سلطان یاقوت

ترخیص آبسلانگ از گمرک

ترخیص آبسلانگ از گمرک

تجارت در زمینه آبسلانگ پزشکی در کشور ما رواج دارد و به همین منظور قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص آبسلانگ از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. آبسلانگ که به چوب بستنی پزشکی نیز معروف است، نوعی ابزار عمدتا چوبی است که دارای طول 10 سانتی‌متر و عرض 2 سانتی‌متر با سطحی صاف و دو سر گرد است که در صنعت پزشکی برای یک هدف اصلی و چندین کاربرد فرعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی آبسلانگ، کمک به پزشک برای معاینه کامل دهان و گلو با فشار و نگه داشتن زبان به سمت فک پایین است. با توجه به اینکه این وسیله ساده با مخاط سطحی دهان و مجرای گوارشی ارتباط مستقیم دارد، باید مراقبت‌های ویژه‌ای صورت گیرد تا به تمیزی این وسیله لطمه‌ای وارد نشود. آبسلانگ‌های چوبی دارای تراشه‌های خاصی در سطح خود هستند که ممکن است به مخاط دهان آسیب برساند با این وجود آبسلانگ‌های چوبی را به علت سبک و نازک بودن و همچنین قابلیت تجدیدپذیری و بازیافت، بیشتر مورد استفاده قرار می‌دهند. این وسیله را می‌توان با استفاده از مواد اولیه دیگر همچون پلاستیک و فلز نیز تولید کرده که هر کدام مزایا و کاربرد خاص خود را دارند. در حال حاضر آبسلانگ‌های پلاستیکی نسبت به سایر گونه‌های این ابزار، برتری دارند. برای آشنایی با سایر کاربردهای آبسلانگ و همچنین نحوه تجارت و ترخیص آبسلانگ چوبی از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

کاربردهای آبسلانگ در صنعت پزشکی چیست؟

 • تشخیص بیماری های گوش و حلق و بینی
 • بلند کردن لب‌ها برای معاینه لثه‌ها
 • لارنگوسکوپی و آتل بندی انگشت‌ها یا دست
 • بی حسی موضعی دهان و حلق
 • جلوگیری از خفگی
 • ساخت دارو و پمادها
 • نمونه برداری
 • جلوگیری از خون دماغ شدید یا شکستگی بینی
 • آزمایش شکستگی فک
 • در دندانپزشکی برای پایین نگه داشتن زبان و انجام کارهای داندانپزشکی

تجارت آبسلانگ در ایران

آبسلانگ یکی از تجهیزات پزشکی است که در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. تامین نیاز صنعت پزشکی به این وسیله هم از طریق تولیدات داخلی و هم از طریق واردات آن از کشورهای خارجی صورت می‌گیرد. تولیدکنندگان داخلی به علت سود بالای صادرات، بخشی از محصولات تولیدی خود در این زمینه را به بازار کشورهای خارجی از جمله عراق و افغانستان عرضه می‌نمایند.

از طرفی برای جبران کمبودهای موجود در بازار مصرفی داخلی، تامین کنندگان دست به واردات آبسلانگ از کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه می‌زنند. سالانه مقادیری ارز بدین منظور از کشور خارج می‌گردد. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

همانطورکه اشاره شد آبسلانگ چوبی از چوب درختان تهیه می‌شود و ظرفیت تولید این محصول در کشور ما به دلیل وجود جنگل‌های سرسبز در نواحی شمالی کشور بالاست. اما در سال‌های اخیر قوانیم محکمی برای عدم قطع این درختان اعمال شده است و به همین دلیل نیاز صنایع مختلف به محصولات چوبی گوناگون عمدتا از طریق خرید آن‌ها از کشورهای خارجی تامین می‌شود.

قوانین مربوط به صادرات و واردات آبسلانگ در ایران

 • ورود موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 به شرح زیر است:

ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

 • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین المللی حفظ نباتات مصوب 1389 به شرح زیر است:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص آبسلانگ از گمرک

گمرکات سراسر کشور، جهت ترخیص هر کالای تجاری، یک مجموعه قوانین و مقرراتی وضع کرده است که طی کردن این مراحل شرط اصلی خروج کالا از گمرک به حساب می‌آیند. طرف حساب اداره گمرک در امر ترخیص کالا، در آزمون حق العمل کاری گمرک مشخص شده و به وی گواهی نامه‌ای به نام کارت بازرگانی اعطاء می‌شود تا ترخیص کار به وسیله این کارت بتواند در حیطه امور بازرگانی و تجاری مشغول به فعالیت شود. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با اخذ وکالت از تاجران، به صورت قانونی مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک گردد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالایی تعریف شده‌اند و سازمان‌های کشورمان مسئول اعطاء این مجوزها هستند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص آبسلانگ از گمرک را دارد باید نسبت به اخذ مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام نماید.

تعرفه گمرکی برای ترخیص آبسلانگ

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص آبسلانگ برابر 44219930 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آبسلانگ از گمرک

ترخیص کالا شامل مراحل گوناگون و قوانین و دستورالعمل‌های خاصی است که به تمامی آن‌ها، تشریفات گمرکی می‌گویند. شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود در دنیای تجارت، با استفاده از تجربه و مهارت بالای متخصصان ترخیص کار توانسته است رضایت فعالان تجاری را کسب نماید. در صورتی که قصد ترخیص آبسلانگ از گمرک را دارید، جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان و همکاری با این شرکت، با تلفن‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آبسلانگ از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص آبسلانگ چوبی
 • ترخیص آبسلانگ نوری
 • ترخیص آبسلانگ کودکان
 • ترخیص آبسلانگ پلاستیکی
 • ترخیص آبسلانگ فلزی
 • ترخیص آبسلانگ استریل
 • ترخیص چوب بستنی پزشکی