سلطان یاقوت

ترخیص آنگل دندانپزشکی (Dental Angle) از گمرک

ترخیص آنگل دندانپزشکی (Dental Angle) از گمرک

انسان‌ها در طول عمر خود از سنین کودکی تا پیری دچار مشکلات مختلف در رابطه با دهان و دندان‌های خود می‌شوند و برای درمان آن‌ها به دندانپزشک مراجعه می‌کنند. در صنعت دندانپزشکی برای درمان و ترمیم دندان‌ها از ابزارآلات مختلفی استفاده می‌شود که حل کردن مشکل دندان‌ها بدون این ابزار امکان‌پذیر نخواهد بود. یکی از ابزارهای مهم در صنعت دندانپزشکی، آنگل نام دارد که از ساختار به‌خصوصی برخوردار بوده و جهت مصارف مختلف استفاده می‌شود. واردات آنگل دندانپزشکی و سایر تجهیزات و وسایل مربوط به این صنعت در کشور ما رواج دارد. از این رو قصد داریم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص آنگل دندانپزشکی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. آنگل دندانپزشکی عبارت است از یک هندپیس که روی ایرموتور متصل شده و بدین وسیله به حرکت درآورده می‌شود. از کاربردهای آنگل می‌توان به مراحل نهایی برداشت پوسیدگی‌ها، بروساژ و پروفیلاکسی در جرمگیری، پرداخت و پالیش ترمیم‌ها و … اشاره کرد. آنگل یک ابزار چرخنده کوچک است که روی هندپیس نصب می‌شود و هندپیس نیز به شیلنگ مخصوص روی یونیت متصل می‌شود. این وسیله به ایرموتور نیاز داشته و از سرعت پایین و قدرت بسیار بالایی برخوردار است. آنگل یکپارچه نیست و از دو قسمت سرآنگل و ایرموتور تشکیل می‌شود که به هم متصل می‌شوند. قسمت‌های مختلف یک آنگل شامل هد یا سرآنگل دارای کارتریج، ورودی و خروجی آب و پوسته که به عنوان نگه‌دارنده و محافظ متعلقات آنگل عمل می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آنگل از گمرک، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

واردات آنگل دندانپزشکی در ایران

آنگل دندانپزشکی یکی از ابزارهای مهم در صنعت دندانپزشکی است و از کاربردهای فراوان برخوردار است. صنعت دندانپزشکی زیر شاخه صنعت پزشکی بوده و ارتباط مستقیم با حفظ سلامتی و بهداشت افراد جامعه داشته و به همین دلیل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در کشور ما، تولیدات تجهیزات و وسایل مربوط به صنعت دندانپزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل شاهد رواج واردات این محصولات از مبداء کشورهای خارجی به بازار مصرفی کشورمان هستیم.

واردات آنگل دندانپزشکی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، سوئیس، بلژیک، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات و عرضه این محصولات در داخل کشور از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

بدون شک برترین تولیدکنندگان وسایل و تجهیزات پزشکی در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

قوانین واردات آنگل دندانپزشکی

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات آنگل دندانپزشکی در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص آنگل دندانپزشکی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص آنگل دندانپزشکی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص آنگل دندانپزشکی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص آنگل دندانپزشکی برابر 90184992 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آنگل دندانپزشکی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تکیه بر تجربه و تخصص خود در فعالیت‌های تجاری نظیر ثبت سفارش، خرید کالا، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزهای قانونی، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرک ها و … ، آماده خدمت‌رسانی و همیاری تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. کارشناسان ترخیص کار این شرکت، انجام امور بازرگانی شما در کمترین زمان و با حداقل هزینه ممکن را تضمین نموده و قادرند اعتماد و رضایت شما تاجران عزیز را کسب نمایند. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آنگل دندانپزشکی از گمرک می توانید با شماره تماس های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :