه از گمرک بپردازیم.

اجزاء و قطعات تشکیل دهنده کالسکه کودک کدامند؟

از آن‌جا که کالسکه‌ها با امنیت و سلامتی فرزندان دلبند خانواده‌ها سروکار دارند، رعایت استاندارد بالا و کیفیت قطعات تشکیل دهنده آن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر کالسکه شامل یک سری قطعاتی است که هر کدام کاربرد خاص خود را داشته و نوع مواد به کار رفته در ساخت این اجزاء، در نهایت کیفیت کلی کالسکه را مشخص می‌کند.

 • اسکلت کالسکه
 • چرخ کالسکه
 • پارچه کالسکه
 • سایبان کالسکه
 • نشیمن‌گاه متحرک کالسکه
 • دسته کالسکه
 • کمربند ایمنی کالسکه
 • ترمز چرخ کالسکه
 • و …

انواع کاسکه کودک

کالسکه‌ها را می توان براساس کاربردی که دارند به انواع مختلف دسته‌بندی کرد. از مزایای مشترک تمام کالسکه‌های کودک می‌توان به ایجاد ایمنی بالا، فراهم کردن آرامش و راحتی کودک و والدین، کمک به حمل لوازم جانبی کودک، دوام و طول عمر بالا و قیمت مقرون به صرفه آن اشاره کرد.

برخی از رایج‌ترین انواع کالسکه‌های کودک، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • کالسکه سنتی کودک
 • کالسکه کومبو یا ترکیبی کودک
 • کالسکه چتری یا عصایی کودک
 • کالسکه های مسافرتی کودک
 • کالسکه دونفره یا دوقلو کودک
 • کالسکه ورزشی کودک

واردات کالسکه بچه در ایران

در کشور ما توانایی تولید لوازم کودک بویژه انواع کالسکه وجود دارد؛ ولی متاسفانه به دلیل وجود شرایطی همچون تحریم‌های گسترده، سرمایه و تجهیزات لازم برای تولید این وسایل در اختیار تولیدکنندگان قرار نمی‌گیرد. در نتیجه عمده کالسکه‌های کودک موجود در بازار مصرفی ایران، از نوع وارداتی بوده و باکیفیت‌های مختلف مورد مصرف افراد قرار می‌گیرد.

بررسی‌ها حاکی از آن است که کالسکه بچه از کشور‌های چین، امارات، اسپانیا، جمهوری آذربایجان، جمهوری چک، لهستان و ترکیه وارد ایران شده است. کشور چین به دلیل نادیده‌گرفتن تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و تداوم مبادلات تجاری خود با کشور ما، به بزرگ‌ترین مبداء وارداتی کالاهای گوناگون و اولویت واردکنندگان تبدیل شده است. بیشترین میزان آمار ثبت شده واردات کالسکه در ایران، از کشور چین صورت گرفته است.

امارات متحده عربی نیز به دلیل مجاورت با ایران و سهولت حمل و نقل محموله‌ها میان این کشور و ایران، جزو شرکای تجاری قدرتمند کشور ما محسوب شده و دومین کشوری است که بیشترین میزان واردات کالسکه کودک در کشور ما از مبداء آن صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص کالسکه بچه از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص کالسکه کودک از گمرک را دارد، باید بر قوانین و مقررات اداره گمرک در این زمینه و مراحل تشریفات گمرکی تسلط کامل داشته باشد. تاجران و بازرگانان در کشور ما با سپردن امور گمرکی مربوط به ترخیص کالای خود به ترخیص کار رسمی اداره گمرک، این شخص را به عنوان نماینده قانونی خود برمی‌گزینند.

اخذ مجوزات زیر از جمله مهم‌ترین مراحل ترخیص کالسکه بچه از گمرک به شمار می‌رود:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت

تعرفه گمرکی جهت ترخیص کالسکه بچه از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص کالسکه‌های بچه و اجزاء و قطعات آن‌ها از گمرک برابر 87150000 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 26 می‌باشد و حقوق ورودی آن برحسب واحد Kg محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کالسکه بچه از گمرک

افراد فعال در زمینه صادرات و واردات کالا در کشور ما، می‌توانند کلیه امور گمرکی خود از قبیل ترخیص کالا را به متخصصان ترخیص کار باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت بسپارند. از مزایای همکاری با این شرکت، می‌توان به سرعت بالا و صرفه‌جویی در هزینه‌ها اشاره کرد. برای درخواست مشاوره رایگان و همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص کالسکه از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034