سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان از گمرک

ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان از گمرک

امروزه شاهد انواع خط‌کشی‌های سفید و زرد در معابر و جاده‌ها، باند فرودگاه‌ها، زمین چمن و سایر زمین‌های ورزشی، رنگ‌آمیزی جدول‌ها، خط‌های عابر پیاده و خط‌‌کشی‌های پارکینگ‌ها هستیم. این خط‌های به ظاهر ساده، از جمله مهم‌ترین علائم ترافیکی و راهنمایی رانندگی هستند که جهت افزایش ایمنی رسم می‌گردند. امروزه برای افزایش سرعت و دقت عملیات خط‌کشی از دستگاهی به نام دستگاه خط‌کشی خیابان استفاده می‌شود و به لطف این وسیله، پیدا کردن خیابان یا جاده‌ی بدون خط‌کشی در سراسر جهان، به امری نادر مبدل شده است. متاسفانه به دلیل عدم وجود مواد اولیه و همچنین دانش لازم جهت راه‌اندازی خطوط تولید این دستگاه‌ها، نیاز بخش‌های مختلف کشور به این دستگاه عمدتا از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. هدف از خط‌کشی خیابان‌ها، مشخص و منظم نمودن مسیر حرکت وسایل نقلیه و عابران پیاده است. معابر مختلف را می‌توان به روش دستی و یا ماشینی خط‌کشی کرد که مورد اول تقریبا منسوخ شده است. در روش خط‌کشی خیابان‌ها به کمک ماشین‌آلات مخصوص، معایب روش دستی از قبیل زمان‌بر بودن فرآیند و عدم دقت کافی در پیاده‌سازی آن، برطرف شده‌اند. ماده اولیه به کار رفته در این دستگاه‌ها برای خط‌کشی، از رزین است که ماده‌ای مهم و پرکاربرد در صنایع شیمایی محسوب می‌شود. استفاده از دستگاه خط‌کشی سبب شده تا جان کارگرانی که مامور خط‌کشی خیابان‌ها به کمک ماده شیمایی به نام رزین هستند به خطر نیافتد. رزین از قابلیت منعکس‌سازی نور برخوردار است و به همین دلیل بخصوص در هنگام رانندگی در شب می‌تواند کمک شایانی به تشخیص مسیر و عدم انحراف از آن بکند. امروزه از دستگاه‌های چندمنظوره و تمام اتوماتیک رنگ‌آمیزی، بطور گسترده برای رنگ‌آمیزی و خط‌کشی مکان‌های مختلف استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه خطکشی خیابان از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات دستگاه خط‌کشی خیابان در ایران

واردات دستگاه‌هایی همانند دستگاه خط‌کشی خیابان در کشورمان با شرایط خصی امکان‌پذیر خواهد بود. اولین مورد زمانی است که تکنولوژی و یا دانش لازم برای تولید آن دستگاه در داخل کشور وجود نداشته باشد. مورد دوم نیز در صورتی است که ظرفیت تولید داخلی از میزان نیاز صنایع کشور کم‌تر باشد. مورد دیگری که در بررسی امکان واردات این دستگاه به کشور، در نظر گرفته می‌شود، هزینه‌های نگهداری و تعمیرات این دستگاه‌ها است.

متاسفانه در حال حاضر امکان تولید دستگاه خط‌کشی خیابان به دلیل تحریم‌های گسترده علیه کشورمان وجود ندارد. بنابراین برای تامین نیازهای بخش ایمنی و ترافیک کشور، نیاز به واردات پیدا می‌کنیم. واردات دستگاه خط‌کشی خیابان و تزریق آن به بخش‌های مختلف کشور را می‌توان تجارتی پرسود برای تاجران و بازرگانان قلمداد کرد. علاوه بر این، امتیازهای گوناگونی به تجار فعال در عرصه واردات و ترخیص این دستگاه‌ها تعلق می‌گیرد که همین امر سبب کاهش هزینه‌های مربوط به ترخیص کالا می‌گردد.

واردات دستگاه خط‌کشی خیابان امری ضروری جهت تامین نیاز داخلی کشور بوده و عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، ژاپن، کره جنوبی و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات دستگاه خط‌کشی خیابان و تجهیزات همانند، از کشور خارج می‌گردد.

مجوزات لازم برای ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان از گمرک

اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه داخلی، یکی از مراحل مهم و کلیدی در ترخیص کالاست که لیست این مجوزها برای هر کالا بصورت خاص معین شده و ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌تواند به این لیست دست پیدا کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه خطکشی خیابان از گمرک برابر 84791090 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 25 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان از گمرک

از آن‌جا که تجارت در زمینه دستگاه خط‌کشی خیابان در کشور ما همانند اغلب کشورهای جهان، از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است، فرآیند ترخیص این محصولات از گمرک نیز بسیار تخصصی و حساس بوده و به مهارت و تجربه بالا در این زمینه نیاز دارد. تاجران و بازرگانان برای جلوگیری از بروز مشکلات رایج در مراحل ترخیص کالا، از خدمات ترخیص کار رسمی اداره گمرک بهره‌مند می‌گردند. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه و به کارگیری نیروهای ترخیص کار معتبر و کاربلد، آماده خدمت‌رسانی به واردکنندگان و صادرکنندگان محترم در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا از گمرک می‌باشد. برای درخواست مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه خط‌کشی خیابان از گمرک، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)