سلطان یاقوت

ترخیص بیلر (ماشین پرس کاه) از گمرک

ترخیص بیلر (ماشین پرس کاه) از گمرک

یکی از ماشین آلات کشاورزی پرکاربرد که از آن جهت جمع‌آوری، پرس کردن و بسته‌بندی کاه، علوفه و یونجه خشک استفاده می‌شود، ماشین بیلر نام دارد که به ماشین پرس کاه یا بسته‌بندی کن نیز معروف است. ماشین بیلر در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به فرآیند ترخیص ماشین پرس کاه از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. اندازه و وزن بسته‌های تولیدی توسط دستگاه بیلر، یکنواخت و استاندارد بوده و محتویات درون بسته‌بندی را برای مصارف گوناگون آماده می‌کند. این دستگاه، پس از فشرده کردن کاه و علوفه، دور آن را با سیم یا نخی که به آن نخ بیلر گفته می‌شود، بسته و از بخش پشتی دستگاه به زمین رها می‌کند. این نوع علوفه بسته‌ بندی شده را می‌توان به روش‌های مختلفی و به سادگی انبار کرد و همچنین این محصولات، از مهم‌ترین نوع علوفه خشک در بازار هستند. دستگاه پرس کاه، علاوه بر بسته‌بندی علوفه خشک، قادر به بسته‌بندی بقایای گیاهی همچون کاه و کلش و غلات ریز نیز می‌باشد. این دستگاه از قطعات مختلفی تشکیل شده که هر کدام کاربرد خاص خود را داشته و شامل چنگک‌ها، گره زن، پیستون تراکم، تسمه راهنما، چرخ لنگر (طیار)، جعبه دنده، چرخ ستاره‌ای، سیلندر تراکم و جک هیدرولیک می‌باشند. برای آشنایی بیشتر با دستگاه پرس کاه و همچنین نحوه تجارت و ترخیص دستگاه بیلر از گمرک ایران، با ما همراه باشید.

انواع ماشین بیلر کدامند؟

بیلرها جزو ماشین‌آلات نیمه هیدرولیک دسته‌بندی می‌شوند که در کشاورزی و بسته‌بندی علوفه‌ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیلرها با توجه به میزان ایجاد تراکم در علوفه بسته‌بندی شده، به سه دسته تقسیم خواهد شد‌:

  1. بیلر با تراکم کم ۵۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم در متر مکعب
  2. بیلر با تراکم متوسط ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم در متر مکعب
  3. بیلر با تراکم زیاد از ۱۵۰ کیلوگرم درمتر مکعب به بالا

نکته: ماشین‌آلات پرس علوفه با تراکم کم و متوسط در حقیقت یک دستگاه هستند که می‌توان درجه آن‌ها را تنظیم کرده و آن‌ها را با تراکم کم و یا متوسط بسته بندی نمود.

مزایای استفاده از ماشین بیلر در صنعت کشاورزی

ماشین‌های پرس و بسته‌بندی کاه یا بیلر، به دلیل برخورداری از نقاط قوت فراوان، به کاربرد گسترده رسیده‌اند که منظور از این مزایا، موارد زیر هستند:

  • صرفه‌جویی حداکثری در زمان و همچنین هزینه
  • ماندگاری طولانی مدت علوفه‌های پرس و بسته‌بندی شده به این روش در انبار
  • حفظ ارزش غذایی، رطوبت و کیفیت محصولات
  • دقت بالا در بسته‌بندی و کاهش ضایعات
  • عدم نیاز به سوزاندن زمین پس از برداشت محصول
  • سرعت بالا جمع آوری و حمل ونقل
  • سهولت جمع‌آوری علوفه از مزرعه

واردات بیلر یا ماشین پرس کاه در ایران

تولیدکنندگان کشور ما که در زمینه ساخت ماشین آلات کشاورزی از جمله دستگاه بیلر فعالیت می‌کنند، توانایی تامین نیاز تمام‌ بخش‌های صنعت کشاورزی به این دستگاه را نداشته و به همین علت، تاجران و بازرگانان زیادی در ایران به واردات ماشین بیلر و عرضه آن به صنعت کشاورزی مشغول می‌باشند. علت ناتوانی تولیدکنندگان داخلی در ساخت این ماشین‌آلات را می‌توان تحریم‌های گسترده علیه کشور دانست که واردات تجهیزات و مواد اولیه برای تولید آن‌ها را با مشکل مواجه کرده‌اند.

واردات ماشین آلات پرس و بسته‌بندی کاه و علوفه از جمله دستگاه بیلر در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، ترکیه، امارات متحده عربی، آلمان، جمهوری کره، روسیه و … صورت گرفته و سالانه مقادری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌شود.

تولیدکنندگان این ماشین آلات در ایران، بخشی از نیاز کشورهای همسایه از جمله عراق، تاجیکستان، ازبکستان و … به ماشین بیلر را از طریق صادارات تامین می‌کنند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص بیلر یا ماشین پرس کاه از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص ماشین پرس کاه از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوز فنی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی اقدام نماید.

همچنین جهت تخصیص ارز در زمینه ترخیص ماشین بیلر از گمرک، دریافت مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی ضرورت دارد.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم، با شرط عدم تولید در داخل کشور و یا عدم کفایت تولیدات داخلی برای تامین نیاز صنایع مصرفی، با شرط اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت امکان‌پذیر خواهد بود.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص بیلر از گمرک

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بیلر با شرح تعرفه «منگنه کاه و علوفه، همچنین ماشین جمع‌آوری و منگنه کردن» برابر 84334000 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بیلر یا ماشین پرس کاه از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با استفاده از دانش و تجربه بالای نیروهای ترخیص کار توانا و کاربلد خود، یکی از بهترین گزینه‌ها برای انجام امور تجاری و پشت سر گذاشتن مراحل ترخیص کالای تاجران و بازرگانان کشورمان، بدون ایجاد مشکل می‌باشد. اگر قصد ترخیص ماشین پرس و بسته‌بندی کاه و علوفه از گمرک را دارید، می‌توانید برای ثبت درخواست مشاوره رایگان و یا همکاری با این شرکت، تلفن‌های ثبت شده در انتهای مقاله را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034