سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه کاغذ خردکن از گمرک

ترخیص دستگاه کاغذ خردکن از گمرک

یکی از وسایل برقی پرکاربرد در مراکز دولتی به ویژه بانک‌ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها، و … که برای از بین بردن تمامی اسناد خصوصی، اداری، اسناد مالیاتی، کارت‌های اعتباری، لوح‌های فشرده حاوی عکس، اطلاعات و اظهارات حساب بانکی و مواردی از این دست طراحی شده است، دستگاه کاغذ خردکن نام دارد که بخشی از نیاز بازار مصرفی کشور ما به آن از طریق واردات تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه کاغذ خردکن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. در هر مکان اداری یک‌سری کاغذ و اوراق وجود دارد که دیگر کاربرد ندارد ولی حاوی اطلاعات مهمی است که در گذشته این مدارک به صورت دستی خرد شده و یا آتش زده می‌شدند. دستگاه خردکن کاغذ که نوعی ماشین مکانیکی و الکترونیکی رومیزی است و از نظر ظاهری به پرینتر شباهت دارد، کمک چشم‌گیری به صنعت مدرن نموده و یکی از پرکاربردترین وسیله‌های اداری و بعضا خانگی به شمار می‌رود. با کمک این دستگاه می‌توان کاغذ، سی‌دی و اسناد مهم از این دست را به قطعات بسیار ریز رشته ای یا پودری درآورد که سبب تجزیه اطلاعات بصورت کامل و کم شدن حجم آن‌ها می‌گردد. خردکردن این اوراق با دست به تکه‌های کوچک قابل سرهم‌بندی مجدد بوده و سبب اتلاف وقت می‌شود؛ در صورتیکه اطلاعات از بین رفته به کمک دستگاه کاغذ خردکن را نمی‌توان تحت هیچ شرایطی بازیابی نمود. یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه در صنایع، کم کردن حجم زباله‌های کاغذی است. انواع دستگاه کاغذ خردکن عبارتند از: دستگاه کاغذ خردکن رشته‌ای، دستگاه کاغذ خردکن پودری، دستگاه کاغذ خردکن اداری و دستگاه کاغذ خردکن صنعتی. نکات مهم در نگهداری از این دستگاه وجود دارد که حتما باید برای بالا رفتن عمر مفید آن رعایت شوند. برای نمونه دستگاه کاغذ خورد کن را دور از گرد و غبار قرار دهید، تیغ‌های آن را مرتبا روغن‌کاری کنید و مخزن دستگاه را پیش از پر شدن کامل تخلیه و مجددا مورد استفاده قرار دهید. برای کسب اطلاعات مفید در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه کاغذ خوردکن از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمائید.

تجارت دستگاه کاغذ خردکن در ایران

بهترین و باکیفیت‌ترین نمونه‌های دستگاه کاغذ خردکن مربوط به برندهای خارجی از جمله تگزت، پروتک، کینگ، رمو، نیکیتا، شرد، آی مکس و … می‌باشد که بنابر تقاضای داخلی توسط تاجران و بازرگانان ثبت سفارش و به بازار مصرفی کشور ما تزریق می‌شوند. تولیدات کشور ما در این زمینه توانایی پاسخگویی نیاز بازار مصرفی را ندارد و این خود دلیل رونق واردات این قبیل ماشین‌هاست.

در سال‌های اخیر و به دلیل تحریم‌های گسترده‌ای که علیه کشور ما اعمال شده است، بیشتر کشورهای پیشرفته آمریکایی و اروپایی از انجام مبادلات تجاری با ایران منع شده‌اند و عمده واردات در کشور ما از مبداء دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. سالانه مقادیری ارز برای واردات دستگاه کاغذ خوردکن از کشور ما خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

مجوزهای مورد نیاز جهت ترخیص دستگاه کاغذ خردکن از گمرک

ترخیص دستگاه کاغذ خردکن از گمرک، یک فعالیت تجاری رایج در ایران به شمار می‌رود و از این رو بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار ماهر و باتجربه می‌تواند احتمال بروز خطا و اشتباه را تا حد بالایی کاهش دهد. به تاجران و بازرگانان عزیز توصیه می‌شود که در انتخاب ترخیص کار برای سپردن امور گمرکی به او، حساسیت و دقت بالایی به خرج دهند. ترخیص کاری که از فعالان تجاری وکالت می‌گیرد، به عنوان نماینده قانونی ایشان اقدام به انجام مراحل گوناگون ترخیص کالا که به آن‌ها تشریفات گمرکی گفته می‌شود، می‌نمایند. در این میان، مرحله اخذ مجوز از سازمان‌های مربوطه را می‌توان جزو سرنوشت‌سازترین مراحل ترخیص کالا برشمرد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه کاغذ خوردکن از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه کاغذ خردکن

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه خردکن کاغذ اسناد و مدارک برابر 84729040 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 24 می‌باشد.

ترخیص دستگاه کاغذ خردکن با شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دستگاه کاغذ خردکن از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034