سلطان یاقوت

ترخیص اسکراب بدن از گمرک

ترخیص اسکراب بدن از گمرک

ساز و کار بدن انسان به این صورت است که سلول‌های پوستی دائما در حال جایگزینی هستند و هر سلول پس از اتمام عمر مفید خود به اصطلاح می‌میرد و باید از سطح بدن پاکسازی شوند. در صورتی‌که این پاکسازی صورت نگیرد، سلول‌های مرده به علاوه آلودگی‌های روزمره و لوازم آرایشی مصرفی به تدریج سبب پیری و تیرگی رنگ پوست می‌شوند. به همین جهت محصولاتی به بازار آمده‌اند که این عمل لایه‌برداری سطحی را انجام داده و سبب شادابی و سلامت پوست انسان می‌شوند. یکی از محصولات کاربردی و رایج در این زمینه، اسکراب بدن است که در حال حاضر برندهای مطرح و معتبر جهانی به تولید این محصول مشغول بوده و محصولات خود را در بازار مصرفی سایر کشورها به عرضه درمی‌آورند. از آن‌جا که واردات و بعضا صادرات اسکراب بدن در ایران رواج داشته و فعالان تجاری در این زمینه مشغول به فعالیت می‌باشند، قصد داریم در مقاله پیش‌رو به شرح اطلاعات مفید و کاربردی در خصوص ترخیص اسکراب بدن از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. اسکراب بدن از دانه‌های بسیار ریز گرانولی تشکیل شده است که مالش آن‌ها روی سطح پوست، سبب لایه برداری و پاک شدن مواد اضافه از سطح پوست می‌شود. هر شخص با توجه به نوع پوست خود باید اسکراب بدن متناسب با آن را تهیه نموده و درون حمام مورد استفاده قرار دهد. اسکراب‌ پوست خشک، اسکراب پوست چرب، اسکراب پوست حساس و … نمونه‌ای از دسته‌بندی اسکراب‌ها براساس تایپ پوستی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اسکراب بدن از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت اسکراب بدن در ایران

بادی اسکراب نوعی محصول مراقبت پوستی است که به سبب مزایای خود میان مصرف‌کنندگان کشور ما طرفدار پیدا کرده و در سبد خرید آ‌نها جای گرفته است. کیفیت اسکراب بدن به جهت حساسیت پوست بدن انسان بسیار اهمیت دارد و مشتریان همواره مشتاق خرید برندهای معتبر و استاندارد جهانی هستند. به همین جهت در کشور ما علارغم فعالیت شرکت‌ها و تولیدات داخلی در این زمینه، تقاضا برای خرید برندهای معروف از شرکت‌های خارجی نیز بالاست و تامین کنندگان برای تامین این نیازها اقدام به واردات می‌نمایند.

واردات محصولات روتین پوستی از جمله بادی اسکراب عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی (شهر دبی)، فرانسه، ترکیه، کره جنوبی، چین و … صورت گرفته و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌شود.

شرکت های متعددی در سال های اخیر در داخل کشور ما تاسیس شده و اقدام به تولید برندهای ایرانی محصولات پوستی نموده‌اند که کیفیت برخی از این برندها قابل رقابت با نمونه‌های خارجی است و در بازار مصرفی مورد توجه واقع شده است. کشورهای همسایه ایران از قبیل افغانستان، عراق، ترکمنستان، آذربایجان و … علاقمند به خرید محصولات مراقبت پوستی تولید شده در ایران بوده و به این ترتیب به تامین نیاز بازار مصرفی کشور خود می‌پردازند.

مجوزهای لازم برای ترخیص اسکراب بدن از گمرک

پس از آن‌که یک کالا هدف صادرات یا واردات قرار گرفته و به مرز ایران می‌رسد، برای عبور قانونی آن باید تایید اداره گمرک توسط  شخص ترخیص کار گرفته شود. مجوز ترخیص کالا همان تاییدیه‌ا‌ی است که اداره گمرک مسئولیت صدور آن را برعهده داشته و مراحل اخذ آن بسیار تخصصی و پیچیده هستند. از آن جا که مراحل ترخیص کالا به نوع کالای تبادل شده بسیار بستگی دارد، ترخیص کار برای کسب اطلاعات در این زمینه ابتدا نیاز به تشخیص صحیح تعرفه گمرکی کالای مورد نظر داشته که آگاهی از مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کالا نیز از این طریق ممکن می‌شود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص اسکراب بدن از گمرک را دارد موظف است برای تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی چاپ و نوشت‌افزار برای تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص اسکراب بدن

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص بادی اسکراب برابر 33049990 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 4 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسکراب بدن از گمرک

بطورکلی ترخیص کالا از گمرک، پروسه پیچیده و تخصصی است که پیش نیاز آن، دانش و تجربه ترخیص کاری است. ترخیص کار رسمی اداره گمرک، از این مهارت برخوردار بوده و بهترین یار و راهنمای واردکنندگان و صادرکنندگان برای انجام درست مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی می‌باشد. متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، قادر به ارائه خدمات در زمینه ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور می‌باشند. در صورتی که قصد ترخیص اسکراب بدن از گمرک را دارید، می‌توانید با شمار‌های درج شده در زیر تماس گرفته و جهت مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت، درخواست نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034