سلطان یاقوت

ترخیص وسایل جشن کریسمس از گمرک

ترخیص وسایل جشن کریسمس از گمرک

کریسمس Christmas نام بزرگ‌ترین جشن مذهبی مسیحیان است که در زادروز تولد عیسی مسیح برگزار می‌‌شود. مسیحیان سراسر دنیا در اواخر ماه دسامبر برای آغاز سال نوی میلادی آماده شده و در تکاپوی مهیا شدن برای جشن کریسمس هستند. این جشن با آیین ویژه‌ای از جمله تزئین درخت کاج همراه بوده و شخصیتی به نام نوئل در آن نقش مهمی ایفا می‌کند. تزئینات درخت کریسمس و همچنین سایر وسایل مربوط به این جشن جزو کالاهای تجاری هستند که در برخی کشورها تولید شده و به بازار مصرفی سایر کشورها از جمله ایران عرضه می‌گردند. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله امروز به شرح اطلاعات مفید در زمینه ترخیص وسایل جشن کریسمس از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. هم‌زمان با تکاپوی مردم در آستانه سال نوی میلادی، تامین کنندگان انواع و اقسام اکسسوری و تزئینات مربوط به جشن کریسمس را در بازار مصرفی توزیع کرده و از طریق فعالیت در این زمینه به سود مناسبی دست پیدا می‌کنند. واردات و فروش محصولات کریسمس در ایران نیز از اوضاع خوبی برخوردار بوده و این بازار گردش مالی تقریبا بالایی دارد. از نمونه اکسسوری‌های کریسمس می‌توان به انواع گوی‌های برفی و رنگی، آویزهای زنگوله‌ای قرمز و طلایی، فانوس‌های چراغ‌دار، آویز عصای درخت کریسمس، کاروسل‌های چرخشی و موزیکال، ستاره سر درختی، جا شمعی‌های کریسمس، آویز قندیل درخت کریسمس، عروسک بابانوئل، ریسه‌های توپی و زنگوله‌ای و سایر محصولات متنوع اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص تزئینات جشن کریسمس از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات اشیاء جشن کریسمس در ایران

جشن کریسمس امروزه به یکی از بزرگ‌ترین زمینه‌های کسب درآمد مبدل شده و تولیدکنندگان سراسر دنیا به ساخت اکسسوری‌های مناسب درخت کریسمس و صادرات آن‌ها به کشورهای دیگر مشغول می‌باشند. در کشور ما نیز این وسایل طرفدار داشته و هر ساله در اواسط زمستان در فروشگاه‌ها و مرکز خریدها به فروش می رسند. واردات این اکسسوری‌ها در ایران عمدتا از مبداء کشور چین، امارات متحده عربی، ترکیه، تایلند و … صورت گرفته و مقادیری ارز بصورت سالانه بدین منظور از کشور خارج می‌گردد.

سیاست کشور چین بر تولید انبوه محصولات با کیفیت خوب و قیمت مناسب است و بدین ترتیب توانسته است اقتصاد خود را دگرگون سازد. واردکنندگان ایرانی محصولات مورد نیاز خود را از مبداء این کشور و هم‌چنین شهر دبی در امارات متحده عربی خریداری کرده و به بازار مصرفی تزریق می‌نمایند.

مجوزات لازم برای ترخیص اشیاء جشن کریسمس از گمرک

فعالان تجاری که قصد واردات وسایل جشن کریسمس را دارند، برای گذراندن محموله خود از گمرک و عرضه آن به بازار مصرفی داخلی، باید تشریفات گمرکی را پشت سر بگذارند. اداره گمرک، این فعالیت را تنها توسط ترخیص کار دارای کارت بازرگانی معتبر، قانونی می‌داند و به همین دلیل تاجران و بازرگانان کشور ما به همکاری با این افراد نیاز دارند. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان مانند ترخیص کاران متخصص و باتجربه‌ی شرکت سلطان یاقوت برای ایشان مزایای زیادی به همراه دارد که از میان آن‌ها می‌توان به صرفه جویی در زمان و هزینه اشاره کرد. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که بطور ویژه برای هر کالا مشخص شده‌اند و سازمان‌های خاص داخلی مسئولیت صدور آن‌ها را به ترخیص کار واجد شرایط برعهده دارند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص اشیاء جشن کریسمس از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از گمرک اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص اشیاء جشن کریسمس

کد تعرفه گمرکی عبارت است از یک کد 8 رقمی و سیستم تعرفه گمرکی سبب طبقه‌بندی کلیه کالاهای تجاری در ردیف‌های مخصوص به خود می‌شود.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اشیاء جشن کریسمس برابر 95051000 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 27 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص وسایل جشن کریسمس از گمرک

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص وسایل جشن کریسمس از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034