سلطان یاقوت

ترخیص خمیر سرگرمی کودکان از گمرک

ترخیص خمیر سرگرمی کودکان از گمرک

خمیربازی، نوستالوژی دوران کودکی همه ماست که لذت بازی با آن بسیار شیرین و به یاد ماندنی است. این وسیله برای اولین بار در کشور آمریکا کشف شد و پس از آن به عنوان ابزار سرگرمی کودکان میان سایر کشورها نیز توزیع شد. واردات خمیر بازی به کشور ما رواج دارد و به همین دلیل است که می‌خواهیم در مقاله پیش روی شما عزیزان به موضوع ترخیص خمیربازی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. خمیر بازی را می‌توان اسباب بازی مفید و سالمی دانست که چندین مزایا نیز برای کودکان به همراه دارد. کودکان به عضلات کوچک و بزرگ دستانشان، خمیر بازی را ورز داده و به شکل دلخواه درمی‌آورند. خمیر سرگرمی معمولا در بسته‌های چند رنگ تولید می‌شود و در کنار خمیر بازی، چندین وسیله جانبی برای شکل دادن راحت‌تر به خمیر، وجود دارد. از جمله این لوازم می‌توان به وردنه پلاستیکی، قیچی پلاستیکی، غلتک پلاستیکی، قالب‌های سه بعدی با طرح‌های گوناگون حیوانات یا گل‌ها، چاقوی پلاستیکی و … . لازم به ذکر است که شرکت‌های بخصوصی نیز در داخل کشور ما به تولید خمیر بازی کودکان مشغول هستند؛ ولی میزان این تولیدات برای تامین بازار مصرفی کشورمان کافی نبوده و همچنان نیاز به واردات وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص خمیر سرگرمی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مزایای خمیر سرگرمی برای کودکان

کودکان از سن 2 سال به بالا، مجاز به بازی با خمیر سرگرمی هستند و از جمله نکات مثبت آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تقویت عضلات و ماهیچه‌های دست
  • افزایش خلاقیت در کودکان
  • ایجاد هماهنگی میان چشم و دست
  • افزایش سطح علم و دانش کودکان
  • کاهش استرس و اضطراب کودکان
  • کاهش خشم کودکان
  • تقویت روابط اجتماعی کودکان هنگام بازی با کودکان دیگر
  • و … .

واردات خمیر سرگرمی کودکان در ایران

واردات یکی از پایه‌های اصلی تجارت در جهان محسوب می‌شود. منظور از واردات این است که تاجران و بازرگانان برای تامین نیاز بازار مصرفی یا صنایع یک کشور به محصول و کالایی خاص، اقدام به ثبت سفارش و خرید آن محصول از کشورهای خارجی نمایند. البته برای واردات و صادرات در هر کشور از جمله کشور ما قوانینی وضع شده است و فعالان تجاری باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل کنند.

خمیر بازی یا خمیر سرگرمی در بین بازار مصرفی کشور ما از گذشته تاکنون رواج دارد و تقاضا برای این محصول بالاست. تاجران و بازرگانان ایرانی، بخشی از نیاز بازار مصرفی را نسبت به این محصول از طریق واردات تامین می‌نمایند. واردات خمیر بازی عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، انگلستان، آلمان، تایلند و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز برای این فرآیند از کشور خارج می‌گردد.

مجوزات لازم برای ترخیص خمیر سرگرمی کودکان از گمرک

اگر بخواهیم پروسه ترخیص کالا را یک نردبام تصور کنیم، بدون شک پله‌های متعددی تا فتح آن قرار گرفته‌اند و این پله‌ها را می توان همان تشریفات گمرکی یا مراحل ترخیص کالا در نظر گرفت. طی کردن این مراحل، نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد؛ زیرا در غیر اینصورت ممکن است تمامی زحمات و سرمایه فعالان تجاری از بین برود. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما، بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار ماهر و کاربلد مانند متخصصان ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. با راهنمایی‌ها و خدمات ایشان، قادر خواهید بود تا پروسه ترخیص کالا را با خاطری آسوده پشت سر بگذارید. یکی از مراحل مهم در ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزات از سازمان‌ها و مراکز بخصوص در داخل کشور است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص خمیر بازی کودکان از گمرک را دارد، باید نسبت به اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی جهت ترخیص خمیر سرگرمی کودکان

کد تعرفه 8 رقمی که جهت ترخیص خمیر سرگرمی کودکان از گمرک اختصاص یافته است، برابر 34070020 است که از حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 27 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص خمیر سرگرمی کودکان از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه انواع امور تجاری و بازرگانی (به خصوص ترخیص کالا از گمرک) از چند دهه سابقه و تجربه درخشان و مفید برخوردار است و در حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. صادرکنندگان و واردکنندگان عزیز کشورمان که برای انجام امور گمرکی خود نیازمند بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان هستند، می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان متخصص و کاربلد شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرند. از مزایای همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص خمیر سرگرمی کودکان از گمرک، می‌توان به مشاوره کاملا رایگان، ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034