سلطان یاقوت

ترخیص نوت بوک Note Book از گمرک

ترخیص نوت بوک Note Book از گمرک

در گذشته برای انجام کارهای کامپیوتری و سیستمی و دسترسی به اینترنت از سیستم‌های ثابت که شامل قطعات جداگانه است، استفاده می‌کردند؛ ولی با روی کار آمدن سیستم‌های قابل حمل از جمله لب تاب و نوت بوک‌ها، سیستم‌های قدیمی جایگزین شدند. کشور ما در زمینه تولید سیستم‌های کامپیوتری فعالیتی نداشته و تمام نیاز بازار مصرفی به این‌گونه تجهیزات از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص نوت بوک از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد و از ارزش و اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. نوت بوک همان لب تاب است ولی یک‌سری تفاوت‌ها دارد که سبب شده این دو را به عنوان محصولات جداگانه در دنیای تکنولوژی محسوب کنند. اندازه نوت بوک از لب تاب کوچک‌تر است و طراحی ظریف و مینیاتوری دارد که به همین دلیل آن را نوت بوک به معنای دفتر یادداشت همراه نامیدند. نوت بوک را مانند یک دفترچه همراه می‌توان به راحتی حمل کرد و مورد استفاده قرار داد. این دستگاه در مقایسه با لب تاب، فاقد درایو فیبر نوری است و به همین دلیل قدرت سخت‌افزاری و پردازش کم‌تری دارد. نوت بوک را با نام مینی نوت بوکز و آلتراپورتابلز نیز می‌شناسند. نوت بوک برای انجام فعالیت‌های سنگین و پیچیده مناسب نیست و بیشتر برای انجام فعالیت‌های روزمره کاربرد دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص نوت بوک از گمرک ایران، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات نوت بوک در ایران

همانطورکه اشاره شد، تا به حال هیچ شرکت یا کارخانه‌ای در ایران برای تولید سیستم‌های کامپیوتری ثابت و یا همراه ایجاد نشده و از گذشته تاکنون کلیه نیاز بخش‌های مختلف کشورمان به این قبیل محصولات از طریق واردات تامین شده است. با توجه به میزان بالای خرید و تقاضا برای محصولات کامپیوتری، هر ساله ارز زیادی برای خرید و واردات آن‌ها از کشورمان خارج می‌شود و این ارز در چرخه اقتصاد جهانی به گردش در می‌آید. فعالیت در زمینه تجارت انواع کامپیوتر، لب تاب، نوت بوک و محصولات مشابه از سود بالایی برای فعالان تجاری کشورمان برخوردار است.

بیشترین میزان واردات نوت بوک در ایران از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، مالزی و … صورت می‌گیرد. درست است که این کشورها برترین کشورهای تولید کننده تجهیزات کامپیوتری نیستند؛ ولی به دلیل تحریم‌های متعدد علیه کشورمان، واردات مستقیم این محصولات از کشورهای تولیدکننده ممکن نیست. از این رو هر ساله نیاز کشورمان به نوت بوک‌ها از دو کشور چین و امارات متحده عربی که به این تحریم‌ها بی‌توجه هستند تامین می‌شود.

مجوزات لازم برای ترخیص نوت بوک از گمرک

ترخیص نوت بوک از گمرک، یکی از فعالیت‌های تجاری تخصصی و پیچیده است و به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. فعالان تجاری کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص نوت بوک از گمرک را دارد باید برای دریافت و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از مجوز سیستمی وزارت صنعت، معدن و تجارت – بررسی سابقه واردات
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص نوت بوک

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص نوت بوک برابر 84713020 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار است.

شرح تعرفه: ماشین‌های خودکار داده‌پردازی شخصی (PC) کیفی (Note Book)

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نوت بوک از گمرک

همانطور که می‌دانید ترخیص کار و حق‌العمل ‌کار با توجه به مسئولیت مهمی که بر دوش دارد باید فردی معتمد و کاربلد باشد تا شما تجار عزیز را در امور بازرگانی دچار مشکل نکند. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت مسمتر و مفید خود در عرصه بازرگانی توانسه است اعتماد و رضایت بازرگانان زیادی را به خود جلب نماید. این شرکت با ارائه خدمات خود نظیر ثبت سفارش، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ و … در اسرع وقت و با کمترین هزینه آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان محترم کشورمان می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نوت بوک از گمرک می‌توانید با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نوت بوک از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص نوت بوک اپل از گمرک
  • ترخیص نوت بوک سامسونگ از گمرک
  • ترخیص نوت بوک ایسوس از گمرک
  • ترخیص نوت بوک لنووا از گمرک