سلطان یاقوت

ترخیص سیم چین از گمرک

ترخیص سیم چین از گمرک

ترخیص سیم چین از گمرک، یکی از فرآیندهای تجاری مهم در کشور ماست که در حوزه خدمات ارائه شده از سمت کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت قرار دارد. یکی از ابزارآلات مکانیکی پرکاربرد در صنعت برق و الکترونیک، سیم چین یا قیچی سیم‌بر نام دارد که کاربرد اصلی آن قطع کردن سیم‌ها و کابل‌ها است. این ابزار از بازوهای برش دهنده V شکل در سر آن و اهرم‌های سیم چین در قسمت انتهایی آن تشکیل شده است. بخشی از نیاز داخلی صنایع کشور ما به این ابزار پرکاربرد، از خطوط تولید داخلی و بخشی از آن از طریق واردات تامین می‌گردد. ترخیص سیم چین از گمرک امری تخصصی بوده و نیاز به دانش و مهارت ترخیص کار رسمی گمرک دارد. در این مقاله سعی داشته‌ایم تا شما را با نحوه تجارت سیم چین در کشور و همچنین اطلاعات مفید جهت ترخیص سیم چین از گمرک آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

انواع سیم چین کدامند؟

سیم چین‌ها که به انبردست مورب نیز معروفند، کاربرد گوناگونی داشته و بر همین اساس تقسیم بندی می‌شوند. انواع سیم چین رایج در صنعت برق و الکترونیک از نظر کاربرد عبارتند از:

  • سیم چین کابل بر
  • سیم چین کله گاوی
  • سیم چین مینیاتوری
  • سیم چین الکترونیکی
  • کف چین
  • کابل‌بر جغجغه‌ای

واردات و صادرات سیم چین در ایران

در کشور ما صادرات و واردات سیم چین همانند دیگر ابزارآلات رواج داشته و سالانه حجمی از معاملات تجاری در ایران به این کالا اختصاص پیدا می‌کند. واردات سیم چین بیشتر از کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت گرفته و تایوان و فرانسه در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سیم چین در دنیا در کشور چین و امارات متحده عربی نیستند؛ اما کشور ما به دلیل تحریم‌های متعدد در سال‌های اخیر، قادر به انجام مبادلات تجاری مستقیم با کشورهای اروپایی و آمریکایی نیست. به همین دلیل کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهایی که نمایندگی فروش محصولات باکیفیت اروپایی را داشته یا خود مشغول به تولید آن‌ها هستند، تامین می‌نماید.

چین به دلیل بی توجهی به تحریم‌ها علیه ایران، به عنوان بزرگ‌ترین شریک تجاری کشور ما در سال‌های اخیر شناخته شده و واردکنندگان داخلی به دلیل سهولت و بی دردسر بودن آن، واردات کالاهای مورد نیاز خود از جمله سیم چین از این کشور ترجیح می‌دهند.

شهر دبی در کشور امارات امروزه به یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری جهان تبدیل شده است که سالانه انواع مختلف تجارت‌های بین‌المللی در آن صورت می‌گیرد. تاجران در کشور ما به علت نزدیکی با این کشور و داشتن روابط تجاری خوب، سالانه حجم زیادی از واردات خود را از کشور امارات انجام می‌دهند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص سیم چین از گمرک

صدور مجوز ترخیص کالاهای تجاری از سمت اداره گمرک صورت می‌گیرد. این اداره دستورالعمل‌های خاصی را در خصوص ترخیص کالاهای گوناگون مشخص نموده که عمل به آن‌ها از وظایف ترخیص کار است. ترخیص کالا امری پیچیده و تخصصی بوده که به تجربه و دانش کافی نیاز دارد و اگر این فرآیند بدون تسلط بر قوانین حاکم بر آن صورت بگیرد، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد افزایش می‌یابد. بنابراین اداره گمرک برای جلوگیری از بروز این مشکلات و صرفه جویی در زمان، انجام مراحل ترخیص کالا را تنها از سوی افراد مورد تایید خود یا همان ترخیص کار رسمی گمرک، مجاز می‌داند. قبول شدگان در آزمون حق العمل کاری، گواهی نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی را دریافت نموده و با در دست داشتن آن، می‌توانند به نمایندگی از تاجران و بازرگانان اقدام به انجام امور گمرکی نمایند.

همچنین، ترخیص کار باید جهت تخصیص ارز در زمینه ترخیص سیم چین از گمرک، مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید دریافت نماید.

نیاز به شناسه کالا، از دیگر مجوزات لازم جهت ترخیص سیم چین از گمرک می‌باشد. شناسه کالا، یک کد 13 رقمی منحصر به فرد است که برای هر کالای تجاری به صورت جداگانه استخراج گردیده و در سامانه شناسه کالا ثبت می‌گردد. شناسه کالا روی کالای مورد نظر نصب شده و دربردارنده مشخصات آن می‌باشد. ثبت شناسه کالا به منظور تشخیص کالای تجاری قانونی از قاچاق، ضروری است.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص سیم چین

کد تعرفه جهت ترخیص سیم چین از گمرک برابر 82032000 است که دارای حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

شرح تعرفه سیم چین: انبردست (از جمله انبردست‌های برنده)، گازانبر، مقاش و ابزارهای همانند.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص سیم چین از گمرک

اگر می‌خواهید فرآیند ترخیص کالای تجاری شما به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد، می توانید از خدمات شرکت سلطان یاقوت در این زمینه بهره‌مند شوید. این شرکت با به‌کارگیری نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه، ترخیص کالاهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کمترین هزینه انجام خواهد داد. برای برقراری ارتباط با کارشناسان این شرکت و همچنین درخواست همکاری در زمینه ترخیص سیم چین از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)