سلطان یاقوت

ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک

ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک

سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری یکی از اساسی‌ترین لوازم جانبی است که در صنعت نقشه‌برداری مورد نیاز است. عمده نیاز کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین شده و به همین دلیل قصد داریم در مقاله پیش‌رو به شرح اطلاعات مفید در خصوص ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت طبقه‌بندی شده و از اهمیت و ارزش بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. از این سه‌پایه جهت ثابت و تراز نگه داشتن دوربین‌های نقشه برداری از جمله توتال استیشن‌ها، تئودولیت‌ها و ترازیاب‌ها استفاده می‌شود. سه‌پایه‌های دوربین نقشه برداری در انواع مختلف و بنابر نیاز کاربر موجود می‌باشند. جنس سه‌پایه می‌تواند از چوب، فایبرگلاس و یا آلومینیوم باشد. با اینکه سه‌پایه‌های فایبرگلاس سنگین‌تر از انواع چوبی و آلومینیومی هستند؛ اما از کیفیت، استحکام و مقاومت بیشتری در برابر رطوبت برخوردار می‌باشند. فاکتور سبکی در این ابزار به قدری اهمیت دارد، که با وجود مزیت‌های نوع فایبرگلاسی آن، همچنان استفاده از سه‌پایه‌های چوبی و آلومینیومی رواج دارد. برای اشنایی بیشتر با نحوه تجارت و ترخیص سه‌پایه دوربین فیلم‌برداری از گمرک، ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری در ایران

واردات عبارت است از خرید کالاها و محصولات مورد نیاز توسط تاجران و بازرگانان یک کشور از شرکت‌های تولیدکننده آن کالاها در کشورهای دیگر و تزریق آن‌ها به بازار مصرفی داخلی در کشور خود. هدف از انجام این فرآیند مهم تجاری، جبران کمبودهای موجود در بازار مصرفی کشورها نسبت به کالاهایی است که یا توان تولید داخلی آن‌ها بصورت کلی وجود ندارد و یا مقدار این تولیدات از میزان تقاضا کمتر است.

یکی از کالاهایی که مطابق آمار اداره گمرک، سالانه به کشور ما وارد شده و در صنایع مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرد، سه‌پایه دوربین فیلم‌ برداری است. واردات این کالا عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، سوئیس، فرانسه، روسیه و … صورت گرفته و بدین ترتیب زمینه فعالیت سودآوری برای فعالان تجاری فراهم شده است.

مجوزهای لازم برای ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری

فعالان تجاری کشور ما که قصد صادرات و واردات سه‌پایه دوربین نقشه برداری را دارند، باید جهت قانونی تلقی شدن فعالیت خود، محموله حاوی کالای مورد نظر را از زیر ذره بین اداره گمرک رد نمایند. این اداره از زیر مجموعه‌هایی در استان‌های مختلف کشور تشکیل شده و وظیفه دارد کالاهای ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی نماید. به همین منظور، فعالان تجاری به کمک و همکاری با ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا راهنمای ایشان در مراحل ترخیص کالا باشد. از وظایف ترخیص کار می‌توان به اخذ مجوزهایی اشاره کرد که برای هر کالا بطور خاص مشخص شده‌اند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک برای ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم
 • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای شرایط زیر:

دستگاه یا برد یا قطعه مورد نظر، دارای قابلیت برقراری حداقل یک ارتباط رادیویی بی‌سیم، اعم از وای فای، بلوتوث، جی پی اس یا هر نوع ارتباط رادیویی و یا بدون سیم دیگر و یا دارای پورت شبکه (LAN) یا ورودی فیبر نوری و یا ورودی آنتن یا دارای مکان Contactless و یا سیم‌ کارت خور می‌باشد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری برابر 90159010 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک

فردی که اقدام به واردات و ترخیص کالا از جمله سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک می‌نماید، باید از تجربه و اطلاعات بالایی در این زمینه برخوردار باشد؛ چراکه اینگونه عملیات‌ها بسیار تخصصی و حساس بوده و کوچک‌ترین اشتباهی در مراحل انجام آن‌ها، پیامدهای جبران ناپذیری در پی خواهد داشت. شرکت سلطان یاقوت با بهره‌مندی از نیروهای ترخیص کار رسمی ماهر و باتجربه، آماده همکاری با تاجران و بازرگانان عزیز در پروسه انجام امور گمرکی مربوط به ترخیص سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک می‌باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع سه‌پایه دوربین نقشه‌برداری از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری چوبی
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری آلومینیومی
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری فایبرگلاس
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری لایکا
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری تریمبل
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری تک قفل
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری دو قفل
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری صفحه پیلار گرد
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری صفحه پیلار مثلثی
 • ترخیص سه‌پایه نقشه‌برداری سوکیا TP210
 • ترخیص سه پایه پنسی مدل SJR10
 • ترخیص سه پایه بی ام آی مدل LASERTECHNIK