سلطان یاقوت

ترخیص بلیط و بارنامه پرواز از گمرک

ترخیص بلیط و بارنامه پرواز از گمرک

بلیط و بارنامه پرواز جزو کالاهای چاپی هستند که در فرودگاه‌ها و صنایع هوایی تمام کشورها در میان مسافران و خدمه پرواز رد و بدل می‌شوند. این محصولات در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند و تاجران و بازرگانان به خرید و فروش آن مشغول هستند. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص بلیط و بارنامه پرواز از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات قابل ارائه از سمت ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. بلیط هوایی به مسافرانی که با هواپیما رفت و آمد می‌کنند صادر می‌شود و بارنامه نیز برای حمل هوایی کالاها است. زمانی که یک تاجر یا بازرگان بخواهد کالای خود را از طریق حمل و نقل هوایی به مقصد مورد نظر برساند باید از مسئول حمل و نقل یک برگه به اسم بارنامه دریافت کند. بارنامه هوایی در واقع نشان‌دهنده این است که شخص یک کالا یا بسته را به متصدیان حمل و نقل هوایی سپرده و با در دست داشتن این مدرک می‌تواند کالای خود را از مقصد مورد نظر دریافت کند. پس بارنامه یک قرار داد میان فرستنده بار و حمل کننده بار بوده و حکم رسید کالا را دارد. استفاده از بلیط و بارنامه چاپی و مکتوب در تمام حمل و نقل‌هایی هوایی در کشورهای مختلف رواج دارد و در کشور ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر قصد آگاهی از اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص بلیط و بارنامه پرواز از گمرک در ایران را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات بلیط و بارنامه پرواز در ایران

محصولات چاپی شامل کالاهای مختلفی هستند که یکی از آن‌ها، بلیط و بارنامه پرواز است که تمامی این محصولات در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای کشور و همچنین تامین نیاز به این محصولات، اقدام به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌نمایند.

در 10 سال اخیر، طبق آمار اداره گمرک واردات بلیط و بارنامه پرواز از کشورهای آلمان، ترکیه، چین، امارات متحده عربی و … صورت گرفته و مقادیری از ارز کشور بدین ترتیب خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درآمده است.

به علت تحریم‌هایی که در سال‌ای اخیر بر علیه کشور ما صورت گرفته است، بیشتر کشورهای آمریکایی و اروپایی از انجام تجارت با کشور ما منع شده‌اند. در این میان دو کشور چین و امارات متحده عربی هستند که با بی‌توجهی به این تحریم‌ها همچنان به مبادلات تجاری با تاجران و بازرگانان ایرانی ادامه داده و هم‌اکنون دو شریک تجاری بزرگ کشور ما محسوب می‌شوند.

مجوزات لازم برای ترخیص بلیط و بارنامه پرواز از گمرک

افراد فعال در زمینه‌های مختلف تجاری و بازرگانی، به خوبی به این امر آگاهند که تمامی محموله‌های ورودی و خروجی در کشور از زیر ذره بین اداره گمرک گذرانده می‌شوند. این اداره در حقیقت مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و تایید قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با برخورداری از این مجوز و همچنین اخذ وکالت از فعالان تجاری مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچ و خم‌های خاصی است که جز با بهره‌مندی از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص بلیط و بارنامه پرواز را دارد موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص بلیط و بارنامه پرواز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بلیت، بارنامه و بارنامه پرواز برابر 49119930 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 25 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بلیط و بارنامه پرواز از گمرک

شما صادرکنندگان و واردکنندگان گرامی که قصد ترخیص بلیط و بارنامه از گمرک را دارید، نیاز به اطلاعاتی جامع و کامل در خصوص بخشنامه‌ها و قوانین اداره گمرک خواهید داشت تا شما را برای اخذ مجوزهای مربوط و روند گمرکی ترخیص کالا راهنمایی کند. کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با سابقه‌ای طولانی در این مسیر بهترین انتخاب بوده و می‌توانند عهده‌دار ثبت سفارش، حمل و نقل، ترخیص کالای شما از گمرک و … باشند. شما می‌توانید جهت انجام مشاوره رایگان و همکاری با این شرکت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034