سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی از گمرک

ترخیص دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی از گمرک

یکی از روش‌های درمان سرطان، استفاده از دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی است. برخلاف سایر روش‌های درمان سرطان که در بیرون از بدن انجام می‌شوند، در این روش مواد لازم برای درمان و معالجه را مستقیما درون تومور سرطانی یا اطراف آن کار می‌گذارند. تجارت در زمینه واردات و صادرات دستگاه براکی تراپی در کشور ما رواج دارد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در براکی تراپی که یکی از انواع رادیوتراپی می‌باشد، منبع پرتو در داخل بدن قرار داده می‌شود. منبع پرتو در این روش درمانی جامد است و به صورت دانه‌ای، نوار یا کپسولی رواج دارد. با قار دادن این مواد در ناحیه سرطانی یا اطراف آن، می‌توان دز بیشتری را به ناحیه محدود و بخش کوچک‌تری از بدن رساند و تاثیر درمان را چند برابر کرد. ایمپلنت‌های براکی تراپی به صورت بذر، کپسول، سیم، بالون و یا لوله بوده و دز پرتودرمانی از داخل دستگاه به آن‌ها منتقل می‌گردد. حالت دیگر این است که این ذرات کاشه شده خود از خاصیت رادیواکتیو برخوردار بوده و دز مخصوص را در محل قرارگیری تومور تخلیه کنند. روش براکی درمانی برای بهبود سرطان یکی از روش‌های پرکاربرد در علم پزشکی است و بیماران زیادی به این روش درمان می‌شوند. بیماران مبتلا به سرطان در نواحی مغز، پستان، دهانه رحم، اندومتریوز، مری، چشم و همچنین سایر سرطان‌های مربوط به سر و گردن می‌توانند تحت درمان براکی تراپی قرار بگیرند. هدف از انجام براکی تراپی، تخریب سلول‌های سرطانی باقی مانده پس از جراحی است که می‌تواند به همراه رادیوتراپی خارجی نیز صورت بگیرد. یکی از عوارض این روش در درمان سرطان حنجره، تنگی نفس است. انواع روش‌های براکی تراپی شامل براکی تراپی با دوز پایین، براکی تراپی با دوز بالا و براکی تراپی دائمی می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی در ایران

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد. بدون شک برترین تولیدکنندگان وسایل و تجهیزات پزشکی در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از سازمان انرژی اتمی
  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه براکی تراپی یا پرتودرمانی داخلی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه براکی تراپی از گمرک برابر 90221470 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه پرتودرمانی داخلی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دستگاه براکی تراپی (پرتودرمانی داخلی) از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن تماس: 09121995406 -02128111034