سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک

ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک

یکی از لوازم آشپزخانه ساده و کاربردی که در کشور ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه توستر نان نامیده می‌شود. از این دستگاه جهت گرم و برشته کردن نان تست و همچنین انواع نان‌های ایرانی استفاده می‌شود. از آن‌جا که امروزه شاهد انواع دستگاه توستر نان از برندهای خارجی در بازار مصرفی کشورمان هستیم، قصد داریم به موضوع ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. این دستگاه با اتصال به برق شهری کار کرده و برای به کار گرفتن آن، ابتدا باید درجه حرارت دستگاه را روی مقدار دلخواه قرار داد. این تنظیمات به کمک ولوم چرخشی در قسمت جلویی دستگاه صورت می‌گیرد. سپس نان را در قطعات مناسب برش داده و درون محفظه‌های مخصوص در قسمت بالایی دستگاه قرار می‌دهیم. پس از کشیدن اهرم جلویی دستگاه توستر نان به سمت پایین، نان‌ها به قسمت مورد نظر انتقال یافته و پس از داغ و برشته شدن، آماده میل کردن هستند. داغ کردن نان با دستگاه توستر کمتر از 2 دقیقه زمان می‌برد. انواع دستگاه توستر نان براساس تعداد جایگاه‌های قرارگیری تکه‌های نان، به دستگاه تک جایگاه و کاملا کشیده، دستگاه دارای دو جایگاه و دستگاه دارای چهار جایگاه تقسیم می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه برشته کردن نان از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات دستگاه توستر نان در ایران

خریداران دستگاه توستر نان در ایران، عموما خواهان برندهای معروف و معتبر جهانی در این زمینه هستند که توسط شرکت‌های خارجی از جمله آلمان، آمریکا، چین، هلند و … طراحی و تولید شده و به بازار مصرفی کشورهای دیگر عرضه می‌گردد.

واردات دستگاه برشته کردن نان در ایران عمدتا از مبداء 2 کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. در شرایطی که اکثر کشورهای معتبر جهانی از انجام مبادلات تجاری با ایران به علت تحریم‌ها، امتناع می‌کنند، چین و امارات فروش محصول به ایران را ادامه داده و به همین جهت به دو مبداء تجاری اصلی و اولویت واردکنندگان ایرانی مبدل شده‌اند.

تولید این قبیل لوازم خانگی توسط شرکت‌های داخلی نیز صورت می‌گیرد؛ اما نبود تجهیزات و مواد اولیه سبب شده تا مقدار و کیفیت این تولیدات به حد کافی نباشد. در نتیجه تامین کنندگان اقدام به خرید این دستگاه‌ها از کشورهای خارجی نموده و سالیانه مقادیر بالایی ارز برای خرید آن‌ها از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک

اداره گمرک ایران، برای ترخیص هر کالای تجاری از گمرک، یک سری قوانین و دستورالعمل‌های خاصی مطابق با کد تعرفه کالای مورد نظر وضع کرده است که اطلاع کامل و پیروی از این قوانین، برای ترخیص کار رسمی گمرک ضرورت دارد. اولین مجوز که از سمت اداره گمرک مورد بررسی قرار می‌گیرد، کارت بازرگانی معتبر است. این گواهی‌نامه از سمت اداره گمرک به اشخاص قبول شده در آزمون حق‌ العمل کاری گمرک اعطا شده و از شروط اصلی تایید صلاحیت ترخیص کار می‌باشد.

از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های خاص داخلی و ارائه آن‌ها به اداره گمرک می‌باشد. ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی محصول مورد نظر، به لیست مجوزهای مورد نظر برای ترخیص کالای خود دست پیدا می‌کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه توستر نان

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه برشته کردن نان برابر 85167200 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه توستر نان از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص توستر نان برند فلر آلمان
 • ترخیص توستر نان برند اپکس امریکا
 • ترخیص توستر نان برند ساوان چین
 • ترخیص توستر نان برند بوش آلمان
 • ترخیص توستر نان برند همیلتون آمریکا
 • ترخیص توستر نان برند فیلیپس هلند
 • ترخیص توستر نان برند بایترون آمریکا
 • ترخیص توستر نان برند میگل
 • ترخیص توستر نان برند دلونگی
 • ترخیص توستر نان برند مولینکس