سلطان یاقوت

ترخیص پردازشگر رایانه (CPU) از گمرک

ترخیص پردازشگر رایانه (CPU) از گمرک

هر رایانه یا کامپیوتر از قطعات و اجزاء مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه خاصی را برعهده داشته و عدم حضور آن‌ها در این سیستم، سبب عملکرد نادرست آن می‌شود. یکی از این قطعات اصلی، Central Processing Unit یا به اختصار CPU نام دارد و به معنای واحد پردازش مرکزی رایانه می‌باشد. کمبودهای موجود در بازار مصرفی کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد و تاجران و بازرگانان به واردات این قطعه و سودآوری از این طریق مشغول هستند. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص پردازشگر رایانه از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. CPU در واقع یک قطعه کوچک ولی بسیار حیاتی است و از یک مدار الکتریکی تشکیل شده است. وظیفه واحد پردازنده مرکزی، اعمال اصلی محاسباتی و منطقی، کنترل ورودی و خروجی‌ها و … است و در حقیقت مانند مغز کامپیوتر عمل می‌کند. طرز کار پردازنده بدین طریق است که دستورات را از ورودی‌هایی همچون صفحه کلید و موشواره یا موس دریافت کرده و آن‌ها را پس از رمزگشایی، پردازش می‌نماید. اغلب دستگاه‌های امروزی از قبیل لپ‌تاپ، کامپیوتر، تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، تلویزیون‌های هوشمند و … به یک سیستم پردازنده مجهز هستند. یک CPU از سه جزء اصلی تشکیل شده است که عبارتند از: حافظه یا واحد ذخیره‌سازی، واحد کنترل و واحد محاسبات منطق یا ALU. پس نتیجه می‌گیریم که CPU کلیه قسمت‌های کامپیوتر را کنترل می‌کند. انواع عملیات پردازش را انجام می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پردازشگر رایانه (CPU) از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات پردازشگر رایانه در ایران

انواع قطعات رایانه از جمله پردازشگر رایانه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌روند که سالانه مقادیری ارز برای خرید این محصولات از کشورهای خارجی صرف می‌گردد. کمبودهای موجود در بازار مصرفی کشور ما بدین ترتیب جبران می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات پردازشگر رایانه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و تاجران و بازرگانان به کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند.

واردات پردازشگر رایانه در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، ترکیه، هلند، هند، آلمان و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص پردازشگر رایانه از گمرک

محصولات مختلفی که به جهت جبران کمبوهای موجود در بازار مصرفی داخلی توسط تاجران و بازرگانان به کشور ما وارد می‌شوند، باید برای عبور از مرز و رسیدن به بازار مصرفی ابتدا تحت قوانین برابر و یکسانی کنترل و بررسی شوند. وظیفه نظارت بر فعالیت‌های تجاری در ایران برعهده سازمانی به نام اداره گمرک است که قوانین و مقررات خاصی برای ترخیص کالا وضع کرده است. ترخیص کار رسمی گمرک شخصی است که از طرف اداره گمرک، کارت بازرگانی دریافت نموده و مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا به نمایندگی از فعالان تجاری کشورمان است. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه داخلی، یکی از مراحل مهم و کلیدی در ترخیص کالاست که لیست این مجوزها برای هر کالا بصورت خاص معین شده و ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌تواند به این لیست دست پیدا کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پردازشگر رایانه CPU از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از مجوز سیستمی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای بررسی سابقه واردات
  • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کالاهای دارای قابلیت برقراری ارتباط رادیویی بی‌سیم (اعم از جی پی اس، وای فای، بلوتوث، سیم کارت و یا هر نوع دیگر)
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پردازشگر رایانه

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص پردازشگر رایانه از گمرک برابر 84733040 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پردازشگر رایانه از گمرک

شرکت سلطان یاقوت چند دهه است که در امور تجاری و بازرگانی همراه تجار عزیز ایران بوده و از سابقه مفید و درخشانی در جلب رضایت و اعتماد مشتریان برخوردار شده است. همانطورکه اشاره شد، ترخیص پردازشگر رایانه از گمرک فرآیندی تخصصی بوده و اگر با عدم آگاهی صورت بگیرد، مشکلاتی همچون از دست رفتن همه یا بخشی از سرمایه و یا تاخیر در خروج کالا از گمرک را در پی خواهد داشت. شما فعالان تجاری گرامی با سپردن این امور به کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت دیگر نگرانی از بابت بروز اینگونه مشکلات نخواهید داشت. شرکت سلطان یاقوت به شما این اطمینان را می‌دهد که حتی در صورت بروز مشکل، اولویت کاری تیم شرکت در جهت رفع آن خواهد بود. اگر تمایل دارید صفر تا صد مراحل ترخیص پردازشگر رایانه CPU از گمرک را به ما بسپارید، می توانید با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :