سلطان یاقوت

ترخیص شیر دستگاه‌ تصفیه آب خانگی از گمرک

ترخیص شیر دستگاه‌ تصفیه آب خانگی از گمرک

امروزه در اکثر منازل و اداره‌ها از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می‌شود که کوچک و قابل حمل بوده و مزایای فراوانی دارد. آب تصفیه شده توسط این دستگاه از یک شیر جداگانه خارج می‌شود که این شیر در کنار شیر اصلی سینک ظرفشویی نصب شده و اندازه‌ای کوچک‌تر دارد. شیر مخصوص دستگاه تصفیه آب خانگی، جزو اقلامی است که در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد و به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مقاله به موضوع ترخیص شیر مخصوص دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. شیر تصفیه آب خانگی در حقیقت خروجی جهت انتقال آب تصفیه شده از دستگاه و رساندن آن به کاربر محسوب می‌شود. شیر مخصوص این دستگاه‌ها به این دلیل از طراحی کوچک‌تری برخوردار است که به راحتی بتوان آن‌ را علاوه بر سینک، بر روی دیوار نیز نصب کرد. جنس این شیرها معمولا از سرامیک و یا استیل است و شامل انواع گوناگونی می‌شود. برخی از رایج‌ترین انواع شیرهای تصفیه آب خانگی عبارتند از: شیر گردن قوی، شیر ضد زنگ، شیر دسته اهرمی، شیر دسته ستاره‌ای، شیر دسته اشکی، شیر نیمه اهرمی، شیر فلکه‌ای و … . در هنگام نصب شیر دستگاه تصفیه آب خانگی، باید به فاکتورهایی از قبیل فاصله‌ی خروجی آب با سینک، ارتفاع لوله، زاویه‌ی خروج آب، فاصله‌ی محل خروج آب با تنه‌ی لوله و … توجه داشت. شما علاقمندان می‌توانید برای کسب اطلاعات مفید در خصوص تجارت و ترخیص شیر دستگاه تصفیه آب خانگی از گمرک، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تجارت شیر دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران

با رواج استفاده از شیر مخصوص دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در منازل کشورمان بخصوص در شهرهای جنوبی که آب شهری آن‌ها دارای درصد ناخالصی بالاتری است، تجارت در زمینه شیر مخصوص این دستگاه‌ها نیز رواج پیدا کرد و تاجران و بازرگانان به خرید و فروش این محصول در سطح بین‌المللی مشغول شدند.

سالانه مقادریر بالایی ارز در جهت تجارت انواع شیرهای ظرفشویی از جمله شیر مخصوص دستگاه تصفیه آب خانگی، میان کشور ما و سایر کشورها مبادله می‌شود. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، ایتالیا، آلمان، امارات متحده عربی، اسپانیا، ترکیه، جمهوری کره و … صورت می‌گیرد. از طرفی دیگر صادرات این محصول به کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان، سوریه، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، لبنان و … رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص شیر تصفیه آب خانگی از گمرک

در کشور ما سازمانی به نام گمرگ جهت بررسی و کنترل کالاهای صادراتی و وارداتی تشکیل شده است. این اداره برای هر کالای تجاری یک کد تعرفه و مجوزاتی مشخص کرده است که اخذ آن‌ها جهت صدور مجوز ترخیص کالا ضروریت دارد. وظیفه ترخیص کالا برعهده‌ی شخص مورد تایید اداره گمرک، یعنی ترخیص کار است که از طریق شرکت در آزمون حق‌العمل‌کاری تعیین سطح شده و پس از کسب نمره مناسب، به او گواهی‌نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی اعطاء می‌گردد. کارگزار گمرکی با داشتن این گواهی نامه اجازه فعالیت در زمینه امور تجاری به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان کشورمان را دارد. از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل ترخیص کالا، می توان به دریافت مجوزها از سازمان‌های خاص اشاره کرد که جز با بهره‌گیری از دانش و مهارت بالای ترخیص کار رسمی و معتبر اداره گمرک، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص شیر تصفیه آب خانگی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌ها و مراکز مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید جهت تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص شیر دستگاه تصفیه آب خانگی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص شیر مخصوص دستگاه‌های تصفیه آب خانگی از گمرک اختصاص یافته است برابر 84818011 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیر دستگاه تصفیه آب خانگی از گمرک

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص شیر دستگاه تصفیه آب خانگی از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :