سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک

ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک

یکی از دستگاه‌های پرکاربرد برای بسته‌بندی در تیراژ بالا، دستگاه تسمه‌کش نام دارد. ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک، از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌باشد که در ادامه مقاله به شرح آن خواهیم پرداخت. از دستگاه تسمه‌کش در صنایع بسته‌بندی بطور گسترده برای متصل کردن تسمه‌ به دور کارتن یا جعبه محصولات با ابعاد مختلف استفاده می‌شود. از آن‌جا که حمل و نقل محصولات امری پرخطر و حساس به شمار می‌رود، باید نهایت دقت را برای جلوگیری از آسیب یا سقوط کالا در اثر بسته‌بندی نامناسب به کار برد. دستگاه تسمه کش می تواند به‌خوبی تسمه‌های پلاستیکی و فلزی را به دور بسته بندی‌ها قرار دهد و بدین ترتیب هم ایمنی محصول رعایت خواهد شد و هم با استفاده از تسمه‌ها حمل و نقل به شکلی آسان‌تر انجام خواهد شد. این دستگاه انواع گوناگونی دارد که در این مقاله قصد داریم به موضوع تسمه‌کش رومیزی و ترخیص آن از گمرک بپردازیم.

کاربرد دستگاه تسمه‌کش رومیزی و مزایای استفاده از آن

سازوکار دستگاه تسمه‌کش برقی رومیزی به شکل اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک بوده و بیشتر برای بسته بندی کارتن‌ها و محصولات سبک کاربرد دارد. این دستگاه معمولا برای بسته‌های خیلی بزرگ کاربرد نداشته و از آن‌ها پشتیبانی نمی‌کند. به هر صورت این دستگاه‌ها می‌توانند به خوبی تسمه‌های فلزی و پلاستیکی را بر روی بسته بندی‌ها با شکل‌های مختلف قرار دهند. در دستگاه تسمه‌کش رومیزی، عملیات متصل‌سازی تسمه‌ها به دو روش صورت می‌گیرد. یکی استفاده از حرارت برای چسباندن آن‌ها و دیگری به کارگیری پرچ و فشار.

از نقاط مثبت این دستگاه که سبب کاربرد گسترده آن در صنایع شده است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. افزایش سرعت بسته‌بندی و صرفه جویی در وقت و امکان بسته‌بندی محصولات بیشتر در زمان مشخص؛
 2. عدم نیاز به نیروی کار انسانی متعدد و در نتیجه عدم خستگی ناشی از استفاده از دستگاه تسمه‌کش دستی و حمل کارتن‌های سنگین برای نیروی انسانی؛
 3. افزایش مقاومت و امنیت در بسته‌بندی محصولات به دلیل دقت بالای این دستگاه؛
 4. امکان بسته‌ بندی بسته‌ها با سایز و ابعاد گوناگون با یک دستگاه و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه؛
 5. ایجاد کم‌ترین امکان جابه‌جایی محصولات درون بسته‌ها و در نتیجه جلوگیری از بروز آسیب و صدمه به آن؛
 6. امکان بسته‌بندی محصولات با تیراژ بالا.

واردات و صادرات دستگاه تسمه‌کش رومیزی در ایران

در سال‌های اخیر، تحریم‌های گسترده‌ای که بر ایران اعمال شدند، مشکلات زیادی در امور تجاری این کشور با سایر کشورها به وجود آورده و به نوعی مانع انجام آن شده‌اند. به همین دلیل تجهیزات و دانش کافی جهت طراحی و ساخت دستگاه‌های خطوط تولید مدرن و پیشرفته در کشور ما وجود ندارد. همین امر سبب شده تا برای راه ‌اندازی خطوط تولید به واردات تجهیزات از قبیل دستگاه تسمه‌کش رومیزی نیاز داشته باشیم. به سبب تقاضای بالای داخلی، تاجران و بازرگانان زیادی در کشور ما به واردات این دستگاه‌ها روی آورده‌اند. واردات دستگاه تسمه‌کش رومیزی عمدتا از کشورهای ایتالیا، امارات متحده عربی، آلمان، چین و ترکیه صورت می‌گیرد. دو کشور چین و امارات به علت بی‌توجهی به تحریم‌های ایران، به دو مبداء وارداتی اصلی در کشور ما بدل شده‌اند و روابط تجاری خوبی با آن‌ها داریم.

همچنین صادرات دستگاه تسمه‌کش رومیزی از کشور ایران به کشورهای همسایه نظیر عراق، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان و … رواج دارد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک

واردکنندگانی که قصد واردات دستگاه تسمه‌کش رومیزی را دارند، برای گذراندن محموله خود از گمرک و عرضه آن به خطوط تولید داخلی، باید مراحل ترخیص را پشت سر بگذارند. اداره گمرک، این فعالیت را تنها توسط ترخیص کار دارای کارت بازرگانی معتبر، قانونی می‌داند و به همین دلیل تاجران و بازرگانان کشور ما به همکاری با این افراد نیاز دارند. استفاده از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان مانند ترخیص کاران متخصص و باتجربه‌ی شرکت سلطان یاقوت برای ایشان مزایای زیادی به همراه دارد که از میان آن‌ها می‌توان به صرفه جویی در زمان و هزینه اشاره کرد. یکی از مسئولیت‌های مهم ترخیص کار در ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک، مرحله اخذ مجوزات است که با توجه به کد تعرفه کالا مشخص می‌گردد. در ادامه به مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک، اشاره خواهیم کرد:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات تولید جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل یا دسته دوم

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک برابر 84224000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

شرح تعرفه آن بصورت زیر است:

سایر ماشین‌آلات و دستگاه‌های بسته‌بندی کردن یا لفاف‌کردن کالاها (همچنین ماشین‌آلات و دستگاه‌های برای لفاف کردن با فرآیند حرارتی(Heat Shrink) (.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک

ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک، مشروط به پشت سر گذاشتن مراحل پیچیده آن می‌باشد و استفاده از خدمات ترخیص کار ماهر و باتجربه به همین دلیل، برای تاجران و بازرگانان کشور ما حائز اهمیت است. یکی از معتبرترین شرکت‌ها در زمینه انجام امور بازرگانی و ترخیص کالا، شرکت سلطان یاقوت است که برای تحقق اهداف خود از نیروهای ترخیص کار متخصص و توانا کمک گرفته است. اگر قصد پرسیدن سوال و یا همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص دستگاه تسمه‌کش رومیزی از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس حاصل نمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034