سلطان یاقوت

ترخیص ماشین آلات کشاورزی از گمرک

ترخیص ماشین آلات کشاورزی از گمرک

ترخیص ماشین آلات کشاورزی از گمرک

ماشین آلات کشاورزی همانطور که از اسم آنها پیداس در زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. بعد از انقلاب صنعتی و توسعه بیش از پیش ماشین آلات کشاورزی روش های ابتدایی و طاقت فرسا کنار گذاشته شده و در پی مکانیزه شدن روش های کشاورزی این حرفه به سرعت پیش رفت و تولید مواد غذایی افزایش چشم گیری داشت. اولین ماشین آلات کشاورزی در قرن هجدهم به کار گرفته شد و ماشین آلاتی از جمله ماشین آلات کاشت بذر، شخم زنی، ماشین آلات خرمن کوب و …. بود که این ماشین آلات اولیه سوختشان ذغال سنگ بود.

بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی

در سر تا سر دنیا شرکت هایی برای تولید ماشین کشاورزی وجود دارند که از جمله آنها می توان به: جاندیر، کلاس،مسی، نیوهلند، والتر،فرگوسن، هپکو و … اشاره کرد. اما یکی از معروف ترین و بزرگترین شرکت های تولید کننده ماشین آلات کشاورزی که در خاورمیانه بسیار معروف است و به عنوان اولین شرکت تولید کننده ماشین آلات کشاورزی نیز شناخته می شود شرکت هپکو می باشد که جزو برترین شرکت های تولید کننده ماشین آلات کشاورزی می باشد.

انواع ماشین آلات کشاورزی ترخیص از گمرک

با توجه به توضیحاتی که داده و شرکت بزرگ و شناخته شده هپکو صادارت انواع ماشین آلات به کشور های اروپایی، آلمان، کانادا، سوئیس، هلند و …… می باشد از انواع ماشین آلات کشاورزی و جدیدترین ادوات کشاورزی نیز می توان به: کمباین، خرمن کوب، تراکتور، گاوآهن، علف بر، کلوخ شکن،  ماشین آلات کشاورزی تیلر، دورگر ، فرغون موتوری، انواع لودر، چیپر، سرشاخه کن، چوب خرد کن ، فرغون های بنزینی، انواع تیلرها، انواع فوگرها، ترخیص انواع سمپاش ها، ترخیص ماشین آلات باغبانی، ترخیص انواع صندلی های تک تراکتور و ….. اشاره کرد.

مجوزات مورد نیاز برای واردات ماشین آلات کشاورزی از گمرک چیست؟

لازم است بدانید که واردات انواع ماشین الات کشاورزی مانند کمباین، تریلر، تراکتور، نشاگر برنج، انواع دستگاه های تراش برنج و …. مجاز است اما برای واردات آنها باید اقدام به دریافت مجوز استاندارد کرده و آن را دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص ماشین الات کشاورزی از گمرک

یکی از مهمترین مواردی که برای ترخیص کالا از گمرکات مهم است داشتن کارت بازرگانی و یا فرد ترخیص کار دارای کارت حق العملکاری می باشد. تمامی کالاهای وارد شده تا زمان ترخیص در انبار های گمرک نگهداری می شوند برای دریافت قبض انبار باید مدارک واگذاری کالا از فروشنده به خریدار ارسال شود. قبل از این موارد باید به ثبت ادوات کشاورزی بپردازید، بعد ترخیص کننده کالا باید اظهار نامه تنظیم کرده و به گمرک ارسال کند. مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا به شرح زیر است:

 • پیش فاکتور
 • اینویس
 • فاکتور خرید
 • فهرست عدل بندی
 • بیمه نامه
 • بارنامه
 • ترخیصیه
 • مجوزهای لازمه
 • گواهی بازرسی
 • پرداخت هزینه گمرک ماشین آلات کشاورزی
 • و ….

لازم به ذکر است برای ترخیص کالا ها از انبار گمرک باید تمام حقوق ورودی و مالیات کالاها پرداخت شده تا مجوز ترخیص کالا صادر شود.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با حدود بیست سال تجربه در ترخیص انواع کالاها و صادرات و واردات کالا از گمرکات کشور همچنین بهره مندی از ترخیص کاران و مشاوران تحصیل کرده و ماهر آماده هرگونه همکاری با شما بازرگانان گرامی می باشد.  ترخیص کاران زبده این شرکت تجاری همواره همراه شماست تا تجارتی پرسود و کم هزینه را بدون هیچ مشکلی به انجام برسانید. ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت با کسب تجربه فراوان در زمینه بازرگانی و تجارت، می تواند عهده دار امور بازرگانی، صادرات و واردات کالا باشد. از جمله اموری که این شرکت در امر بازرگانی انجام می دهد: صادرات و واردات انواع کالاها، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، ترخیص کالای به مقصد مورد نظر شما و ….. می باشد. تاجران گرامی، برای امر تجارت و حمل و نقل کالا به فردی زبده با توانایی انجام کار احتیاج دارید که به تمام امور و قوانین و بخشنامه ها مسلط باشد. برای هرگونه پرسش و پاسخ درخصوص ترخیص ماشین آلات کشاورزی از گمرک می توانید با کارشناسان شرکت ما به صورت رایگان مشورت نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)