سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه سورتر اسکناس از گمرک

ترخیص دستگاه سورتر اسکناس از گمرک

یکی از اقلام وارداتی پرکاربرد در کشور ما، دستگاه سورتر اسکناس نام دارد که فعالان تجاری به خرید این قبیل تجهیزات از کشورهای تولیدکننده خارجی و عرضه آن‌ها به بازار مصرفی داخلی مشغول می‌باشند. از این رو قصد داریم در ادامه این مقاله به موضوع ترخیص دستگاه سورتر اسکناس از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. با گسترش جوامع و رواج استفاده از انواع اسکناس‌ها در کشورهای گوناگون، بانک‌ها و سایر مشاغل که با حجم زیادی اسکناس سروکار داشتند با مشکلاتی همچون اسکناس‌های تقلبی و خطاهای انسانی در مرتب‌سازی و شمارش اسکناس‌ها مواجه شدند. به همین منظور یک دستگاه پرکاربرد اختراع شد که قابلیت مرتب سازی، شمارش و بسته‌بندی اسکناس و تشخیص اسکناس تقلبی و … را برای پول نقد فراهم نموده و در حال حاضر در تمامی بانک‌ها، صرافی‌ها، تجارت‌خانه‌های گسترده و سایر کسب‌ کارهای بزرگ وجود دارد. این دستگاه که به سورتر اسکناس معروف است، نوع پیشرفته دستگاه اسکناس شمار بوده و علاوه بر مزایای آن، از نقاط قوت و امکانات دیگر نیز برخوردار است. این دستگاه در ابعاد گوناگون تولید شده و عملکرد ساده‌ای دارد. در مشخصات فنی دستگاه سورتر اسکناس، پارامترهایی همچون نمایشگر، نوع تشخیص اسکناس، ظرفیت ورودی و خروجی اسکناس، قابلیت سورت چند تعداد ارز، قابلیت تفکیک کننده اسکناس و… حائز اهمیت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه سورتر اسکناس از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

مزایای دستگاه سورتر اسکناس چیست؟

در قسمت قبل اشاره کردیم که کاربرد گسترده دستگاه سورتر اسکناس، به دلیل مزایای بی‌نظیری است که این دستگاه برای مشاغل مختلف به همراه داشته است. حالا با هم به مرور مهم‌ترین نقاط قوت این دستگاه خواهیم پرداخت:

  1. صرفه‌جویی در زمان شمارش و تفکیک اسکناس‌ها
  2. عملکرد ساده دستگاه و عدم وجود پیچیدگی روابط میان کاربر و دستگاه
  3. قابلیت تشخیص اسکناس‌های جعلی
  4. دقت بسیار بالا و عدم امکان خطا در انجام فرآیندهای گوناگون
  5. صرفه‌جویی در نیروی انسانی و جلوگیری از خطاهای رایج انسانی در این زمینه
  6. هوشمند بودن
  7. شناسایی پارگی لبه اسکناس
  8. قابلیت اسکن و ثبت تصاویر هر دو طرف اسکناس به همراه شماره سریال آن‌ها با وضوح بالا
  9. تشخیص اسکناس‌های کثیف، لکه‌دار، چسب ‌زده، پاره
  10. دارای برنامه‌های متنوع برای مرتب‌سازی اسکناس‌ها

واردات دستگاه سورتر اسکناس در ایران

در کشور ما شرکت‌های خاصی برای تولید تجهیزات بانکی از جمله سورتر اسکناس اختصاص یافته‌اند و تولیدات این واحدها در بازار مصرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما میزان این تولیدات برای تامین نیاز صنعت بانکداری کشور کافی نبوده و در حال حاضر شاهد واردات این قبیل تجهیزات از کشورهای خارجی تولیدکننده به ایران می‌باشیم. دلیل عدم امکان افزایش تولیدات داخلی در این زمینه را می‌توان عدم وجود تجهیزات و مواد اولیه تولید این دستگاه‌ها به علت تحریم‌ها دانست.

مطابق آمار اداره گمرک، واردات دستگاه سورتر اسکناس عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، چین، امارات متحده عربی، ترکیه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص دستگاه سورتر اسکناس از گمرک

تاجران و بازرگانان فعال در زمینه‌های تجاری همچون واردات، صادرات و ترخیص کالا، حتما از سختی‌ها و پیچیدگی‌های عملیات ترخیص کالا از گمرک اطلاع دارند. وظیفه ترخیص کالا برعهده شخصی به نام ترخیص کار است که از گواهی‌نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی بهره‌مند می‌باشد. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با گرفتن وکالت قانونی، نماینده او برای انجام دادن مراحل ترخیص کالا باشد. اداره گمرک ترخیص هر کالایی را ملزم به رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله اخذ مجوزهای خاص می‌داند. ترخیص کار معتبر، می‌تواند با به‌کارگیری مهارت و تجربه خود، پیچیدگی‌های فرآیند ترخیص کالا را پشت سرگذاشته و موفق به اخذ مجوز نهایی خروج کالا از گمرک شود.

از مهم‌ترین و حساس‌ترین مسئولیت‌های ترخیص کار، می‌توان به جمع‌آوری و ارائه مجوزهای خاص به اداره گمرک می‌باشد. هر کالای تجاری، مشمول لیست مجوزات مورد نیاز از سازمان‌های مربوطه به منظور ترخیص است که نوع این مجوزها براساس تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده خواهد بود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص ماشین سورتر اسکناس از گمرک را دارد موظف است جهت اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز اقدام نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، نیازمند دریافت مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت می‌باشد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه سورتر اسکناس

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ماشین سورتر اسکناس حتی با قابلیت اسکناس شمار و غیره برابر 84729080 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه سورتر اسکناس از گمرک

کادر نیروهای ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با دقت و وسواس بالا برگزیده شده‌اند و آماده ارائه خدمات گوناگون تجاری از جمله ترخیص کالا از گمرک، به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشند. اگر شما نیز قصد ترخیص دستگاه سورتر اسکناس از گمرک را دارید، می‌توانید با آسودگی خاطر از این خدمات بهره‌مند شوید. برای ارتباط با ترخیص کاران باتجربه و کاربلد شرکت سلطان یاقوت، کافیست تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مزایایی همچون مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034