سلطان یاقوت

ترخیص سوزن فیستولا از گمرک

ترخیص سوزن فیستولا از گمرک

در علم پزشکی از وسایل و ابزار مختلف برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند. یکی از وسایل کاربردی در پزشکی، سوزن فیستولا است که در دو نوع شریانی و وریدی موجود است. استفاده از سوزن فیستولا در بین بیماران همودیالیز رواج دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است. بخشی از نیاز صنعت پزشکی در کشور ما به انواع وسایل و تجهیزات پزشکی از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص سوزن فیستولا از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. از ست سوزن فیستولا به عنوان وسیله ارتباطی میان رگ و ست دیالیز استفاده می‌شود که درون رگ بیمار جای گرفته و امکان تبادل حجم مورد نیاز خون در هنگام عمل همودیالیز با بدن بیمار را فراهم می‌کند. به دلیل حساسیت بالای فرآیند همودیالیز، باید الزامات کیفی و ایمنی مناسب در طراحی و تولید سوزن فیستولا رعایت شود تا بیمار و کاربر با خیالی آسوده از آن استفاده کنند. سوزن فیستولا از انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار بوده و با داشتن کلمپ مخصوص، به کنترل و قطع و وصل کردن سرعت جریان گردش خون پس از همودیالیز کمک می‌کند. باله‌های قابل انعطاف این وسیله سبب ثابت نگه داشتن سوزن موجود در شریان خون به هنگام جابه‌جایی می‌گردد. از آن‌جا که فرآیند همودیالیز زمان‌بر است، استفاده از سوزن فیستولا می‌تواند امکان تحرک مختصر برای بیمار را فراهم کرده و به طور کلی موجب راحتی بیشتر بیمار گردد. سوزن فیستولا از جنس استیل ضد زنگ است که بسیار تیز بوده و جهت کاهش درد عمل نیدل‌گذاری در بیمار، به لایه نازکی از مواد سیلیکونی آغشته شده است. از دیگر مزایای سوزن فیستولا می‌توان به استریل بودن آن، غیر تب‌زا بودن و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سوزن فیستولا از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات سوزن فیستولا در ایران

سوزن فیستولا یکی از وسایل مهم در صنعت پزشکی است و از کاربردهای فراوان برخوردار است. صنعت پزشکی ارتباط مستقیم با حفظ سلامتی و بهداشت افراد جامعه داشته و به همین دلیل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

در کشور ما، تولیدات تجهیزات و وسایل مربوط به صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و به همین دلیل شاهد رواج واردات این محصولات از مبداء کشورهای خارجی به بازار مصرفی کشورمان هستیم.

واردات سوزن فیستولا در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، اسکاتلند، انگلستان و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات سوزن فیستولا در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات سوزن فیستولا در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص سوزن فیستولا از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سوزن فیستولا از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سوزن فیستولا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ست سوزن فیستولا (شریانی، وریدی) برابر 90183270 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سوزن فیستولا برابر 90183285 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سوزن فیستولا از گمرک

ترخیص سوزن فیستولا از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. انتخاب یک ترخیص کار قابل اطمینان و کاربلد از اولویت‌های تاجران و بازرگان برای پیشگیری از مشکلات در مراحل ترخیص کالا است. شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. در صورتی که تمایل به کسب مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سوزن فیستولا از گمرک را دارید، کافیست از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید :