سلطان یاقوت

واردات و ترخیص پارچه از گمرک

ترخیص پارچه از گمرک

واردات و ترخیص پارچه از گمرک

واردات و ترخیص کالا به طور کلی امری پیچیده و حساس است اما واردات و ترخیص پارچه از گمرک به خودی خود دارای حساسیت ها و ظرافت های خاص خود است که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد در ادامه به توضیحات بیشتر در این خصوص می پردازیم.

پارچه در ایران

همانطور که می دانید به دلیل اینکه ایران یکی از کشور های اسلامی و مذهبی می باشد مصرف پارچه مشکی در کشور زیاد است به طوری که تولیدات داخلی که کمتر از 1 درصد است کفاف تقاضاهای صنعت تولیدات را نمی دهد و مجبور به واردات این کالا به کشور هستیم. از طرفی فرسودگی دستگاه های نساجی که در داخل کشور وجود دارد امکان تولید پارچه های مختلف را به تولید کنندگان نمی دهد. به همین دلیل بازرگانان و تجار اقدام به واردات پارچه از کسور های مختلف می کنند. بیشتر واردات پارچه به ایران از کشور های ترکیه، چین، ایتالیا، امارات، هند و پاکستان و …. می باشد. همانطور که می دانید بهترنی واردات پارچه از ترکیه می باشد اما اکثر پارچه های وارداتی چینی هستند. همچنین واردات پارچه به کشور ما اکثرا از طریق حمل و نقل دریایی است. که در ادامه توضیحات بیشتر را برای شما عزیزان در این مقاله عنوان خواهیم کرد.

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

واردات و ترخیص پارچه از گمرک

مراحل  و مدارک مورد نیاز برای واردات و ترخیص پارچه از گمرک

یکی از مهمترین قوانین در واردات پارچه به کشور داشتن تبعیت ایرانی می باشد که بازرگانان باید به آن توجه نمایند. همچنین بازرگانان پارچه باید این مهم را در نظر داشتن باشند که قبل از خرید پارچه نمونه ی کوچکی از پارچه ای که می خواهد اقدام به واردات آن کنند را برای تعیین و تکلیف تعرفه گمرکی به گمرک ارسال نمایند. تا بعد از بررسی کالا توسط آزمایشگاه گمرک میزان تعرفه کالای آن پارچه مشخص شود. لازم است که برای تجارت وبازرگانی پارچه از فردی مورد اعتماد و کاردان کمک بگیرید زیرا بازرگانی که به قوانین و مقررات آشنایی نداشته باشدو آنها را عایت نکند در گمرک علاوه بر پرداخت حقوق و عوارض گمرکی بایدنسبت به پرداخت تعرفه گمرکی جریمه انتظاری نیز اقدام کند. که معمولا این جریمه بین 10 تا 100 درصد بر اساس تشخصی معاونین امور گمرکی تعیین می شود.

ترخیص کار پارچه

ارزش پارچه های وارداتی چگونه تعیین می شود

لازم است بدانید که بر اساس قوانین و مقرراتی که از طرف گمرک و همچنین بخشنامه های ارسالی از طرف سازمان ها و ارگان های ذی ربط برای واردات پارچه  و ارزش گذاری آن در نظر گرفته شده بدین صورت است که بر اساس یکسری از فاکتور ها از جمله عرض پارچه، جنس پارچه، گرماژ پارچه، نوع و سبک دوخت پارچه و ….. می توانند اقدام به ارزش گذاری پارچه نمایند. اما این را هم باید مد نظر قرار دهید که به طور کلی حقوق و عوارضی که برای پارچه با این مقررات در نظر گرفته میشود 32 درصد از ارزش کلی پارچه می باشد. و بر اساس همین قوانین و مقررات نیز ارزش افزوده کار و مالیات آن در نظر گرفته می شود.

ترخیص پارچه

گمرکات تخصصی برای ترخیص پارچه کدامند

همانطور که می دانید و گفته شد بیشتر واردات پارچه از مرزهای دریایی کشور انجام می شود اما در این بین بازهم نمی توان برای ترخیص پارپه از هر گمرکی اقدام کرد همچنین به دلیل واردات زیاد پارچه به کشور گمرک هایی به طور تخصصی برای ترخیص پارچه انتخاب شده اند که کار آن گمرکات ترخیص تخصصی پارچه از کشور می باشد. از جمله گمرکات تخصصی برای ترخیص پارچه در کشورمان می توان به گمرک بازرگان، گمرک تهران، گمرک کیش، گمرک فرودگاه پیام، گمرک بوشهر، گمرک بندرلنگه، گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر و …. اشاره کرد. اگر شما تجار و بازرگانان عزیز برای واردات و ترخیص پارچه از گمرک هایی که به طور تخصصی امور تشریفات گمرکی آنها را انجام می دهد اقدام نمایید پروسه ترخیص کالای شما زودتر به نتیجه می رسد و از رقابت های در بازار اقتصادی دور نمی مانید.

تعرفه گمرکی پارچه

تعرفه گمرکی پارچه

همانطور که در پارگراف های قبلی گفته شد معمولا تجار قبل از اقدام به واردات پارچه مقداری از آن را برای بررسی به و تعیین مقدار تعرفه به آزمایشگاه گمرک ارسال می کنند. تا مشخص شود پارچه وارداتی در کدام بند از تعرفه های مشخص شده در کتاب قوانین واردات و صادرات قرار می گیرد. کد های تعرفه پارچه ها در فصل های 52 تا 60 کتاب قوانین واردات و صادرات قرار دارد و بر اساس نوع پارچه و عرض و گرماژ آن مشخص می شود که پارچه در کدام فصل و ردیف تعرفه های گمرکی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید :

 

2.5/5 - (2 امتیاز)