سلطان یاقوت

ترخیص وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی از گمرک

ترخیص وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی از گمرک

ترخیص وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی از گمرک، در حوزه خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. واردات این وسایل در کشور ما رواج دارد و افراد زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند؛ در نتیجه این مقاله از اطلاعات مفید و حائز اهمیتی برای تاجران و بازرگانان کشور ما برخوردار است. ارتوپدی از شاخه‌های علم جراحی در پزشکی به شمار می‌رود و فعالیت آن مربوط به سیستم حرکتی بدن موجودات زنده است. سیستم عضلانی اسکلتی بدن سیستم پیچیده‌ای متشکل از استخوان، مفصل، رباط، تاندون، عضله و عصب است که به بدن اجازه‌ی حرکت، کار و فعالیت می‌دهد. در نتیجه، اعضای بدن انسان یعنی دست‌ها، پاها، لگن و درد این مناطق و محدودیت‌های حرکتی و تغییر شکل اندام‌ها و … همگی در دایره فعالیت متخصص ارتوپد قرار می‌گیرند. با وجود این‌که ارتوپدی از شاخه‌های علم جراحی است؛ ولی کار متخصص این حوزه تنها جراحی نیست و از روش‌هایی غیر از جراحی نیز برای درمان هر بیماری که به نحوی  بر سیستم حرکتی یا لوکوموتور بدن انسان تاثیر می‌گذارد، استفاده می‌کند. به عبارت دیگر، این رشته پزشکی با درمان ناهنجاری های مادرزادی‌، پیشگیری و درمان بیماری‌های مزمن، آسیب سیستم اسکلتی عضلانی و همچنین درمان شکستگی استخوان‌ها ارتباط دارد. امروزه ارتوپدی در تمام سنین از نوزادان تا ورزشکاران جوان و سالمندان کاربرد دارد. در ادامه این مقاله‌ی تجاری-بازرگانی به موضوع نحوه تجارت و ترخیص وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی از گمرک، خواهیم پرداخت.

وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی چیست؟

در علم ارتوپدی وسایل و تجهیزات خاصی وجود دارد که افراد مبتلا به اختلالات عصبی و آسیب دیدگی با کمک این تجهیزات قادر خواهند بود زندگی مستقل و راحتی داشته باشند. تجهیزات تثبیت کننده ارتوپدی در زمینه‌های گوناگون از جمله درمان شکستگی‌ها و جراحی‌های ترمیمی کاربرد دارند. در شکستگی‌های استخوان از تجهیزات تثبیت کننده داخلی، خارجی و یا داخل کانال استخوانی به منظور ثابت کردن و تنظیم جایگاه استخوان در طول دوره درمان استفاده می‌شود. این تجهیزات باید استحکام و ایمنی کافی را به منظور فراهم کردن قابلیت حرکت برای بیمار و بخش آسیب دیده، داشته باشند.

برخی از مهم‌ترین وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • پیچ ارتوپدی شامل یچ کورتیکال و کنسلوس
 • پلیت یا پلاک ارتوپدی
 • نیل ارتوپدی
 • سیم ارتوپدی
 • تثبیت کننده های خارجی (External Fixation Devices)
 • آرنج ‌بند طبی
 • آویز دست
 • زانو بند طبی
 • شکم بند طبی
 • قوزک بند طبی
 • گردنبد طبی
 • مچ بند طبی
 • ست شکسته‌بندی

واردات وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی در ایران

تولید وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی در کشور ما رواج دارد و شرکت‌های زیادی به تولید محصولات باکیفیت و درجه یک می‌پردازند. اما میزان این تولیدات برای تامین نیاز بازار مصرفی داخلی کافی نبوده و باقی نیاز جامعه از طریق واردات تامین می‌گردد. فعالیت در این زمینه برای تاجران و بازرگانان کشور ما از سود بالایی برخوردار بوده و سالانه مقادیر بالایی ارز برای خرید وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی از کشور خارج می‌شود.

واردات این وسایل، عمدتا از کشورهای امارات متحده عربی، سوئیس، فرانسه، آلمان، تایوان، جمهوری کره و چین رواج دارد. از آن‌جا که این وسایل مستقیما با سلامت و بدن موجودات زنده در ارتباط هستند، به همین دلیل باید هنگام خرید آن‌ها دقت بالایی به خرج داد و از خریدن محصولات بی‌کیفیت و غیراستاندارد پرهیز کرد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی از گمرک را دارد، باید جهت تخصیص ارز در این زمینه، مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی را دریافت نماید.

در صورتی‌که وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی برای مصارف انسانی باشند، ترخیص کار جهت ترخیص این وسایل، موظف است مجوز ارزی و فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت نماید.

همچنین در صورتی‌که وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی به منظور مصارف دامی باشند، ترخیص کار لازم است برای ترخیص آن‌ها، مجوز فنی از سازمان دامپزشکی و مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز را اخذ کند.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پیچ و میله و پلاک درون اندامی برابر 90211010 است که دارای حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 21 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سایر وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی برابر 90211090 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 21 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص وسایل ارتوپدی یا شکسته‌بندی از گمرک

ترخیص وسایل ارتوپدی و شکسته‌بندی از گمرک، فعالیتی تخصصی و پیچیده محسوب می‌شود که باید در چهارچوب قوانین و مقررات اداره گمرک صورت بگیرد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، با تسلط بر این اصول، می‌توانند راهنما و همراه شما تاجران و بازرگانان عزیز باشند. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت را دارید، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034