سلطان یاقوت

بارنامه سوئیچی چیست و در چه مواردی کاربرد دارد؟

بارنامه سوئیچی

بارنامه سوئیچی نوعی بارنامه سکرت نیز به حساب می آید و تنها این بارنامه برای حمل و نقل های بین المللی مورد استفاده است و صادر می شود. در واقع این بارنامه زمانی که واسطه می خواهد اطلاعات فروشنده محرمانه باشد جایگیزین بارنامه اصلی خواهد شد.

همانطور که می دانید در دنیای امروز با پیشرفت تکنولوژی و سرعت زیادی که به سمت جهانی شدن در تمامی موضاعات پیش می رویم. شرکت ها دریای و زمینی و هوایی با معاملات بیشتری سر و کار دارند و تجارت و بازرگانی بیشتر از گذشته نمود پیدا کرده در این بین برخی از شرکت ها توانایی این را دارند که مشخصات کارخانه و یا خریدار را پنهان کنند تا مشخص نباشد که از کجاو به چه صورت آن کالا خریداری شده به این مورد بارنامه سوئیچ گفته می شود. در ادامه به توضیحات بیشتر در این خصوص می پردازیم با ما همراه باشید.

بارنامه سوئیچ چیست؟

همانطور که گفته شده امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی دنیای حمل و نقل بسیار پیچده تر شده است و امکان تغییرات اسناد بارنامه ای حتی در حین حرکت و حمل کالا نیز وجود دارد. به طوری که مقصد می تواند تغییر کند و حتی مسیر حرکت را هم می توان دستخوش تغییراتی نمود. برخی از این تغییرات و اصلاحات بسیار ساده بود و به راحتی می تواند تغییر کند در برخی از موارد نیز نیاز است که بارنامه سوئیچی صادر شود.

انواع بارنامه چیست؟

وقتی برای صادارت و واردات کالایی اقدام می کنیم می توان گفت که بارنامه این کالا را می توان به سه روش صادر کرد:

  • بارنامه مستقیم با نام صاحب کالا صادر می شود و با نام های (Direct B/L) و یا (Straight B/L) شناخته می شود این نوع از بارنامه غیر قابل انتقال و غیر قابل فروش می باشد.

 

  • بارنامه به صورت Telex در این زمان نخسه اصلی بارنامه صادر نشده و اصلاحات آن به صورت سیستمی می باشد به این نوع از بارنامه B/L گفته می شود. این نوع از بارنامه نیز غیر قابل انتقل و فروش می باشد.

 

  • بارنامه ای که در آن جمله TO ORDER در قسمت مشخصات خریدار ثبت شود می توان از آن به عنوان سندی قابل انتقال نام برد.

حالا که در بالا با انواع بارنامه آشنا شدید می توان گفت که بارنامه به عنوان سندی شناخته می شود که در اطلاعات قرار داد با شرکت حمل و نقل کالا نوشته شد و همچنین نوعی رسید کالا می باشد و به عنوان سند عنوان کالا نیز شناخته می شود.

بارنامه سوئیچ چه نوع بارنامه ای است؟

با توجه به توضیحاتی که در پاراگراف های قبلی ارائه شد می توان گفت که بارنامه سوئیچ نوع دیگری از بارنامه نبوده و فقط در ازای بارنامه اول و یا جایگیزین بارنامه اول می تواند باشد که توسط شرکت حمل  صادر می شود. علت استفاده از بارنامه سوئیچ نیز به خیلی از موارد بستگی دارد به عنوان مثال می توان گفت اگر تغییراتی در شرایط اصلی تجارت به وجود آید می توان از بارنامه سوئیچی استفاده کرد. زمانی که کالا مجددا توسط خریدار به فروشنده برگشت خورده و خریدار جدید درخواست تغییر مقصد را دارد می توان از بارنامه سوئیچی استفاده کرد. زمانی که فروشنده نمی خواهد که خریدار نام صادر کننده واقعی را برای خریدار مشخص کند از بارنامه سوئیچی استفاده می کند. در زمانی که فرونسده نمی خواهد  خریدار از مبدا بار اطلاع پیدا کند از بارنامه سوئیچی استفاده می کند. زمانی که فروشنده کالا را به مقصد موررد نظر ارسال نمی کند می تواند از بارنامه سوئیچی استفاده کند. زمانی که فروشنده نمی خواهد از کشتیرانی و یا حمل و نقل هوایی ایرانی استفاده کند از بارنامه سوئیچی استفاده می کند. زمانی که فروشنده کالا را به کشوری که حواله خرید کالا از آنجا ارسال شده می فرستد نیز می تواند از بارنامه سوئیچی استفاده کند.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تجربه  و سابقه درخشان و بهره گیری از کارشناسان مجرب و تحصیل کرده در امر ترخیص کالا از ابتدای کار که ثبت سفارش کالای شماست تا انتها که ترخیص کالا از گمرک می باشد همراه شماست. تا کالای شما با کمترین هزینه و بالاترین سود ترخیص کند و در مقصد مورد نظر شما تحویل داده شود.  شرکت سلطان تجارت بازرگان ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور را به طور تخصصی و با استفاده از ترخیص کار ماهر انجام می دهد. با توجه به تغییر بخشنامه ها شما به کارشناس و متخصص ترخیص کار از گمرک نیاز خواهید داشت. شما می توانید برای مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 02128111034 – 09121995406

بیشتر بخوانید :