سلطان یاقوت

ترخیص شنت مغزی مصنوعی از گمرک

ترخیص شنت مغزی مصنوعی از گمرک

شنت مغزی مصنوعی یا شنت نخاعی مصنوعی (Artificial Cerebrospinal Fluid Shunt) یک دستگاه پزشکی است که برای درمان بیمارانی که دچار بیماری هیدروسفالی (Hydrocephalus) هستند، استفاده می‌شود. هیدروسفالی یک بیماری است که در آن مایع مغزی که در مغز و نخاع فراسر رگها جریان دارد، از حجم طبیعی خود بیشتر می‌شود و باعث افزایش فشار درون جمجمه و خطر آسیب به بافت مغزی می‌شود.

درمان هیدروسفالی با استفاده از شنت مغزی مصنوعی، به این شکل است که این دستگاه به صورت جراحی در مغز بیمار قرار داده می‌شود. شنت مغزی مصنوعی شامل یک لوله سیلیکونی با سه بخش است که یک انتهای آن به داخل نخاع متصل شده و دومین انتهای آن به داخل شکم بیمار از طریق لوله‌های دیگری که به شنت مغزی مصنوعی متصل هستند، وارد می‌شود. این دستگاه با کمک یک پمپ کنترل شده، مایع مغزی را از مغز به شکم بیمار منتقل می‌کند و از افزایش فشار در مغز جلوگیری می‌کند.

استفاده از شنت مغزی مصنوعی درمانی بسیار مؤثر برای بیمارانی است که دچار هیدروسفالی هستند و به علت افزایش فشار درون جمجمه، دچار علائمی مانند سردرد، تهوع، استفراغ، ضعف عضلانی و اختلال در دید می‌شوند.

تجارت و بازرگانی شنت مغزی مصنوعی

شنت مغزی مصنوعی یکی از تجهیزات پزشکی پیشرفته و حساس است که در حال حاضر توسط شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در سراسر جهان تولید می‌شود. برخی از کشورهایی که شنت مغزی مصنوعی تولید می‌کنند، عبارتند از:

– ایالات متحده آمریکا

– کانادا

– ژاپن

– کره جنوبی

– چین

– آلمان

– ایتالیا

– اسپانیا

– فرانسه

– بلژیک

همچنین، شرکت‌های تولید کننده شنت مغزی مصنوعی در دیگر کشورهایی مانند سوئیس، اسرائیل، استرالیا و بریتانیا نیز وجود دارند. با توجه به اینکه شنت مغزی مصنوعی یک تجهیز پزشکی پیچیده است، تولید آن توسط شرکت‌هایی با تکنولوژی پیشرفته و استفاده از مواد با کیفیت بالا صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص شانت مغزی مصنوعی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص شانت مغزی مصنوعی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شانت مغزی مصنوعی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص شنت مغزی از گمرک برابر 90219020 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

شرکت سلطان یاقوت

ترخیص شنت مغزی مصنوعی از گمرک، فعالیت تجاری پیچیده و تخصصی است که نیاز به مهارت و تجربه بالای ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان دارد. تنها هدف شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود، جلب رضایت مشتری و ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن بوده است. همین امر این شرکت را به یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها در زمینه امور بازرگانی مبدل کرده است. چنانچه قصد ترخیص شنت مغزی مصنوعی از گمرک را دارید، جهت مشاوره رایگان و همکاری با متخصصان ترخیص کار توانا و خبره‌ی این شرکت، کافیست با شماره‌های ذیل تماس بگیرید.

تلفن تماس: 09121995406 – 02128111034