سلطان یاقوت

انوانتر در ترخیص کالا

انوانتر

انوانتر در ترخیص کالا

انوانتر در تجارت و بازرگانی به معنای نوشتن صورت کالاها در انبار می باشد نوشتن انوانتر کالاها با نظارت ماموران گمرکی انجام می شود. هر نوع اقدامی در این خصوص در این مرحله انجام شود در توسط ماموران گمرکی ثبت می گردند و نخسه ای از آن به گمرک نیز تحویل می شود. در زمانی که انوانتر کالا نوشته می شود به صاحب کالا این اجازه داده می شود که کالای خود را مورد بازربینی قرار دهد تا بتواند تا قبل از نوشتن اظهار نامه تعرفه گمرکی آن کالای وارداتی را به راحتی تعیین نمایید.

در روند ترخیص کالاها صاحب کالا یا نماینده قانونی آنها می توانند قبل از اقدام به نوشتن اظهارنامه بر اساس تقاضای کتبی که دارند و اسنادی که ارائه می کنند کالاهای وارداتی خود را دوباره بازدید کند و بسته ها وزن کرده و باز کند و محتویات آن را مورد بازدید قرار دهند تا بتوانند به راحتی مشخصات کالاها را بنویسند. نماینده کالاها درعین اینکه می تواند مشخصات کالاها را بنویسند می تواند نمونه برداری از کالاها وارداتی نیز انجام داده و یا بسته بندی آن را تعویض کنند.

اگر در زمان باز و بسته کردن بسته های  کالاهای وارداتی خسارتی به کالاها وارد شود و یا از کالاها کم و زیاد شود گمرک هیچ مسئولیتی در این خصوص گردن نمی گیرد و خسارت و تخفیفی در حقوق گمرکی و یا سود بازرگانی و یا حتی کم کردن و یا تخفیف در هزینه های گمرکی برای کالاهای که خسارت به آن وارد شده قائل نمی شود. هر زمانی که صاحب کالا بخواهد اقدام به بازدید محتویات در بسته بندی ها و یا تغییر لفاف و خشک کردن و سایر اعمال که نیازمند تغییر در بسته بندی و دست خوردگی کالاست انجام شود باید تمام مراتب را به صراحت و وضوح و یا تفکیک در درخواست های خود بنویسند.

ماموری که با صاحب کالا برای این کار می رود باید مراقب این باشد که با درخواست هایی که از صاحب کالا موافقت شده انجام گیرد. و حتما قبل از انجام هر نوع عملی بر روی کالا ها و بسته بندی آنها تمامی مشخصات ظاهری کالا از بسته بندی گرفته تا علامت های روی کالا و همچنین سالم بودن انها و و یا پارگی و دستخوردگی کالاها را یادداشت کرده و بعد از اجازه باز کردن کالاها و بسته بندی آن را به صاحب کالا دهد.

بعد از اینکه بسته باز شد باید پر یا خالی بودن آنها و همچنین میزان وزن خالص، نوع و جنس، مقدار و و همچنین تعداد کالاها به طور کامل مشخصات کامل محتوای بسته ها مورد درخواست صاحب کالا صورت جلسه شود. و در ادامه نمونه از این صورت جلسه به گمرک تسلیم شود.

کارگزار رسمی گمرک که برای ترخیص کالا اسناد رسمی به او محول شده می تواند قبل از اظهار کالا به گمرک با داشتن تقضای کتبی . همچنین ارائه اسناد مالکیت کالا را رویت کرده و به بررسی محتویات داخل بسته بندی بپردازد.

لازم است بدانید مراحل ترخیص کالا امری پیچیده است و شما عزیزان به علت قوانینی که هر روزه در حال تغییرند نیاز به مشاوره با کارشناسان ترخیص کالا دارید. متخصصین شرکت سلطان یاقوت با سابقه طولانی و جهت به روز بودن از بخشنامه ها و اطلاعات مرتبط با ترخیص کالا،  کالای شما را به سریعترین شکل ممکن ترخیص می کند تا هزینه های گمرکی شما کاهش یابند. برای مثال یکی از مسائلی که حائز اهمیت است این است که شما تجار عزیز قبل از خرید کلی و واردات هر کالایی اقدام به ثبت سفارش کنید، زیرا در صورت عدم ثبت سفارش در واردات کالا و مراحل ترخیص قطعا به مشکل خواهید خورد. شما می توانید با کارشناسان شرکت ما به صورت رایگان مشورت کنید و در جریان امور مرتبط قرار بگیرید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با نزدیک به دو دهه سابقه درخشان و بهره مندی از کادر مجرب و تحصیل کرده در زمینه تجارت و بازرگانی، راهنما شما در کلیه امور تجاری خواهد بود. از خدمات این شرکت بازرگانی می توان به مشاوره بازرگانی، ثبت سفارش، خرید کالا، انجام حوالجات بانکی، انجام کلیه تشریفات اداری گمرک و پیگیری اسناد، اخذ کلیه مجوزات لازم جهت ترخیص کالا، حمل و نقل کالا به صورت هوایی، دریایی، ریلی، زمینی و … اشاره کرد. پیشنهاد ترخیص کاران و کار شناسان ما این است که امور خود را به متخصصین آگاه در زمینه ترخیص کالا بسپارید. می توانید جهت هرگونه پرسش و پاسخ به صورت رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :