سلطان یاقوت

ترخیص ماگ از گمرک

ترخیص ماگ از گمرک

ماگ نام یک نوع لیوان در اندازه بزرگ‌تر است که به‌صورت تکی فروخته شده و عمدتا برای صرف نوشیدنی‌های گرم مورد استفاده قرار می گیرد. تجارت در زمینه ماگ در کشور ما رایج است و این محصول جزو کالاهای وارداتی و صادراتی است و سالانه مقادیری ارز برای تجارت این محصول میان کشور ما و سایر کشورها رد و بدل می‌شود. به همین علت می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص ماگ از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. ماگ‌ها را می توان از مواد اولیه گوناگون تولید کرد و به همین دلیل شاهد انواع ماگ‌های سرامیکی، چوبی، سفالی، شیشه‌ای و … در بازار مصرفی هستیم ولی عمده این محصولات را از سرامیک تولید می‌کنند که دوام بیشتری داشته و برای نوشیدن نوشیدنی‌های گرم از جمله چای و قهوه مناسب‌تر است. امروزه افراد در محل کار، منازل و … یک ماگ مخصوص به خود دارند که در طول روز از آن برای نوشیدن استفاده می‌کنند و در کافی شاپ‌ها نیز برای صرف شکلات داغ، قهوه، چای و … از ماگ‌ استفاده می‌کنند. ماگ‌ها را با توجه به ظرفیت آن‌ها نیز به انواع مختلف تقسیم می‌کنند؛ برای مثال برخی از ماگ‌ها از ظرفیت 350 cc و برخی از ظرفیت 250 cc برخوردار هستند. یکی از مزایای چشم‌گیر ماگ‌ها که سبب کاربرد آن به عنوان هدیه تبلیغاتی شده است، قابلیت چاپ طرح و رنگ دلخواه بر روی آن است و شما می‌توانید ماگ خود را با لوگو، طرح و یا حتی عکس دلخواه سفارش دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ماگ از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت ایران در زمینه ماگ

ماگ جزو کالاهایی است که در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار گرفته و افراد زیادی به فعالیت در حوزه خرید و فروش بین‌المللی این کالا مشغول هستند. فعالیت در این زمینه از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است و به همین دلیل به یکی از زمینه‌های مناسب کسب و کار مبدل شده است. مطابق آمار ارائه شده از اداره گمرک در ده سال اخیر، بیشترین واردات ماگ در کشورمان از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، تایلند، ایتالیا و … صورت گرفته است و مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج شده است.

از طرفی دیگر، تولیدات ماگ در کشورمان رواج داشته و برخی تولیدکنندگان موفق به صادرات محصولات تولیدی خود به کشورهای همسایه بوده‌اند. کشورهای امارات متحده عربی، عراق، کویت و … بخشی از نیاز بازار مصرفی خود به ماگ را از تولیدکنندگان ایرانی خریداری کرده و سبب تزریق ارز به کشورمان بوده‌اند.

مجوزات لازم برای ترخیص ماگ از گمرک

اداره گمرک در ایران مانند یک سیستم قوی عمل کرده که تمامی محموله‌های و کالاهای تجاری و بازرگانی را مورد بررسی قرار می‌دهد. کشورمان برای فعالیت‌های تجاری از جمله صادارت و واردات یک سری قوانین و مقررات وضع کرده است و وظیفه اداره گمرک این است که قانونی بودن فعالیت‌های تجاری را تایید یا رد کند. تاجران و بازرگانان برای طی کردن میر ترخیص کالا از گمرک، به کمک فرد ماهر و باتجربه در این حوزه یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند. ترخیص کالا شامل مراحل متعدد و پیچیده‌ای است که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، مرحله دریافت و جمع آوری یک سری مجوزات از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور است که نوع این مجوزها بستگی به کالای مورد نظر دارد و از روی کد تعرفه گمرکی آن محصول قابل مشاهده خواهند بود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص ماگ از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی جهت تخصیص ارز اقدام نماید.

تعرفه گمرکی برای ترخیص ماگ

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ماگ از گمرک برابر 69120090 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: سایر اشیاء سرمیز، اشیای آشپزخانه، سایر اشیای خانه و پاکیزگی از سرامیک، غیر از چینی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماگ از گمرک

در حال حاضر به دلیل گستردگی و دقت بیشتر در وضع قوانین گمرکی، تجارت بین الملل به فرآیندی سخت و تخصصی مبدل شده است و همکاری با افرادی که تجربه و توانایی در زمینه امور بازرگانی دارند برای هر تاجری الزامی است. وگرنه احتمال بروز مشکل و تاخیر در تجارت شما چندین برابر می‌شود. شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدماتی نظیر: ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از تمامی گمرک ها و… آماده ارائه خدمات به شما فعالان تجاری عزیز می‌باشد تا امور بازرگانی شما را به نحو احسن در حداقل زمان و صرف کمترین هزینه انجام دهد. این شرکت متعهد است تا با انجام صحیح وظایف خود از بروز هرگونه مشکل و زیان برای شما جلوگیری کند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماگ از گمرک، می توانید با شماره ‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034