سلطان یاقوت

ترخیص آفتاب‌گیر ماشین از گمرک

ترخیص-آفتابگیر-ماشین-از-گمرک

هر خودرو از قطعات و اجزاء مختلفی تشکیل شده است که هر کدام هدف خاصی داشته و برای کاربردی خاص طراحی و تعبیه شده‌اند. یکی از قطعات مهم در خودروها، آفتاب‌گیر نام دارد که در قسمت جلویی کابین خودرو قرار می‌گیرد. تجارت در زمینه آفتاب‌گیر خودرو در کشور ما رواج دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص آفتاب‌گیر ماشین از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. یکی از معضلات راننده و سرنشین جلویی خودرو در رانندگی در طول روز، نور خورشید است که چشم آن‌ها را اذیت کرده و مانع تمرکز کامل راننده می‌گردد. بدین منظور دو قطعه به نام آفتاب‌گیر در قسمت جلویی راننده و سرنشین جلوی خودرو تعبیه شده‌اند که تاحدود زیادی جلوی تابش مستقیم پرتوهای نور خورشید به چشمان سرنشینان را می‌گیرند. در نتیجه می‌توان آفتاب‌گیر را یکی از مهم‌ترین قطعات درون کابین خودروها دانست. آفتاب‌گیر که به عنوان سد ورودی در برابر نور خورشید عمل می‌کند، قطعه کوچکی است که به راحتی نصب شده و جای کمی اشغال می‌کند. در داخل آفتاب‌گیر سمت شاگرد، یک آیینه کوچک نیز قرار دارد که می‌توان برای مشاهده خود از آن استفاده کرد. این قطعه با وجود ساختار ساده خود، نقش چشم‌گیری در افزایش راحتی و تمرکز راننده به خصوص در روزهای گرم سال ایفا می‌کند. در داخل آفتاب‌گیر مخصوص راننده نیز بخش‌هایی برای قرار دادن کارت، مدارک و یا کاغذ ایجاد شده است. خوشبختانه این قطعه از سمت کارخانه تولیدی و به‌صورت فابریک درون خودرو تعبیه می‌شود؛ اما صاحبان خودرو می‌توانند در صورت خرابی و شکستگی آن، قطعه نو تهیه کرده و به‌راحتی جایگزین قطعه قبلی نمایند. انواع آفتاب‌گیرهای چپ و راست خودرو با توجه به نوع ماشین و مواد اولیه به کار رفته در تولید این قطعات، در بازار مصرفی با قیمت‌های متفاوت موجود می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آفتاب‌گیر خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

صادرات واردات آفتابگیر ماشین در ایران

صنعت خودروسازی جزو صنایع استراتژیک و مهم در ایران محسوب می‌شود و تامین نیاز این صنعت به لوازم و قطعات جانبی خودروها در اولویت کاری تاجران و بازرگانان قرار می‌گیرد. آفتاب‌گیر خودرو یکی از قطعات ماشین‌ها است که سالانه مقادیر زیادی ارز به منظور واردات این محصول به کشورمان صرف می‌گردد.

واردات آفتاب‌گیر ماشین در ایران عمدتا از مبداء کشورهای فرانسه، چین، ژاپن، امارات متحده عربی کره و … صورت می گیرد. فعالیت در زمینه واردات و عرضه این محصول در بازار مصرفی از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

دو کشور چین و امارات متحده عربی، جزو بزرگ‌ترین صادرکنندگان محصولات گوناگون در جهان محسوب می‌شوند که عمده واردات در کشور ما نیز از مبداء این دو کشور انجام می‌شود. در حال حاضر تجار ایرانی به دلیل تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از انجام مبادلات تجاری با کشورهای اروپایی و آمریکایی منع شده‌اند.

از طرفی کشور ما در زمینه صادرات این محصول به کشورهای همسایه از قبیل عراق، ونزوئلا، سوریه، روسیه، ترکیه، آذربایجان و … نیز فعالیت دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص آفتاب‌گیر ماشین از گمرک

یکی از مراحل ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات از سازمان های مربوطه است. ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص آفتاب‌گیر ماشین از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص آفتابگیر ماشین

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص آفتابگیر ماشین از گمرک برابر 87082910 است که شامل حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

 

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آفتابگیر ماشین از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، جزو شرکت‌های فعال تجاری در ایران است و با داشتن سابقه مفید در ارائه خدمات بازرگانی، به یکی از معتبرترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در این زمینه مبدل شده است. از خدمات نیروهای باتجربه و ماهر این شرکت می‌توان به حمل و نقل، حواله ارزی (آزاد و بانکی)، اخذ مجوزها، ثبت سفارش از سازمان صنعت و معدن و مشاوره رایگان در زمینه تشریفات گمرکی و امور مرتبط با ترخیص کالا از گمرکات سراسر کشور اشاره کرد. اگر شما نیز قصد ترخیص آفتاب گیر ماشین از گمرک را دارید، پیشنهاد ما به شما، همکاری با ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت است. در این صورت، شما می‌توانید صفر تا صد امور گمرکی خود را با خیال آسوده به ایشان سپرده و از بروز مشکلات رایج در این زمینه از قبیل پرداخت هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت جلوگیری نمائید. تاجران و بازرگانان محترم می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آفتابگیر خودرو از گمرک، از طریق شماره‌های زیر با نیروهای متخصص این شرکت ارتباط برقرار نمایند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034