سلطان یاقوت

ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک

ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک

قلم مو یا براش‌های آرایشی که در زبان انگلیسی به Makeup Brushes معروف هستند، جزو ملزومات کیف آرایش هر خانم به شمار رفته و ابزارهای بسیار کاربردی هستند. در کشور ما، انواع قلم مو و براش آرایشی از طریق واردات به بازار مصرفی عرضه شده و مورد استقبال فراوان قرار می‌گیرد. فعالیت در حوزه واردات لوازم آرایش از جمله قلم موهای آرایشی، از سود بسیار بالایی برای تاجران و بازرگانان کشور ما برخوردار است و به همین منظور، قصد داریم تا در این مقاله‌ی بازرگانی به موضوع مهم ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک بپردازیم که در حوزه خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. این ابزار دارای شکل‌های مختلفی است که هر کدام برای آرایش یک قسمت از صورت کاربرد داشته و استفاده درست از آن‌ها باعث می‌شود تا آرایش بر روی چهره طبیعی‌تر و تمیزتر جلوه کند. قلم مو آرایشی از 2 بخش اساسی تشکیل شده است که عبارتند از الیاف (مو) و دسته. بخش الیاف در قلم موهای آرایشی ممکن است از موهای طبیعی یا مصنوعی تشکیل شده باشد و قسمت دسته نیز در انواع چوبی و پلاستیکی رواج دارد. نکته مهم در هنگام خرید براش آرایشی، توجه به نوع الیاف به کار رفته در آن است. از آن‌جا که این بخش مستقیم با پوست صورت انسان در تماس است، باید بسیار نرم و لطیف بود و بخش زبر در آن وجود نداشته باشد. از طرفی دیگر، اتصال میان 2 بخش اصلی براش، یعنی الیاف و دسته باید به قدر کافی محکم باشد تا هنگام کار با آن کنده نشود و یا بخش الیاف آن، ریزش نداشته باشد. برای رعایت بهداشت و همچنین ماندگاری بالاتر این ابزار، بهتر است براش‌های مصنوعی را با آب و براش‌های طبیعی را با دستمال کاغذی تمیز کرده و در مکانی تمیز و عاری از گرد و غبار قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص براش آرایشی از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

انواع قلم مو آرایشی کدامند؟

همانطورکه اشاره شد، قلم موهای آرایشی در 2 نوع الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی وجود دارند. طبق توصیه آرایشگرها، برای زدن پنکیک، رژگونه و سایه، بهتر است از قلم مو آرایشی با الیاف طبیعی استفاده شود و همچنین از براش با الیاف مصنوعی می‌توان برای زدن کرم پودر و رژ لب استفاده کرد.

برخی از رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین انواع قلم موهای آرایشی عبارتند از:

  • قلم‌ موی زیرسازی مخروطی
  • قلم‌ موی زیرسازی گرد
  • قلم‌ موی تخت
  • قلم‌ موی باریک
  • برس پنکیک
  • قلم‌ موی رژگونه
  • قلم‌ موی زاویه‌دار
  • قلم‌ موی مخصوص سایه‌زدن
  • قلم‌ موی بادبزنی

واردات قلم مو آرایشی در ایران

آمار مصرف لوازم و وسایل آرایشی در کشور ایران بسیار بالاست و به یکی از پرمصرف‌ترین کشورها در این زمینه در جهان تبدیل شده‌ است. بیشتر حجم این وسایل و ابزارها، وارداتی بوده و توسط تاجران و بازرگانان از مارک‌ها و برندهای معتبر خارجی خریداری شده و در بازار مصرفی داخل کشور ما توزیع می‌گردد. فعالیت در این زمینه برای فعالان تجاری بسیار سودآور است و سالانه ارز زیادی از این طریق از کشور خارج می‌گردد.

عمده واردات لوازم آرایش از جمله انواع قلم مو آرایشی در ایران، از کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. این دو کشور در سال‌های اخیر که به علت تحریم‌های گسترده، مبادلات تجاری ایران با اکثر کشورها محدود شده است، به دلیل بی‌توجهی به این ممنوعیت‌ها تبدیل به بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران شده‌اند. واردکنندگان ایرانی، جهت تامین نیاز بازار مصرفی داخلی به انواع کالاها، اقدام به واردات بی‌دردسر از این کشورها می‌نمایند.

مجوزهای لازم برای ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک را دارد، موظف است برای اخذ مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید.

جهت تخصیص ارز در فرآیند ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک، دریافت مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار ضرورت دارد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص قلم مو آرایشی

بطورکلی شماره تعرفه برای ترخیص قلم مو و بروس برای هنرمندان، قلم‌ مو برای نوشتن و قلم موهای همانند برای کاربرد محصولات آرایشی ذیل ردیف 960330 قرار می‌گیرد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص قلم مو آرایشی ساخته شده از موی خوک و گراز برابر 96033010 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 27 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر قلم موهای آرایشی برابر 96033090 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 25 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک

ترخیص قلم مو آرایشی از گمرک، جزو امور تجاری تخصصی و پیچیده دسته‌بندی شده و از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. استفاده از خدمات ترخیص کار باتجربه و کاربلد در فرآیند ترخیص کالا از گمرک، از ملزوماتی است که فعالان تجاری به‌خوبی از آن آگاه هستند. واردکنندگان و صادرکنندگان محترم کشورمان که قصد فعالیت در حوزه ترخیص براش آرایشی از گمرک را دارند، می‌توانند برای بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا همکاری با متخصصان معتبر و قابل اطمینان شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های زیر تماس بگیرند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034