سلطان یاقوت

ترخیص حسگر استپر موتور خودرو از گمرک

ترخیص حسگر استپر موتور خودرو از گمرک

یکی از اجزاء حیاتی در خودروها که عمدتا در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری تعبیه می‌شود، حسگر یا سنسور نام دارد. سنسورها انواع گوناگونی دارند که هدف همه آن‌ها، مطلع کردن راننده از وضعیت قسمت‌های مختلف ماشین  و کنترل بهتر آن می‌باشد. هر حسگر، وظایف خاص خود را داشته و مسئول اندازه‌گیری پارامترهای معینی است. به کمک سنسورها، نقص‌ها و مشکل‌های ایجاد شده در بخش‌های مختلف خودرو، تشخیص داده شده و به اطلاع راننده می‌رسد. انواع حسگرها در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند. در مقاله پیش‌رو می‌خواهیم به موضوع ترخیص سنسور استپر موتور خودرو از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌‌گیرد. سنسور استپر موتور ماشین، از جمله مهم ترین وکاربردی ترین حسگرهای خودرو است و وظایف گوناگونی برعهده دارد. محل نصب سنسور استپر خودرو بر روی هوزینگ ورودی هوا می‌باشد. از جمله اهداف حسگر استپر در موتور خودروها می‌توان به روشن نگه‌داشتن ماشین در دورهای آرام موتور، جبران دور موتور کاهش یافته در زمان روشن نمودن کولر خودرو، کمک به روشن شدن ماشین در روزهای سرد سال با به عهده گرفتن وظایف ساسات و تنظیم هوای مصرفی سیلندرها در زمان رها نمودن پدال گاز اشاره کرد. حسگر استپر موتور خودرو، اطلاعات جمع‌آوری شده را به کامپیوتر خودرو یا ECU ارسال می‌کند. سپس این بخش با پردازش اطلاعات، اقدامات لازم را برای کنترل هرچه بهتر خودرو و رفع مشکلات به وجود آمده انجام می‌دهد. ارسال اطلاعات به کامپیوتر خودرو، تنها به سنسور استپر محدود نیست؛ بلکه ECU، اطلاعات تمامی حسگرهای موجود در یک خودرو را تحلیل و بررسی می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص حسگر استپر موتور ماشین از گمرک، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نشانههای خرابی سنسور استپر موتور خودرو چیست؟

معیوب و یا خراب شدن سنسور استپر موتور قادر است عملکرد موتور خودرو را به طرز چشم‌گیری تحت تاثیر خود قرار دهد. برای همین راننده باید نسبت به علائم خرابی این قطعه آگاه بوده و در صورت مشاهده آن‌ها، نسبت به خرید سنسور جدید و تعویض آن‌ با سنسور سوخته، اقدام نماید.

برخی از رایج‌ترین علائم خراب شدن سنسور استپر در موتور خودرو شامل موارد زیر می‌گردد:

  • خاموش شدن موتور به ویژه در زمان رها کردن ناگهانی پدال گاز
  • کاهش محسوس دور موتور در هنگام روشن کردن کولر
  • گاز خوردن خود به خودی ماشین بعد از روشن شدن
  • افزایش و یا کاهش بی‌دلیل دور موتور در سرعت‌های پایین

واردات سنسور استپر موتور خودرو در ایران

سنسور استپر موتور جزو قطعات مهم و اساسی در خودروها است که نقش کلیدی در عملکرد موتور ایفا می‌کند. صنعت خودروسازی جزو مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور است و تامین نیاز صنعت خودروسازی به قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. تامین نیاز صنعت خودروسازی در ایران به حسگر استپر موتور خودرو از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قطعات و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات سنسور استپر خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

درست است که برترین تولیدکنندگان این محصولات در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. از این رو در حال حاضر عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌گردد.

مجوزات لازم برای ترخیص سنسور استپر موتور خودرو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور استپر موتور خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سنسور استپر موتور خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور استپر موتور خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سنسور استپر موتور خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص حسگر استپر موتور خودرو از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034