سلطان یاقوت

بیشترین صادرات ترکیه به ایران چه نوع کالاهایی می باشد

بیشترین صادرات ترکیه به ایران چیست؟

بیشترین صادرات ترکیه به ایران از سری کالاهای تولیدی خود آن کشور می باشد و یکی از مهمترین اهداف این کشور اورسیایی رساندن صادارت این کشور به 500 میلیارد دلار در سال است.

محصولات وارداتی ترکیه

صادرات ترکیه با صادارت ایران متفاوت بوده و برعکس ایران ترکیه خود وارد کننده نفت و گاز می باشد. و بر اساس سیاست های داخلی این کشور بیشتر صادارت بر پایه تولیدت بنا شده است. یکی از مهمترین اهداف این کشور در جشن صد سالگی خود رساندن صادرات این کشور به 500 میلیارد دلار در سال می باشد.

رقیب محصولات ترکیه محصولات کدام کشور است

محصولات ترکیه در سالهای اخیر یکی از بزرگترین رقبای محصولات چینی بوده است. زیرا در همه جای دنیا محصولات ترک توانسته اند محبوبیت پیدا کنند. زیرا کیفیت خوب این محصولات ترکی در کنار قیمت مناسب آنها توجه عموم را در هنگام صادرات به خود جلب کرده و رقیب مناسبی در برابر محصولات چینی می باشند و همین باعث بیشترین میزان صادرات ترکیه به ایران شده است.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

بیشترین صادرات ترکیه به ایران و دیگر کشور های چه کالایی است

در بین تمام کالاهای صادراتی از ترکیه برخی از کالاها رشد صادارتی بیشتری داشته اند و بیشترین صادارت ترکیه به ایران شامل: صنایع پوشاک و لباس، صنعت پارچه، صنعت خودرو سازی، صنعت لوازم خانگی، صنعت مبلمان ادرای و خانگی و …. می شود. شاید بتوان گفت بیشترین کالای صادارتی از ترکیه به اروپا را صنعت خودرو سازی تشکیل داده است. صادارت ترکیه به اروپا فقط به خودرو سازی آن ختم نشده و در صادرات لوازم خانگی نیز توانسته در صدر جدول های وارداتی به اروپا قرار بگیرد.

 

بیشترین میزان صادرات از کشور ترکیه به ایران

رشد صادارت ترکیه در سالهای اخیر چگونه بوده است

ترکیه و اقتصاد آن در سالهای اخیر رشد بسیار زیادی داشته است به طوری که در اعداد و ارقام صادرات دنیا رتبه دوم را به خود اختصاص داده است و به دنبال آن به توسعه پایدار رسیده زیرا صادارت ترکیه منوط به یک محصول و یک کشور نشد و به اقصی نقاط جهان صادرات دارد.

بیشترین صادارت ترکیه به کدام کشورهاست

به جرات می توان گفت که بیشترین کالاهای صادارتی ترکیه به مقصد اروپا می باشد. زیرا استفاده از محصولات ترکی در بین مردمان اروپایی بسیار رواج دارد. اما این مهم نیز قابل توجه است که ترک ها جمعیت قابل توجهی در اروپا دارند به طوری که اروپا بدون ترک ها غیر قال تصور است.

بیشترین صادرات ترکیه به ایران چیست

ترکیه یکی از بزرگترین شرکای صادراتی و وارداتی ایران در قاره اروپا می باشد. به طوریکه بر اساس آمارها ترکیه رتبه سوم در واردات و صادرات کالا به ایران را داراست. بیشترین صادرات ترکیه به ایران را پوشاک و پارچه و لوازم نساجی، لوازم خانگی به خود اختصاص داده است. اما اگر بخواهیم به لیست کالاهای صادراتی ترکیه به ایران اشاره کنیم می توان محصولات کشاورزی و مواد خوراکی را نیز به آن اضاقه کرد.

صنعت پوشاک و نساجی ترکیه

ترکیه سرمایه گذاری خود در صنعت نساجی و پوشاک را از دهه 80 میلادی شروع کرده و روز به روز به کیفیت آن اضافه کرده است. به طوری که حالا صنعت پوشاک و نساجی این کشور یکی از قطب های اقتصادی و تجاری آن می باشد و رتبه هشتم در جهان را به خود اختصاص می دهد و یکی از بیشترین کالاهای صادرات از ترکیه به ایران بشمار می رود.

هزینه صادرات و واردات کالا از ترکیه به ایران

هزینه تجارت در ترکیه و بازرگانی کالا از این کشور به ایران مانند هزینه دیگر کالاهای تجاری می باشد و بر اساس میزان و حجم کالا بررسی می شود. از سری هزینه های واردات و صادرات کالا از ترکیه به ایران می توان به هزینه های حمل و نقل، هزینه های بارگیری، هزینه های انبار داری، هزینه های بازرسی، هزینه های آزمایشگاه، هزینه های اخذ مجوزات و …… اشاره کرد.

هزینه صادرات و واردات کالا از ترکیه به ایران

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالاهای وارداتی و صادراتی از ترکیه

برای ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی اول از همه نیاز به تنظیم اظهار نامه می باشد. برای تنظیم اظهار نامه به قبض انبار، مدارک بارنامه، حمل و نقل کالا، مجوزات مورد نیاز، مدارک بازرسی و آزمایشگاه کالا، پروفرما، اینویس و … نیاز خواهیم داشت. در کنار این مدارک باید به بخشنامه های صادر شده در خصوص تجارت و بازرگانی واردات آن کالا به کشور نیز آگاهی داشته باشیم تا در زمان انجام تشریفات گمرکی با مشکل رو به رو نشویم . همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلات می توان از ترخیص کار و یا حق العمل کار ماهر در این زمینه کمک بگیریم تا بتوانیم کالا را در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص نماییم.

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (2 امتیاز)