سلطان یاقوت

ترخیص زبانه کمربند ایمنی خودرو از گمرک

ترخیص زبانه کمربند ایمنی خودرو از گمرک

یکی از مهم‌ترین و موثرترین بخش‌ها در تجهیزات ایمنی خودروها، کمربند ایمنی است که هر ساله سبب نجات جان میلیون‌ها راننده و سرنشین می‌گردد. هر کمربند ایمنی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن‌ها، زبانه مخصوص قفل این بخش است. زبانه مخصوص قفل کمربندهای ایمنی خودرو هر ساله بخشی از مبادلات تجاری جهان را به خود اختصاص داده است و در کشور ما نیز تجارت در این زمینه رواج دارد. از این رو قصد داریم ادامه مقاله را به موضوع ترخیص زبانه کمربند ایمنی خودرو از گمرک اختصاص دهیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. امروزه رایج‌ترین نوع کمربندهای ایمنی به‌خصوص در ایران از نوع کمربندهای سه نقطه‌ای است که در اصل از سه قسمت به خودرو متصل می‌شوند. دو نقطه از آن در دیواره کنار سرنشین، بصورت عمودی و با فاصله از هم قرار گرفته‌اند که در این بخش‌ها از غلتک‌های مخصوص جهت کشیدن تسمه کمربند استفاده می‌شود. تسمه کمربند سپس در طرف دیگر صندلی خودرو و نزدیک به کنسول میانی به بخش ضامن خود متصل می‌شود. جنس تسمه کمربندهای ایمنی از الیاف مصنوعی است و بافت بسیار متراکم و فشرده‌ای دارد. در انتهای تسمه یک زبانه متصل شده که درون قفل ضامن کمربند چفت شده و بسته شدن کمربند ایمنی در خودروها بدین ترتیب صورت می‌گیرد. جنس زبانه از فلز است و بصورت جداگانه نیز به فروش می‌رسد. در هنگام خرید زبانه کمربند ایمنی، باید به نوع و مدل خودروی خود توجه داشته باشید. در ادامه مقاله امروز قصد داریم اطلاعات مفیدی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص زبانه مخصوص قفل کمربندهای ایمنی از گمرک برای شما علاقمندان ذکر کنیم.

تجارت ایران در زمینه زبانه مخصوص قفل کمربند ایمنی خودرو

همانطورکه اشاره شد، زبانه مخصوص قفل کمربند ایمنی خودروها یکی از کالاهایی است که در سراسر دنیا از جمله کشور ما هدف صادرات و واردات واقع می‌شود. سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورها جابه‌جا می‌گردد.

واردات زبانه مخصوص قفل کمربند ایمنی خودروها عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت گرفته و از کشور ما نیز به کشورهای همسایه صادر می‌گردد.

پس از اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران، مبادلات تجاری کشور ما با کشورهای اروپایی و آمریکایی محدود شد و همین امر سبب شده تا امروزه دو کشور چین و امارات متحده عربی به دو شریک تجاری بزرگ ایران و همچنین مبداء اثلی برای واردات کالاهای مختلف مبدل شوند.

مجوزهای لازم برای ترخیص زبانه کمربند ایمنی خودرو از گمرک

محموله‌های تجاری حاوی کالاهای مختلف که بنابر نیاز داخلی توسط تاجران و بازرگانان به کشور ما وارد می‌شوند، باید برای عبور از مرز و رسیدن به بازار مصرفی ابتدا تحت قوانین برابر و یکسانی کنترل و بررسی شوند. وظیفه نظارت بر امور تجاری و بازرگانی در ایران برعهده سازمانی به نام اداره گمرک است که قوانین و مقررات خاصی برای ترخیص کالا وضع کرده است. ترخیص کار رسمی گمرک شخصی است که از طرف اداره گمرک، کارت بازرگانی دریافت نموده و مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا به نمایندگی از فعالان تجاری کشورمان است. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه داخلی، یکی از مراحل مهم و کلیدی در ترخیص کالاست که لیست این مجوزها برای هر کالا بصورت خاص معین شده و ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌تواند به این لیست دست پیدا کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص زبانه کمربند ایمنی خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص زبانه کمربند ایمنی خودرو

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص زبانه مخصوص قفل کمربندهای ایمنی خودرو از گمرک اختصاص یافته است برابر 83023020 است که از حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 23 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص زبانه کمربند ایمنی خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت سال‌های زیادی است که در امور تجاری و بازرگانی همراه فعالان تجاری ایران بوده و از سابقه مفید و درخشانی در جلب رضایت و اعتماد مشتریان برخوردار شده است. همانطورکه اشاره شد، ترخیص زبانه مخصوص قفل کمربندهای ایمنی خودرو از گمرک فرآیندی تخصصی بوده و اگر با عدم آگاهی صورت بگیرد، مشکلاتی همچون از دست رفتن همه یا بخشی از سرمایه و یا تاخیر در خروج کالا از گمرک را در پی خواهد داشت. شما تاجران و بازرگانان عزیز با سپردن این امور به کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت دیگر نگرانی از بابت بروز اینگونه مشکلات نخواهید داشت. شرکت سلطان یاقوت به شما این اطمینان را می‌دهد که حتی در صورت بروز مشکل، اولویت کاری تیم شرکت در جهت رفع آن خواهد بود. اگر تمایل دارید صفر تا صد مراحل ترخیص زبانه مخصوص قفل کمربندهای ایمنی خودرو از گمرک را به ما بسپارید، می توانید با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :