سلطان یاقوت

واردات کالا از اروپا (صفر تا صد)

واردات کالا از اروپا

واردات کالا از اروپا

اروپا به جمع 28 کشور از جمله: اسپانیا، ایتالیا، اتریش، آلمان، اسلوواکی، استونی، دانمارک، اسلوونی، ایرلند، بریتانیا، رومانی، چک، بلژیک، سوئ، بلغارستان، فلاند، پرتغال، فرانسه، لهستان، لتونی، فلاند، قبرس، هلند، دانمارک، لوکزامبورگ، لیتوانی، یونان، مالت، مجارستان و ….. گفته می شود که به عنوان اتجادیه اروپا شناخته شده در این بین برخی دیگر از کشور ها نیز در انتظار برای بررسی و پیوستن به اتحادیه اروپا نیز می باشند که از ان جمله می توان به: ایسلند، ترکیه، صبرستان، مقدونیه، کرواسی،مونته نگرو و …. اشاره کرد.

تجارت و بازرگانی با کشور های اروپایی بسیار متفاوت تر از چین است به طور کلی واردات از اروپا و یا صادارت به اروپا در شرایط تحریم نیاز به تخصص و مشورت با افراد زبده و کاردان خواهد داشت که مشاوران شرکت سلطان یاقوت می توانند در این زمینه راهنما و راهگشای شما باشند. بر اساس آمار و ارقام کشور های آلمان و فرانسه از کشورهایی هستند که آمار صادرات کالا از آن کشور ها به ایران بسیار بالا بوده و پیشتاز این قضیه در بین دیگر کشور ها عضو اتحادیه می باشند.

آمار واردا کالا در سال اخیر نشان می دهد که 5 کشور اروپا جزء صادر کنندگان برتر و عمده کالا به ایران هستند. ترتیب آنها نیز به این صورت است که بغیر از چین و امارات، کره، اول از همه ترکیه و بعد از سوئیس، آلمان، ایتالیا، فرانسه و هلند کشور هایی هستند که واردات کالا از آنها به ایران انجام می شود.

بعد از برهم خوردن معاهد نامه برجام تجارت و بازرگانی و به طور کلی واردات و صادرات کالا از کشور های اروپایی و اتحادیه اروپا نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کمتر شده اما با این حال مشاوران و ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت همواره دارای راه حل هایی برای تجارتی سودمند برای شما هستند و شما تجار عزیز می توانید به راحتی برای ترخیص کالاهای وارتی از اروپا از مشاوران و ترخیص کاران این شرکت تجاری و بازرگانی کمک بگیرید زیرا هماطور که می دانید تجارت و بازرگانی برای کشور های در حال توسعه مانند ایران بسیار مهم می باشد و به عنوان جهشی د ر اقتصاد تلقی می شود اما تحریماتی که به ایران تلقی شده باعث کند شدن و یا حتی متوقف شدن رشد اقتصادی کشور شده اما باز می توان با دور زدن تحریمات هرچند سخت با واردات از اروپا ادامه داد و نقش به سزایی در بالا بردن سطح اقتصادی کشور داشت.

چه نوع کالاهایی از کشور های اروپایی به ایران وارد می شود؟

محصولات صادارتی ایران به اروپا دارای انواع مختلفی است اما واردات کالاهایی نیز از اروپا به ایران انجام می شود در این بین می توان به کالاهایی از جمله: قطعات مکانیکی و صنعتی، انواع لوازم های جانبی موبایل، مواد اولیه ساختمانی برای ساخت و ساز، انواع مواد شیمیایی و …. اشاره کرد. در برخی از موارد دیگر به عنوان مثال واردات از کشور آلمان نیز به کالاهایی از جمله الکترود های ذغالی برای کوره ها، آنتی سرمکها، الیاف سنتتیک، دانه های سخت گندم و انواع دستگاه های مکانیکی با کاریی های خاص و ….. شامل می شود.

برای واردات کالا نمی توان رقم خاصی را در نظر گرفت، اما باید دانست که حداقل سرمایه برای واردات کالا از اروپا به ایران بستگی به نوع کالای وارداتی دارد.

هزینه واردات کالا از اروپا به ایران چقدر است؟

همیشه و برای هرنوع واردات کالایی و از هر کشوری باید این را در نظر داشته باشیم که هزینه واردات  و صادرات کالا بستگی به کالای تجاری و اندازه و تعداد آن دارد. در پله بعدی نحوه وارد و یا صادر مردن کالا تاثیر بسزایی در هزینه ها داشته به عنوان مثال تجارت و بازرگانی به صورت هوایی یکی از هزینه بر ترین حمل و نقل ها بوده اما واردات و صادرات به صورت زمینی در صورت داشتن راه های زمینی جزء ارزانترین راه های حمل و نقل می باشد. برخی دیگر از هزینه ها که در واردات و صادرات کالا مورد بررسی قرار می گیرد. قیمت خرید کالا، تعرفه حمل و نقل، تعرفه بازرسی، بیمه کالا، تعرفه گمرکی، تعرفه انبار داری و …. این هزینه ها همانطور که گفته شد برای هر کالا متفاوت است در این بین ممکن است برخی از کالاها و یا برخی از تجار دچار معافیت گمرکی شوند.

چه نوع کالاهایی برای واردات از اروپا به ایران پرسود شناخته شدند؟

بشتر کالاها وارداتی از اروپا از کالاهای پر مصرف و یا کالاهای مورد نیاز کارخانجات تولیدی و صنعتی می باشند که این نوع کالاها نیز سود زیادی را به همراه دارند مانند انواع قطعات الکترونیکی، انواع ماشین آلات صنعتی، انواع تجهیزات پزشکی و دارویی، انواع مواد اولیه کارخانجات صنعتی و در آخر قطعات کامپیوتری که دارای بازارهای خوبی در کشور می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)